פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

קפיצת כלבים על אנשים

כמעט כל בעל כלב מכיר את התופעה של קפיצות עליו או על אורחיו כאשר באים הביתה או מסתובבים ברחוב. בד"כ הכלב קופץ מתוך שמחה ורצון לתשומת לב.

קפיצת כלבים על אנשים

למרות זאת זה עדיין לא נותן לפעולה זו לגיטימציה. הרבה אנשים שאנחנו מגיעים אליהם אומרים לנו שהם לא רוצים להוריד לכלב את ההתלהבות בכך שהם ירסנו את הקפיצות ולכן הם לא תמיד מעוניינים להוריד פעולה זו שבמקרה הטוב היא לא כ"כ נעימה ובמקרה הרע עלולה להוביל אחריה גם תביעה משפטית.
ננסה לבחון ולהשוות את פעולת הקפיצה של הכלב אלינו בני האדם, נניח שכשאנו מגיעים הביתה מיום עבודה וילדנו מאוד מתרגשים ורצים לעברנו בשמחה גדולה ותוך כדי נשיקות וחיבוקים הם נותנים לנו בעיטה ברגל כי זו דרכם להביע שימחה ! האם זה עושה את זה בסדר ? כמובן שלא, אין אנחנו רוצים להוריד או לדכא את השמחה של הכלב אך בהחלט לנתב אותה לתנאים שלי, משמע הרבה התלהבות, סיבובים סביבנו, ליקוקים וכד' אך לא קפיצות.
כ"כ לכלב אין את האפשרות לעשות אבחנה בין בעליו לבין סתם אדם מהישוב, אם קופצים אז קופצים על כולם ואם לא אז לא קופצים על אף אחד.

עכשיו ניתן כמה פתרונות יעילים ע"מ למנוע קפיצות :
• התעלמות – הדרך הפשוטה ביותר (מתאימה לבעלים בלבד), כאשר הכלב קופץ עלינו אנחנו פשוט נהפכים באותו הרגע לפסל ללא שום תגובה מצדנו (גם לא שלילית), כאשר הכלב לא יקבל תגובה הוא ירד למטה. ברגע שהוא ירד אנו נשבח אותו ואפילו ניתן לו חטיף, אם קופץ שוב נחזור על התהליך הנ"ל עד לקבלת התוצאה הרצויה.
• פחית רעש – הכינו פחית שתייה פשוטה ורגילה, הכניסו בתוכה 8-10 מטבעות של 10 אג' כך שהפכתם את הפחית לרעשן נהדר. כלבים מקשרים שתי פעולות שקורות במקביל, למשל כאשר הכלב קופץ ובמקביל הוא שומע את הפחית הוא יחבר את הרעש לקפיצה. בהמשך לרוח זו כאשר הכלב קופץ עליכם רשרשו בפחית כאשר היא מאחורי גבכם בכדי שהכלב לא יראה את הפחית וכך הוא יקשר את הקפיצה לרעש ולא לפחית . אם הכלב יראה את הפחית בזמן הרעש הוא יקשר את הפחית לרעש וברגע שהפחית לא תהיה בסביבה הוא לא יקשיב. כ"כ מומלץ להוסיף מילה מסוימת במקביל לרעש של הפחית (למשל, "לא") ולאחר כמה פעמים כאשר תגידו "לא" הכלב יפסיק מייד. חיזרו על פעולה זו כמה פעמים ותבחינו בהבדל.
• הרמת ברך – (לא מומלץ) כאשר הכלב קופץ, הרימו את הברך לאזור החזה של הכלב כמה פעמים והוא יפסיק. כמו שנאמר, פעולה לא מומלצת מכיוון שיכולה לפגוע בכלבכם.
• השפרצת מים – פעולה שעובדת על עיקרון הפחית רק שפה מדובר על מגע לא נעים שהכלב חש במקום רעש. קחו שפריצר מים לניקוי חלונות, שיטפו אותו טוב טוב ושימו מים, כ"כ אפשר לסחוט חצי לימון בתוספת למים כאשר הכלב קפץ השפריצו את המים לכיוון אפו.חיזרו על פעולה זו מס' פעמים עד להפסקה מוחלטת של הקפיצות.

מאת: יואב גורן יו-הב

אולי יעניין אותך:

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »