פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

הכרות בין טיגריסים

שרה, טיגריסית סיבירית, הגיעה לחי כיף ראשל"צ מגן החיות בחיפה. שרה נולדה בדנמרק, ועלתה לישראל בתור גורה ושוכנה בגן חיות חיפה.

הכרות בין טיגריסים

בגן החיות ניסו במשך השנים למצוא לשרה בן זוג ראוי אך לא הצליחו. הוחלט לבסוף להעבירה לחי כיף שבראשל"צ עקב מצוקת מקום בחיפה והיות ולא הסתדרה עם הטיגריסים האחרים.
שרה משתייכת לתת מין טיגריס סיבירי הנדיר מאוד בטבע. ואשר במקום מוצאו בצפון מזרח רוסיה נותרו פחות מ 400 טיגריסים!
עתיד המין תלוי אך ורק בגני חיות ולכן יש שיתוף פעולה הדוק בינינו גני החיות בישראל ובעולם הרחב בכל הנוגע לשימור מינים נכחדים בכלל וטיגריסים בפרט. למרות שבטבע טיגריסים חיים לרוב בגפם, אפשר וניתן שיחיו בזוג בשבי.
לאחר שהתאקלמה בביתה החדש שבחי –כיף, החלטנו גם אנו לפעול במרץ להבאת בן/בת לוויה לשרה. הטיגריס הסיבירי אמנם על סף הכחדה בטבע אך בשבייה מספרם יציב. קיים ספר עדר אלקטרוני אשר בו מוזנים כל פרטיהם של הטיגריסים החיים בגני חיות בעולם כולו כאשר לכל פרט תעודת זהות משלו, פרטים על מצב בריאותו, הוריו סבו וסבתו ועל פי כל הנתונים הללו ועדה מיוחדת מתכנסת אחת לכמה זמן ואז מחליטים את מי להרבות ואם מי להרבות ומתי. כך, משתדלים ליצור ולשמור על מגוון גנטי ושונות בין הפרטים ולמזער המלטות בתוך המשפחה על מנת לשמור על עתידו של המין.
הוחלט כי ערך הריבוי של שרה אינו גבוה ולכן אינה מתאימה לריבוי. כל זה לא הרפה את ידנו, רצינו שתהייה לה חברה וחפשנו טיגריס כמוה בעל ערך ריבוי נמוך.
היו כמה מועמדים ולבסוף מצאנו והצלחנו להטיס לישראל את סופיה, טיגריסית סיבירית יפהפייה ממילאנו שבאיטליה. עלות ההטסה הגבוהה לא עצרה אותנו וסופיה הגיעה לפני שנה בדיוק לחי כיף.
היא התאקלמה די מהר ושוכנה בחצר סמוכה לשרה. כך שהן יכולות לראות אחת את השנייה ואף קיים מעבר בין החצרות כך שיכולות ממש להתקרב אחת לשנייה
לחבר טיגריסים בוגרים זו משימה קשה שהצלחתה מוטלת בספק. בתחילה כחצי שנה הן בכלל לא הסתכלו אחת על השנייה ואם כבר הצטלבו המבטים אז היו נשיפות ואיומים. אבל-הסבלנות בעולם החי אכן משתלמת וכעבור חצי שנה הבחנו בסימני התעניינות הדדיים. מבטים עמוקים וניסיון התקרבות. פתחנו את אחת מדלתות התצוגה וראינו כי הן ניגשות אט אט אל הרשת האחת המפרידה והחלנו סימני חיבה בניהן-ממש כמו חתלתולים קטנים.לפני שבוע הגיע רגע האמת והחלטנו לנסות לחבר אותן יחדיו ולפתוח את המחיצה.
זה היה רגע מותח, לאחר בירורים רבים בגני חיות אחרים ראינו שכל מקרה לגופו ולעיתים זה לא הולך בכלל ולעיתים צריך לתת חומרי הרגעה עד שמתרגלים אחת לשנייה. מכיוון שהיה נראה כי הן מחבבות אחת את השנייה החלטנו לקחת סיכון ופשוט לפתוח את המחיצה ולהיות מוכנים על כל מקרה עם אמצעי "פיזור הפגנות" שברשותנו בצורת צינורות מים?
זה הצליח. מייד כשפתחנו את המחיצה חצתה שרה את המעבר בצעד קל ונגשה אל סופיה. מיד היה ברור לשתיהן ששרה היא הדומיננטית שבחבורה והן החלו ללקק אחת את השנייה. לאחר כמה דקות חצתה סופיה כשבעקבותיה שרה את המעבר לחצר של שרה ובדקה את הבית המוגדל החדש שלה. לאחר כמה דקות חזרו כל אחת למקומה ומאסו בקרבה. הספיק להן ליום אחד
היינו ממש מאושרים שזה הצליח וכעת יש להן חברה ואיכות חייהן עלתה מאוד. יש להן את האפשרות לבחור בין הביחד ללבד. לכל אחת חצר משלה ותא לילה והן בוחרות אם לישון ביחד, לאכול ביחד או לחוד או סתם לשחק.

אפי וגשל חי-כיף

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »