פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

צפרות בחורף החם: מה מצפה לנו?

| מאת מערכת Petnet

צפרים מכל העולם וחובבי טבע רבים מישראל נהנים מהשפע המרשים של הציפורים החורפות בעמק המעיינות. מרכז הצפרות בכפר רופין מספק על האורחים שהגיעו ומה מצפה לחובבי הציפורים


אלפי ציפורים מעשרות מינים כבר הגיעו אלינו לחניית החורף, ליהנות ממזג האוויר הנעים, שפע המזון ומגוון בתי הגידול. קבלת הפנים החמה במרכז הצפרות "מקור החסידה" בכפר רופין, מושכת את הצפרים והציפורים לשוב לכאן להנאתם מדי שנה.שקנאים, אגמיות וודקלים במרכז הצפרות כפר רופין צילום: רותם גלזנר


בריכות הדגים מספקות לציפורים שפע מזון ואנו נהנים מחוויות צפרות מרשימות בעונת החורף. עופות המים למיניהם: חסידות שחורות, אנפות, ברווזים, ביצניות, תמירונים ושחפים, מתרכזים במקום שבו נמצא המזון האהוב עליהם. רובם אינם מזיקים לבריכות הדגים, בהיותם צמחוניים או ניזונים מהשאריות בשולי הבריכות. 

 

לצערנו אנו זוכים גם לביקור של אלפי קורמורנים גדולים, זוללי דגים, שיש צורך לגרש אותם מאזורי הבריכות. מצד שני הם מאד מרשימים ביכולת המעוף ובכושר הצלילה, להנאת חובבי הטבע.

 

מינים שונים של ציפורים מתכנסים ללינת לילה באתרים האהובים עליהם. אלפי דיות ומאות אנפות מתכנסות ללינה מרשימה במטעי התמרים. הקורמורנים אוהבים ללון על האקליפטוסים הגדולים בגאון הירדן ואנפות הבקר נהנות להתנדנד על הקנים בשנתן.

 

לקבוצות של חובבי טבע מובטחת חוויה עשירה, בנסיעה בין בריכות הדגים, שמאפשרת להתקרב לציפורים ולצפות בהן בנוחיות. המשקפות שאנו מצרפים להדרכה המקצועית מוסיפות איכות לסיור וקירבה לציפורים. ברוב הימים ניתן לצפות בהוצאת דגים מהבריכה ולהכיר מקרוב את תהליכי הגידול . אנו מבקרים גם בביתה של התנשמת, האחראית על ההדברה הביולוגית של הנברנים בשדות.

 

לקינוח – ביקור במוצב צה"ל ממלחמת ההתשה ותצפית מרשימה אל גאון הירדן, גבול השלום.

מאת: מרכז הצפרות כפר רופין

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »