פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פילץ החתול והציפורן

באחד הימים הגיע אלי פילץ לחיסונים שגרתיים. שרונה בעליו של פילץ, התקשרה מספר ימים קודם לכן, על מנת לתאם מועד בדיקה.

פילץ החתול והציפורן

כשהיא נכנסה למרפאה, אשה גדולה ונאה ובידיה חתול ג'ינג'י פרסי גדול לא פחות, היא אמרה, בעודה מניחה אותו על השולחן, "פילץ כבר בן 4 שנים, קיבלתי אותו בדרך לא דרך לפני שנתיים, והגיע הזמן לחסן אותו. הא, ואם תוכל רק להציץ בכף רגלו הימנית הקדמית, יש שם פצע שלא מחלים, ולא משנה כמה משחות אנטיביוטיות אני מורחת לו". בסיום המשפט הארוך הזה היא לקחה נשימה עמוקה, הזדקפה למלוא קומתה והביטה בציפייה בי ובפילץ.
הבטתי בפילץ והוא הביט בי חזרה עם עיניו הירוקות הגדולות, לאחר מספר שניות של מבטים הדדיים התעשתתי וערכתי בדיקה גופנית יסודית. פילץ היה בריא לגמרי, למעט פצע לא גדול בין אצבעות רגלו הימנית הקדמית. חשוב לציין שפילץ היה ללא ציפורני רגליו הקדמיות. שאלתי את שרונה מתי הוסרו הציפורניים והיא הסבירה לי במורת רוח שפילץ הגיע כך אליה והיא לא מבינה איך אנשים עושים דברים כאלה לחיות שלהם.
הסכמתי איתה לחלוטין. חשוב להדגיש כי ניתוחים אסטטיים או פלסטים כגון הסרת ציפורניים, חיתוך זנבות ואוזניים שאינם נדרשים מבחינה בריאותית אסורים על פי החוק.
לאחר כל זאת, הסברתי לשרונה שנאלץ להמתין עם החיסונים עד לסיום הטיפול האנטיביוטי.
קבענו ביקורת לעוד שבועיים.
פילץ הונח על השולחן שבועיים מאוחר יותר, מלא ציפיה, פניתי לבדוק את הפצע ברגלו הימנית, ולאכזבתי גיליתי שלא חל שום שינוי לטובה ולהיפך, כעת לאחר שכמות ההפרשות ירדה ניתן היה לראות פתח בעור ממנו נבעו ההפרשות.
הסברתי לשרונה שייתכן ודבר מה חדר לעור והוא הגורם לפצע הכרוני, על מנת לאתר את הגורם יש לבצע ניתוח ולחפש ביסודיות.
שרונה דחקה בי לסיים עם זה בהקדם " ד"ר, אני רוצה לגמור כבר עם הפצע הזה, אם צריך לנתח, תנתח!".
אז ניתחתי, לאחר ההרדמה והחיטוט בפצע, גילית את הגורם לזיהום הכרוני. קצה ציפורן, שלא הוסרה במלואה והיתה כלואה מתחת לעור היא זו שגרמה לזיהום העיקש.
כעשרה ימים מאוחר יותר הגיע פילץ להסרת תפרים ולשמחתי הפצע החלים לגמרי וללא כל סימנים לדלקת.
הסרת ציפורניים בחתול באה לטפל בחתולים שורטים, אנשים, ילדים אך גם רהיטים. למעשה מדובר בניץוח לכל דבר שבמהלכו מבצעים כריתה של פרק האצבע האחרון באצבעות הרגליים הקדמיות, פעולה זו גורמת לסבל רב. לעיתים כמו במקרה של פילץ, קיימים סיבוכים לאחר הניתוח, כגון זיהום האזור או כריתה לא מלאה של המפרקים, כמו כן פעולת כריתת הציפורניים פוגעת בהתנהגות הטבעית של החתול של שיוף ציפורניו.
כיום יש פתרונות חליפיים:
גזירת ציפורניים – פעולה שניתן לעשותה על ידי הבעלים עצמם, ברוב המקרים ציפורני החתול שקופות וניתן בקלות לראות את הרקמה שמתחת לציפורן, יש לגזור מספר מילימטרים מקצה הרקמה.
הדבקת כיסוי ציפורניים- כיסוי פלסטי זה, מונע מהחתול לשרוט – ההדבקה נעשית אחת לחודש וחצי- חודשיים וגם היא אפשרית על ידי הבעלים או על ידי הווטרינר.

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »