פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

עידכוני חורף מגן החיות

תמיד זה קורה בשבוע הקר בחורף וגם השנה, בשבת החלו ההמלטות בעיזים ובכבשים בגן החיות כאשר ראשונות נולדו להן שלושה גדיים חמודים ומייד לאחריהן זוג חמוד טליות חמוד של כבשי דורפל שיש לנו כאן.

עידכוני חורף מגן החיות

חורף או לא, אצל בעלי החיים העונות מתחלפות וחגיגת ההמלטות נמשכת בעיצומה. יש לנו עוד 10 אמהות עיזות פזיזות שכרסיהן בין שינהם ואנו מחכים בקוצר רוח

בשנה שעברה דיווחתי על מרוסה, העז הגמדית שיאנית ההמלטות בחי כיף שהמליטה חמישה עוללים (מהם שתיים שרדו) אנחנו תמיד מעדיפים תאומים שהרי הטבע חנן אותן בשתי בלוטות חלב אחת לכל עולל וכשיש המלטות מרובות עוברים הם בדרך כלל מאוד חלשים ולא מפותחים דיים ואז המטפל הנאמן גינאדי שמשמש גם כסייעת הרבה פעמים בהמלטות קשות הופך גם לאם חורגת ומניק עם בקבוקים את הוולדות החלשים.
רוב מעלי הגירה משפחת העיזים והכבשים החיים בחי-כיף מתרבים בשני מחזורים בשנה. אחד עכשיו בינואר פברואר לפני הקיץ והשני לפני ראש השנה.
באזורים קרים יותר מתרבות חיות הבית רק באביב אך מזג האוויר והתנאים בישראל הם כאלו רובם מתרבים אצלנו פעמיים בשנה.
זה מדהים כמה אמהות טובות הן, מלקקות ומנקות את הגדיים החמודים ושופעות חלב טעים ומזין
בתקופה שלפני ההמלטה- בחודש לפני עת הוולדות מעלים את רוב המשקל אנו דואגים לאספקות מזון גדולה יותר בכדי לספק להם את כל הצרכים ולא להיגרר למחלות כגון רעלת היריון ובכלל חייב להיות איזון מאוד עדין בין הצרכים לתצרוכת המזון ואנו יודעים בדיוק כמה מזון לתת ומתי בשביל להתאים את הצרכים לכמות המזון שהרי הן מסוגלות לאכול כמעט ללא גבול ואם לא נגביל אותם עשוי להיגרם נזק למערכת העיכול עד סכנת חיים ממש.
העונה גם היא מסונכרנת, עכשיו בחוץ קריר אבל יש שפע עשב ירוק ורענן שיכול לספק שפע חלב ולכן זו העונה המועדפת עליהן להמלטות וגידול צאצאיהם.

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »