פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

כלבים, רעמים וברקים בליל חורף קר...

הפחד מפני סופות רעמים וברקים נפוץ מאוד בקרב כלבים. הפחד נוטה להחריף ככל שהם מתבגרים, והסיבה לכך, באופן חלקי, היא גנטית.

כלבים, רעמים וברקים בליל חורף קר...

למרות שהיבטים מסוימים של הבעיה נשארים עלומים, יש ביכולתנו לעשות הרבה, על מנת להקל על כלבים הסובלים מפוביה של סופות ברקים ורעמים.
כיצד אפשר למנוע מחיית המחמד את הפחדים הנלווים לתופעות החורף ובמיוחד לסופות רעמים וברקים?

בשיר "ברקים ורעמים" מתוך "הכבש בשישה-עשר", כתב יונתן גפן, כי "יש רעמים שמאוד מפחידים / ויש כאלו שרק קצת". גפן כנראה לא לקח בחשבון, שמבחינת הכלבים כל הרעמים הם מאוד מפחידים. בזמן סופות רעמים רצוי להשאיר את הכלבים בתוך הבית. כלבים רבים מושארים בחוץ בזמן סופה, פעמים רבות ללא מחסה. זהו מצב מפחיד מאוד עבורם. אם רוצים לקחת את הכלב החוצה, צריך לזכור כי כלבים מסוימים מגיבים טוב יותר, כאשר הם מוגנים על ידי מעיל או מגפיים, וכך הופך עבורם הטיול בחוץ לחוויה נעימה.

כלבים רבים חוששים להטיל שתן בזמן שיורד גשם. לכן, תנו להם פרס בכל פעם שהם עושים צרכים בגשם. הפכו סופות לחוויות חיוביות ולזמן מיוחד - זמן למשחקים, זמן לממתקים וזמן לפעילות מיוחדת. כלבכם חש את תחושותיכם ואת שפת גופכם, לכן אל תהיו מתוחים בזמן סופות, היו עליזים ולא חסרי סבלנות.

על מנת לנטוע בכלבכם בטחון, העניקו לו "חיזוק חיובי" מול הפחד, באמצעות ליטוף וחיבוק. תנו להם חיזוקים כשהם מתנהגים באופן בטוח, שקט, או שמח, ועבדו איתם על פיתוח דרכים להתנהגות כזו. זהו חינוך חיובי, בעל השפעה חזקה מאוד, אשר יעזור לכלבכם ולכם בכל המצבים בחיים.

שימו לב, פחד "מידבק" מכלב אחד לשני, ולכן, חשוב לטפל גם בכלב המפחד וגם בכלב שנדבק בפחד. כך תשופר הרגשתם של שני הכלבים מול סופות רעמים וברקים, ולא יתחזק הפחד ההדדי יותר ויותר.

כלבים מגיבים למצבים שונים, הקשורים לסופות, ולכן מומלץ לדעת לזהותם. לא תמיד תוכלו לזהות את כולם, אך הבנה כללית תעזור לכם להבין את היקף הפחד של כלביכם. הכלבים יכולים לשמוע למרחק גדול יותר מאשר האדם. קולות חזקים מהווים גורם מפחיד עבורם. בעזרת שמיעתם ה"חדה" יכולים כלבים לסמן לנו על סערה מתקרבת. רוב הכלבים בעלי הפוביה, מתחילים להגיב זמן רב לפני שקולות הסופה מתעצמים.

אפם הרגיש של הכלבים מאפשר להם לזהות את השינוי בריח האוויר, כאשר סופה מתקרבת. אוזני הכלבים רגישות יותר לשינוי בלחץ האוויר מאשר אצל רוב בני האדם, ובמקרים מסוימים, הלחץ אפילו מכאיב להם. לכן, גם לחץ האוויר המשתנה, מאפשר להם לחוש בסופה המתקרבת.

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »