פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

הכן חתולך לקיץ

טיפים ועצות שיסייעו לחתול ולנו לעבור את הקיץ בשלום. לקראת הקיץ החם, מחליפים החתולים את פרוות החורף הסמיכה בפרוות קיץ דלילה. כתוצאה מכך עולההסיכוי להווצרות גושי פרווה בושט (צינור המוביל לקיבה).

הכן חתולך לקיץ

גושים אלה, נוצרים כתוצאה מליקוק ובליעה של הפרווה, ומשמעות הדבר כלפינו היא שיער רב יותר בבית, שאף עלול למשוך פרעושים, השכיחים יותר בעונת הקיץ. - סירוק החתול בתדירות של פעם ביום לפחות, תסייע לצמצום הנשירה ותפחית את כמות השיער אותו החתול מלקק ועלול לבלוע.

- ויטמינים מקבוצת B תורמים לחיזוק הפרווה ולצמצום הנשירה, לכן מומלץ להוסיף לתזונת החתול כדורי שמרים או אבקת שמרי בירה.

- חשוב להקפיד על מים טריים ונקיים במשך כל היום. מים לא נקיים או לא טריים עלולים למנוע מהחתול לא לשתות ובכך לגרום להתייבשות ו/או בעיות בדרכי השתן.

- פרעושים: החום הרב, העלייה בלחות ובאורך היום, תורמים באופן משמעותי לשגשוגם של טפילי עור ובראשם הפרעושים. כדי לסבר את האוזן, פרעושה אחת יכולה להטיל 150 אלף ביצים ליום על גב החתול, אשר פעמים רבות נופלות בסביבת החתול ומתפזרות לכל עבר. הקפדה על סירוק החתול וטיפול בתכשיר נגד פרעושים (בהמלצת וטרינר !) יסייעו במיגורם. יש לשים לב לעובדה כי הפרעושים מצויים לא רק על החיה אלא גם על סביבתה, ולכן במצבים של מכת פרעושים קשה, חייב הטיפול לכלול גם את הסביבה.

- בימים חמים במיוחד, חתולים, כמו בני אדם, עשויים לאכול פחות מהכמות הרגילה. בדרך כלל מדובר בחוסר תיאבון שמקורו בירידה במטבוליזם של הגוף כניסיון לשמור על חום גוף נמוך יותר. לרוב תופעה זו אינה נמשכת יותר מ- 24 שעות.

- כמו בכל ימות השנה, ובייחוד בימי הקיץ רצוי להקפיד לסלק את הצרכים, כדי לאפשר לחתול ולנו ליהנות מארגז נקי.

ד"ר דיויד רוזנבלט, הוטרינר הראשי של חברת "לה-קט",

אולי יעניין אותך:

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »