פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

מחלות בלוטת הערמונית בכלבים

זיהוי מדויק של מחלות בלוטת הערמונית מהווה אתגר לווטרינרים ברחבי העולם. כן, בדיוק כמו בבני האדם גם לכלבים יש בעיות עם בלוטה זו ובדרכ' הבעלים מתלוננים על שתן בצבע אדום או על טפטוף דמי הנובע מקצה איבר מין הכלב.

מחלות בלוטת הערמונית בכלבים

בלוטת הערמונית היא בלוטת מין הקיימת בכלבים וחתולים, אך בחתולים מחלות בבלוטה זו הם דבר נדיר מאוד. בכלבים התופעה מופיע בדרכ' רק בקבוצה מסויימת- כלבים לא מסורסים אשר נמצאים בחצי השני של חייהם.
המחלה הכי נפוצה בבלוטה היא הגדלה שפירה (לא ממארת) של בלוטת הערמונית ( Prostatic Benign Hyperplasia). במצב זה הפרוסטטה מוגדלת (היפרפלסיה) יותר מהרגיל והגורם לכך הוא חוסר איזון הורמונלי בכלבים לא מסורסים. מחלות אחרות פחות נפוצות בבלוטה הן- אבצס, ציסטה, דלקת הנגרמת מזיהום חיידקי, דלקת הנגרמת ללא סיבה ידועה וגידולים. לשמחתנו גידולי ערמונית הם נדירים יותר ביחס למחלות האחרות, אך סיכויי ההחלמה מהם נמוכים יותר.

הסימנים הקליניים הנפוצים ביותר למחלות אלו הם: שתן דמי ודימום מקצה איבר המין. סימנים נוספים היכולים להופיע –חום, הקאות, חולשה כללית, אנורקסיה, חשק מיני ירוד, בטן מוגדלת, בעיות במתן שתן, עצירות או שלשול. יש לזכור כי לעיתים לא יופיעו סימנים בכלל עד השלב שבו הבלוטה מוגדלת מאוד.

את הדיאגנוזה נבצע בעזרת מישוש הבטן ובדיקה רקטלית. ניתן לבצע בדיקת שתן ותרבית ,בדיקת דם, איסוף נוזל מבלוטת הערמונית ובדיקתו, צילום רנטגן ואולטראסאונד ובמקרים מסוימים ביופסיה.
לרוב הטיפול כולל אנטיביוטיקה למינימום של 4 שבועות, טיפול בהורמונים כגון Megestrol Acetate במקרים של בלוטה מוגדלת. סירוס יתבצע במקרה של כשלון הטיפול התרופתי ומומלץ כאמצעי מניעה למחלות הנפוצות בבלוטת הערמונית .כאופציה אחרונה נבצע טיפול כירורגי.

לסיכום, מניעה וזיהוי מוקדם של הסימנים הקליניים יתרמו לצמצום היקף מחלות בלוטת הערמונית ויעזרו לשמר את בריאות חיית המחמד שלכם.
עד הפעם הבאה, היו ערניים לשינויים בהתנהגותם ושימרו עליהם בריאים, אוהד.

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »