פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

על דלקות ואקריות אוזניים

טפילי אוזניים הם צרה ידועה ומוכרת בקרב בעלי הכלבים והחתולים. הם גורמים לדלקות קשות, גרד רב, חוסר נוחות, הפרשות רבות מן האוזניים וסלידה רבה מצד הבעלים.

על דלקות ואקריות אוזניים

אז מי הן בעצם האקריות?

האקרית הינה למעשה טפיל השייך למשפחת העכבישונים. גודלה מיקרוסקופי ולכן בעין בלתי מזוינת היא תראה כנקודה בלבד. בבעל חיים נגוע נראה ברוב המקרים הפרשות שחורות המורכבות משעווה, דם והפרשות של הטפיל עצמו.
מעגל החיים של האקריות:
האקרית חיה על גבי העור של תעלת האוזן, למרות שלעיתים תתכן גם הדבקה של רקמות סמוכות כגון עיניים ואף. ביצים מוטלות ובוקעות לאחר כ 4 ימים, במשך כל שלבי חייהן ניזונות האקריות מהפרשות האוזן של בעל החיים. הפונדקאי המועדף עליהם הוא החתול, אך הכלבים נדבקים בחלק גדול מהמקרים. באופן תיאורטי גם בני אדם עשויים להדבק, אם כי המצב איננו נפוץ.
בעלי חיים נדבקים בטפיל באמצעות מגע ישיר עם בעל חיים אחר נגוע או מסביבה נגועה. על כן במידה ואובחן בעל חיים אחד כנגוע, יש לטפל בשאר בעלי החיים בבית.

טיפול באקריות:
• טיפול מקומי בטיפות אוזניים למשך תקופה של 10 ימים לפחות. הטיפות צריכות להיות כאלו המשלבות בתוכן אנטיביוטיקה לטיפול במזהמים משניים, סטרואידים להקלת הגרד וחומר הדברתי מתאים.
• טיפול סיסטמי בחומר ממשפחת האיברמקטינים. הטיפול הסיסטמי מבוצע בזריקה מתחת לעור ויש לחזור עליו אחת לשבוע או שבועיים בהתאם למצב. קיימים גזעים מסוימים של כלבים הרגישים לחומר זה.
• טיפולים נוספים: שימוש באמפולות כנגד פרעושים מסוג Revolution עשוי לעזור להצלחת הטיפול ומצוין למניעה. בחתולים היוצאים לחצר מומלץ להשתמש בהן באופן שיגרתי על מנת למנוע נגיעות בטפילים.
היות ומדובר בטפילים עמידים מאוד, מומלץ לבצע אבחון מהיר לבעיה, ולשלב מספר סוגי טיפולים ולאורך זמן. אם נתגלה מקרה, יש לטפל בכל בעל חיים ובסביבה עצמה.

אולי יעניין אותך:

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »