פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

כיצד נדע אם כואב לחתול שלנו?

חתולים מסתירים את העובדה שכואב להם במקרים רבים. הסיבה יכולה להיות נעוצה בעובדה שבטבע חתולים נראים חולים או פצועים חשופים מאוד לטורפים.

כיצד נדע אם כואב לחתול שלנו?

כאב בחתול יכול להגרם על ידי דלקת פרקים, בעיות שיניים וחניכיים, דלקות שתן, מחלות של העצמות וסרטן. גם לאחר ניתוחים שכיח שיהיה כאב.
אתם, הבעלים, הינכם במצב הכי טוב לזהות שינויים קטנים בהתנהגות שעשויים להצביע על כך שחתולכם סובל. חשוב להיות עירניים, משום שכמה שיותר מהר יזוהה כאב החתול – כך יחזור החתול יותר מהר לחיים נורמליים ושמחים.

באם חתולכם מראה אחד או יותר מסוגי ההתנהגות הבאים ואתם חושדים שהיא נגרמת מכאב, מומלץ לטפל בו בעזרת הוטרינר שלכם:

קול – יללות, גרגור, נהמות.

הרגלים יומיים – התבודדות, ירידה בתאבון, שינוי בהרגלי שתיה או אכילה, אי שימוש בארגז החול, מתן שתן לעיתים תכופות, אינו מנקה ומלקק את פרוותו או מנקה את עצמו פחות והפרווה נראית לא טוב באופן כללי, ישן יותר מהרגיל.

נזק עצמי – ליקוק, נשיכות, גירוד באיזור מסויים בגוף.

רמת פעילות – חסר מנוחה, אינו רוצה לזוז, בעיות בקימה ממצב שכיבה, מעבר ממצב שכיבה לישיבה לעיתים תכופות, רעידות, צליעה, אינו יכול לקפוץ למקומות גבוהים, מחפש יותר תשומת לב, נמנע מליטופים ומגע, מתחבא.
יציבה – שוכב עם כפות רגלים מתחת לגוף באופן כללי, הולך עם בטן מורמת אל הגוף או גב מקושת.

הבעת פנים – עויות בפרצוף, מבט בוהה, עיניים מזוגגות עם אישונים מורחבים או מראה ישנוני, אוזניים משוטחות אחורה, מלחית במנוחה.
שמירה עצמית – מגן על חלק מהגוף, אינו דורך על רגל אחת, אינו רוצה שיחזיקו אותו או ירימו אותו.

תוקפנות – במיוחד אצל חתול שהינו בדרך כלל נחמד – התנהגות שאינה מתאימה לאופי, סניטה, נהמה ונשיכה ואזניים פונות לאחור בעמדת התקפה.

אם מופיעים אחד או מספר מהסימנים הנ"ל – אל תטפלו בכאב של חתולכם בעצמכם!
לעולם אל תתנו תרופות לבעל חיים ללא התייעצות עם וטרינר. משככי כאבים רבים שמיועדים לאנשים, כמו למשל נורופן או אקמול, הינם רעילים ועלולים לגרום למוות בחתולים.

סוגי כאב שונים דורשים סוגי טיפול שונים בנוגדי כאבים. לאחר אבחון הבעיה, הוטרינר שלכם יסביר לכם את התועלת, והסיכונים לכל אופציה טיפולית, כך שתוכלו ביחד לבחור את תכנית הטיפול שמתאימה ביותר לצרכי החתול שלכם.

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »