פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

ניצחונה של הכלבה טרייסי

טרייסי היא כלבה בת 12 שבמהלך השנה האחרונה החלה לתת שתן בכמויות רבות והייתה יוצאת לטיולי פיפי מרובים במשך היום. במהלך היממה נהגה טרייסי לפזר שלוליות שתן בית , הדבר העיק על חייה וחיי משפחתה.

ניצחונה של הכלבה טרייסי

קיימות מספר סיבות עיקריות למתן של שתן ושתייה מרובה והן בדרך כלל:סכרת, בעיות כלייתיות,דלקות בשלפוחית השתן, בעיות הורמונאליות וגידולים.
טרייסי עברה סדרה מקיפה של בדיקות דם ושתן שיצאו תקינות לחלוטין. רמת הסוכר בדם הייתה תקינה ורמות ההורמונים ובלוטת התריס היו תקינים. צילומי רנטגן בוצעו ללא ממצאים. בשלב זה לא היה מנוס והיה צורך לבצע בדיקת לאולטרסאונד-בטן. כאן למעשה נתגלתה הפתעה לא כל כך נעימה. לטרייסי נמצא גידול בשלפוחית השתן, הגידול הינו גידול ממאיר והמכונה בשפה המקצועית TRANSITIONAL CELL CAREINOMA בדרך כלל גידולים כאלו מובילים לתוצאות בלתי הפיכות וחלקן גורמים להרס מוחלט של השלפוחית.
במצב כזה עומדות בפנינו מספר אפשרויות :ליצור מערכת הפרשה מלאכותית, פעולה שכורכת בתוכה ניתוחים ושתלים מסובכים, טיפול כימותראפי להקטנת הגידול ואפשרות ניתוח לאחר מכן, או למרבה הצער המתת חסד.
הבעלים של טרייסי, החליטו להילחם במחלה ולא וויתרו. נגשנו לבדיקת האולטרסאונד, בבדיקה נמצא גידול שתפס כשליש משלפוחית השתן והוא היה הגורם לכל בעיות השתן של טרייסי. לאורך כמה שבועות וחודשים קיבלה טרייסי טיפול כימותראפי שגרם לכיווצו של הגידול.
לאחר כשלושה חודשים בוצעו בדיקות אולטרסאונד נוספות שהוכיחו את הקטנת הגידול לממדים שיאפשרו ניתוח.
לפני כשבועיים הוחלט לנתח את טרייסי בניתוח בטן גדול ומורכב. בוצעה כריתה של חלק מהשלפוחית הנגועה בגידול. המחשבה והתכנון היו שבחלק הנותר שעדיין בריא בשלפוחית, תוכל טרייסי לתפקד נורמאלי וזה יחזיר לה איכות חיים והרגלי השתנה נורמאליים. הניתוח עבר בהצלחה רבה.
הגידול הוסר, השלפוחית נתפרה מחדש לאחר כשבועיים החלמה, חזרה טרייסי לתפקד רגיל לחלוטין. אנחנו יודעים שסוג זה של גידולים, יכול לגרום לחזרתיות ולגרורות, אולם יש הרבה מה לעשות עד לאותו יום מר וגורלי.
אם הצלחנו להעניק איכות חיים מחודשת לכלבה זו, השגנו את מטרתנו, גם אם מדובר בחצי שנה שנה או שנתיים.
אנחנו גאים במשפחה שלא וויתרה תמכה והלכה עם טרייסי כל הדרך למרות הקשיים הטיפוליים והכלכליים.
צריך לזכור שגם לכלבים שלנו מגיעה איכות חיים, אבחון רפואי אמיתי וטיפול הכי טוב שיש.
משפחת ניימקר – שאפו !!!צילום: יולי קוגן
ד"ר אמנון דוידוף
וצוות המרכז הוטרינרי דוידוף

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »