פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

עזרה לזולת - כלבה שנפגעה בתאונת דרכים

באחד הבקרים בשבוע שעבר הגיעה לקליניקה גברת נחמדה על אופניים ודווחה לי על התרחשות תאונת דרכים כקילומטר מהמרפאה. התאונה התרחשה על הכביש הראשי וכתוצאה ממנה נפגעה כלבה ששוטטה במקום, והיא שוכבת בצד הדרך וסובלת מכאבים.

עזרה לזולת - כלבה שנפגעה בתאונת דרכים

באותו הרגע, החלטתי לעזוב את המרפאה ולצאת לאזור בכדי לראות מה מצבה. כאשר הגעתי למקום ראיתי כלבה צעירה, כבת שישה חודשים, שוכבת על צידה ונושמת בכבדות רבה.
בדיקה גופנית מהירה גילתי לי שיש לה עדיין תפרים בבטנה מניתוח עיקור שעברה לא מזמן וכי היא סובלת מכאבים עזים. זיהיתי דימום פנימי אשר פרץ החוצה דרך אפה ופי בטבעת בנוסף לקשיי נשימה חריפים. כשמיששתי את בטנה, הכלבה הראתה סימנים של כאב בטני רב, וחקירה נוספת גילתה חוסר יציבות וחשש לשבר מורכב באגן וכן ברגל שמאל אחורית.

במקרים קשים מסוג זה, סיכויי ההישרדות אצל בעל החיים קטנים יחסית. גם בעזרת טיפול חרום קשה לדעת מה תהיה התוצאה. לצערי הכלבה הצעירה נפטרה כעבור מספר דקות.

לא פעם שמענו על מקרים מחרידים של אופנוען שרוע במרכז הכביש, סובל מכאבים, מבלי שאחד יטרח לעצור ולבדוק אם נתן לעזור לו. נראה שבזמננו, החשיבות העליונה היא לכיוון הסיפוק, המימוש והפינוק העצמי. כיום פחות ופחות אנשים עוזרים אחד לשני, או נותנים מעצמם לטובת הכלל. אם אין בזה לכדי תועלת עצמית אז מדוע שירצו האנשים לפעול ולסייע לאחרים?!

כבר נכתבו מאות מאמרים על הידרדרות הערכים המהירה בעידן המודרני. נראה שהגורמים לכך הם רבים ומגוונים. הסיבות ממש לא משנות אלא התוצאה – הפעולות שנעשות בשטח והגישה.

את כל אותם מאמרים שמוכוונים לבני אנוש ניתן לנתב גם לכיוון בע"הח והסביבה (הצומח, מקורות מים, שמורות טבע, אטמוספירה ועוד).

אם קרה ופגעתם בחיה בכל צורה שהיא, עצרו, בדקו מה מידת הפגיעה של בעל החיים והביאו אותם לקבלת טיפול רפואי אצל הוטרינר הקרוב אליכם.
במקרה ולא אתם הייתם מעורבים באירוע, אנא צרו קשר עם העירייה או עם השירותים הוטרינריים הקרובים לביתכם ודווחו על מיקום החיה, סוגה ומצבה.

אולי יעניין אותך:

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »