פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

סוף הקיץ: נדידת הציפורים החלה

הקיץ אמנם תם, אבל העופות בדרך. מדוע מתרחשת נדידת הציפורים דווקא בעונה זו ובשעות הלילה? ד"ר אפי וגשל מסביר


אמנם עדיין חום איימים בחוץ, אבל הערבים כבר מתקררים וסימני סוף הקיץ נראים באופק. אם תעצרו את העיסוק בחום ותרימו את העיניים ניתן לראות כבר בשמים שיירות של עופות נודדים.


 
500 מיליון עופות עוברים מעלינו


נדידת העופות היא אחת התופעות המופלאות שיש בעולם החי. היא מתרחשת פעמיים בשנה כאשר מעלנו עוברים 500 מיליון העופות  שבורחים מאירופה הקרה. הם שוהים אצלנו לילה, לעיתים יותר. רובם עושים זאת בהפסקות, אך ישנם כאלו שנודדים אלפי קילומטרים ללא שום עצירה. הנדידה מתרחשת גם בין הקטבים וגם מצפון לדרום אמריקה וגם באסיה.
 

מדוע מתרחשת תופעת הנדידה?
 

הנדידה היא התפתחות אבולוציונית שמושפעת מתנאי הטמפרטורה, אורך היום שמתקצר ושינויים הורמונאליים. אפשר לומר, כי הנדידה מתרחשת רק בגלל שהציפורים אינם נהנות מתנאי אקלים נוחים לאורך השנה. היא אמנם פעולה לא פשוטה, אך היא מאפשרת להן ליהנות מקיץ חמים, נצחי ומלא במזון.
 

פעולת הנדידה עצמה מתרחשת בשעות הלילה, כאשר יש פחות טורפים והשדה המגנטי של כדור הארץ משפיע על הניווט. כמו כן, הטמפרטורות הקרות בלילה מונעות מהציפורים להגיע לגבהים המסכנים את חייהן. עם זאת העופות הגדולים יותר כמו החסידות, נודדים ביום משום שהם משתמשים בזרמי אוויר חמים לטפס לגבהים ודואים מטה.
 

מרכז הצפרות הישראלי מקיים ב 12.9 תצפית ולכידה וטיבוע של עופות נודדים בפארק לכיש שבאשדוד.

 

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »