פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

איך הכלב מפרש אותנו?

איך לגשת לכלב בפעם הראשונה וקצת על שפת גוף. הכלב הינו חיית להקה ומודע לסימנים, תנועות, קולות, צלילים וכו'... הכלב מזהה קודם כל שפת גוף ורק לאחר מכן טון וצליל.

איך הכלב מפרש אותנו?

לדוגמא: כששני כלבים נפגשים ואחד מהם נשכב על הגב – בין שני הכלבים שפת גוף זו מראה על כניעה מוחלטת מצד הכלב שנשכב ובעצם הוא אומר לכלב השני בשפתם כמובן," אני מקבל את מרותך וכוחך, אני לא אפגע בך, אתה אל תפגע בי".

כשאנו מתקרבים לכלב חדש שאיננו מכירים חשוב לזכור מספר כללים:
אנחנו כאנשים בעלי גוף גדול מאד, מפחידים את הכלבים כאשר אנו מתקרבים אליהם. הכלבים רואים בנו מאין בעלי ברית אבל כמו אצל אנשים גם הכלבים צריכים ליצור אמון במי שבא מולם ורוצה ברוב המקרים בטובתם.
כאשר אנו מגיעים לכלב חדש אנו נתכופף וניתן לכלב לבוא אלינו ולא ההפך, מהסיבה שברגע שאנחנו נתקרב לכלב ע"מ ללטפו הוא עלול לפרש זאת כפלישה לטריטוריה שלו ועלול לברוח או לתקוף, לכן כאשר אנו מתכופפים ונותנים לכלב לבוא אלינו אנו בעצם אומרים לכלב בשפתו שאנחנו באנו בטוב ולא מתכוונים להרע לו.
דבר נוסף הוא החיוך שמבחינתנו הוא טריוויאלי לחלוטין, אצל כלב חיוך מתפרש כחשיפת שיניים מה שמהווה איום על הכלב.
דבר נוסף שכדאי לדעת הוא שפת הגוף בכללי – כשאנו עובדים עם כלבים מאד חשוב לשמור על שפת גוף בטוחה שתראה לכלב שאנחנו בשליטה מלאה (גם אם אנחנו לא) ברגע שאני פוחד הכלבים מרגישים זאת, הכלב מזהה מיד מה אני מרגיש ואם הוא מזהה פחד ו/או חולשה הוא ינסה בהרבה מקרים לקחת שליטה עלינו ע"י חוסר הקשבה, או קבלת מרות, או ציות לפקודות ואפילו ניסיון להשתלט עלינו פיזית ע"י "תיקונים" כמו שכלב יודע לתקן וזאת עם הפה.

אולי יעניין אותך:

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »