פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

הקאות בגורת כלבים

בל היא כלבת פקינז בת כחצי שנה אשר הופנתה לבית החולים הוטרינרי בכפר הירוק בשל הקאות שלא הגיבו לטיפול תרופתי.

הקאות בגורת כלבים

לדברי הבעלים הכלבה ערנית, שמחה, נותנת צרכים באופן נורמאלי ומלבד הקאות מדי פעם לא קיים ממצא חריג. ההקאות אירעו בדרך כלל לאחר אכילה ולסירוגין. היו ארוחות שבהן נראה כי אין כל בעיה ואילו במקרים אחרים, הכלבה הקיאה זמן קצר לאחר הארוחה.

בבדיקה גופנית שבוצעה נעשה מישוש בטני מקיף ולא הודגם כל כאב בטני ולא הורגשו גוף זר או חסימה במערכת העיכול. בהצעת מזון הכלבה אכלה אותו בתיאבון ולא הקיאה.

לבקשת הוטרינרית המפנה בוצעו בדיקות דם שהצביעו על התייבשות קלה (ככל הנראה בשל ההקאות) אך לא קירבו אותנו לאבחנת הסיבה להקאות.

בשלב זה הוחלט על ביצוע צילומי רנטגן לבטנה של בל, מייד לאחר בחינת הצילומים נמצא הפיתרון לתעלומה. בצילום ניתן לראות כדור מתכת גדול שנבלע ע"י הכלבה ונשאר תקוע בקיבה ללא יכולת לעבור להמשך מערכת העיכול ולצאת.

מאחר ובל לא הראתה כל כאב בטני והכדור ישב בנקודה בקיבה אשר לא ניתנת למישוש ידני זהו אחד המקרים בהם גם וטרינרים מנוסים לא יוכלו לגלות את הגורם להקאות ללא צילום (בל נבדקה ע"י שלושה וטרינרים ואף אחד מהם לא הצליח להרגיש בכדור, למרות גודלו היחסי).

במקרה זה, הכדור ישב בתוך הקיבה וגרם לחסימה חלקית ורק לפרקי זמן.
בשאר הזמן, המזון שאכלה הכלבה עבר למעי ורק כאשר הכדור נע בתוך הקיבה וחסם לחלוטין את היציאה ממנה, החלה בל להקיא.

בתישאול נוסף של הבעלים הם נזכרו שאכן נפלו על רצפת הבית מספר כדורי מתכת ובל שיחקה איתם והרימה אחדים מהם בפיה; כפי הנראה היא גם החליטה לבלוע את אחד מהם. בל נאלצה לעבור ניתוח להוצאת הכדור מקיבתה ולאחר התאוששות חזרה להיות הגורה השמחה שהייתה.

אולי יעניין אותך:

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »