פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

כלב שמירה

כלבי שמירה משמשים ככלבי הרתעה והתראה בבתי עסק, משקים חקלאים בתים כו'... רבים חושבים שכלב שמירה זהו כלב ששומר ולא נותן לאיש להתקרב, אך מדובר בהרבה מעבר.

כלב שמירה

 


ראשית יש להבין את הצרכים לכלב שמירה, בין אם מדובר בכלב בית החי עם משפחה לבין כלב החי בחווה, אשר שטחה נמדד בדונמים, ומטרתו של הכלב היא לעכב גנבים, למנוע פריצות, ועוד...

כלב שמירה בבית:
כלב שמירה בבית הוא הנפוץ ביותר. אנשים רבים אינם מבינים את המשמעות של כלב שמירה בבית וחושבים שתפקידו לשמש כלב שמירה אימתני שיהדוף כל איום למשפחה אבל בד בבד יהיה הכלב הכי טוב לחברים ולידידים שלנו.
אין זה נכון, כלב שמירה אינו מבדיל בין אדם "טוב" לבין פושע לצורך העניין.
לכן אדם שמחפש כלב שמירה לבית, וביתו הוא "בית פתוח" (שבו החברים של הילדים נכנסים לבית כל שעות היום, ואורחים נכנסים מבלי להקיש בדלת) לא יכול להחזיק כלב שמירה "חריף".
בראש או בראשונה יש להבין שכלב הוא בעל חיים ולכן גם לו יש צרכים.
במידה ואין ביכולתכם להעניק מענה לצרכים הבסיסים הללו אל לכם לגדל כלב כלל!
"כלב בית" יהיה חברותי למשפחה ואף לזרים הנכנסים לבית, בזמן שכלב שמירה לבית יהיה צריך משמעת בסיסית ובניית מערכת יחסים ויצירת היררכיה נכונה בין הבעלים לכלב.
כלב שמירה בבית ישמש ככלב הרתעה והתראה, במידה ואדם זר מתקרב לחצר או עומד מחוץ לדלת על הכלב לגלות ערנות ודריכות ואף לנבוח, במידה והבעלים לא בבית על הכלב לנבוח לשם "הפגנת נוכחות". חשוב לציין שאין הגנבים יודעים באיזה כלב מדובר ולכן יעדיפו ללכת לבית אחר.
כלב שמירה לא יודע להבדיל בין חבר, קרוב משפחה, או "סתם" גנב, ולכן עליכם להיות ערניים לכלבכם והתנהגותו ולא לעודד אותו סתם לאגרסיה מול אנשים. כלב שמירה בבית הוא בראש ובראשונה כלב משפחה וכלב שיהיה לא יציב יהווה סכנה למשפחה ולחברים שבאים לבקר.
רוב גזעי הכלבים יכולים לשמש ככלב הרתעה והתראה, על מנת ליצור אפקט מרתיע במיוחד רצוי לרכוש כלב בגודל בינוני עד גדול בצבע כהה.

כלב שמירה לחצר:
במקרה זה חשוב להבין, טרם רכישת הכלב, האם הכלב נותן מענה (לפחות ראשוני) הרתעה והתראה מפני אותם גורמים המאיימים עלינו או על רכושינו (פורצים למשל)
במרבית המקרים אנשים מאמינים שקשירתו של כלב לגדר באזור החצר זהו הפתרון האולטימטיבי.
עפ"י רוב כלב קשור זה כלב מנודה ויהיו לו בעיות של נבחנות ונידוי חברתי ולכן יהפוך במהרה לכלב המחפש חברות ומגע גם מזרים. קיימת בעיה נוספת - הכלב לא מפסיק לנבוח ולכן יהווה מתרד באזור המגורים.
רצוי שכלב שמירה לחצר ישהה בחצר מגודרת כך שאין לו שום סיכוי לצאת ממנה ולאף אחד אין יכולת להיכנס לחצר.
כלב זה משמש ככלב בית לכל דבר ולכן יש להעניק לו את צרכיו, לבנות מערכת יחסים וליצור היררכיה בין הבעלים לכלב. כמו כלב השמירה הביתי חשוב לזכור כלב שמירה לא יכול להבדיל בין חבר קרוב לגנב!.
חשוב מאוד לזכור שיש לבנות את מערך השמירה לכלב בחצר ככה שלכלב יהיה נוח לזהות גורם חיצוני המנסה לפרוץ לבית ולא יהיה לו דרך לעקוף את הכלב. לדוגמה עצים בולטים מהחצר, חומה שאדם יכול לדלג בעזרתה לחלון או שטח חסום שלכלב אין גישה אליו.
חשוב עוד לזכור שכלב הוא בעל חיים, ואין לו טלפון, והוא יכול לשמש לכם התראה ומחסום מול אותם גורמים אבל אל לו להיות המחסום היחיד. במידה ויש חפצי יקרי ערך בבית יש להוסיף מערכת אזעקה, ביו סנט (מערכת ששולחת לכם הודעה לפי טון הנביחה של הכלב) או מצלמות אבטחה.
הכלב משמש כמחסום אבל בסופו של דבר אתם או חברה אבטחה פרטית צריכים להתעמת מול הגורמים הללו.

כלב שמירה למשקים חקלאים:
בראש או בראשונה יש לגדר את המשק בצורה נכונה שתתאים לכלב שמירה.
למשל - לול או מחסן שמסביבם גדר, חשוב להבין שכלב יכול לשבת בכניסה (בחלק אחד של האזור) אך גורמים מזיקים יפרצו מאחור, ונותרנו ללא מענה לפריצה.
לכן יש לחצות את השטח ל 2( או ליותר, תלוי בשטח עצמו) שבו כלב יהיה בחזית וכלב יהיה מאחור. רצוי לבנות מערך של זוגות כלבים בשביל להימנע מנידוי חברתי.
במידה והמשק בנוי בצורה של מחסנים פזורים בשטח יש לזכור שכלב אחד לא יכול לעשות את העבודה לבד ולכן יש לעצב את מערך הכלבים בצורה יעילה יותר.
כשם שהוסבר, הכלב הינו מעגל ההרתעה הראשון ולכן חשוב להצטייד באמצעים אלקטרוניים שייגבו את פעולת הכלב, ויודיעו בדרך זו או אחרת לגורם הרלוונטי שיטפל בחדירה (בעלי הכלב, חברת אבטחה, המשטרה, וכו'...)

מאמר זה מסכם בתמציתיות את הנושא, מאחר ונושא זה הוא עולם ומלואו, לא ניתן לסקור את כל האמצעים הקיימים כיום לכלב שמירה במאמר אחד.

 

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »