פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

לעבור את החורף בשלום עם הכלב או החתול

טיפים שיעזרו לנו לעבור את החורף בשלום עם הכלב או החתול שבבית:

לעבור את החורף בשלום עם הכלב או החתול

1. לכלבים שחיים בתוך הבית - מומלץ לשמור על בעל החיים בחדר מחומם, מאוורר היטב וכדאי לדאוג לשטיח, שמיכה או למזרון שיבודדו אותם מהרצפה הקרה. במיוחד בקרב כלבים קשישים וגורים שמתקשים לשמור על חום גופם ולכן יש לדאוג להם לחימום ולמצע חם.
2. במידה ולא ניתן להכניס את הכלב או החתול הביתה - כדאי לדאוג למקום מסתור מהגשם והרוח. חשוב שהמלונה תהיה מבודדת מהרצפה להגנה מרוחות, גשם וסכנת הצפה. גם כאן יש לדאוג לשטיח שיבודד אותם מרצפת המלונה הקרה.
3. כשקר מאוד מומלץ לקחת אותו לטיולים קצרים. את הכלבים הקטנים מגזע פינצ'ר או צ'יוואווה מומלץ להלביש בסוודר מיוחד לכלבים.
4. אם הכלב נרטב בשלולית או בגשם - חשוב לייבשו במגבת, או אפילו במייבש שיער.
5. בימי החורף, מומלץ לתת לחתולים ולכלבים 30% יותר אוכל, משום שהם צריכים יותר אנרגיה לחימום הגוף. יחד עם זאת מומלץ שלא להפריז בכמויות המזון וזאת על מנת להימנע מהשמנת יתר. חשוב לזכור שבחורף, בשל תנאי מזג האוויר, הטיולים קצרים יותר והכלב מוציא פחות אנרגיה.
6. ישנם כלבים הסובלים מתופעה המכונה "חרדת רעמים". בזמן סופות רעמים הם נכנסים לאמוק, ומנסים להיכנס למיטה שלכם. אם כלבכם סובל התופעה זו, מומלץ לפנות לווטרינר/ית לייעוץ.
7. איך תזהו שפעת אצל כלב או חתול? הסימנים הראשונים לשפעת הם התעטשויות מרובות, אף "מודלק", דלקות בעיניים ובשלב מאוחר יותר - סימני אפטיה.
8. בעל החיים כבר חלה? דאגו שלא יתייבש וודאו שהוא שותה הרבה. זכרו שבזמן שבעל החיים חולה הוא אינו אוכל ואינו שותה, לכן ניתן וחשוב להשקותו באמצעות מזרק או מזלף היישר אל תוך הפה. אגב, מרק עוף (פושר) יעיל מאוד כ"תרופת סבתא" גם לכלבים! חשוב לזכור - במידה שתסמיני השפעת נמשכים יש לפנות לווטרינר.
9. על מנת למנוע שפעת או שעלת אצל כלבים ניתן לחסנם בחיסון פשוט של טפטוף לתוך האף או בזריקה. מומלץ לחסן את הכלב עוד לפני שהוא מבלה בסביבה הומה ומלאת חיידקים, דוגמת פנסיון/תחרויות וכיו"ב.
10. אם אתם רוצים לעשות מעשה טוב - עזרו לחתולי החצר, התקינו להם מסתור ותנו להם אוכל.


דר' דני פרוידנטל הינו הווטרינר הראשי של מותגי המזון לכלבים סיבאו ודר' פט.

אולי יעניין אותך:

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »