פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

בתי אבות, פתחו את שערכם לרכות : כלבי ליטוף בדרך אליכם...

במסגרת תוכניות "חברים לעת זקנה", של ג'וינט-אשל לשילוב חיות מחמד בפעילויות הזקן, פותח פרויקט "כלבי ליטוף", אשר מתאים לכל מוסד, ולכל המחלקות. ה"כלבי ליטוף" מגיעים יחד עם בעליהם המתנדבים, בכדי לבקר זקנים אשר אוהבים בעלי חיים, ולתרום להם משמחתם ומחיבתם. ביקורים של מתנדבים המלווים בחיית מחמד שלהם נפוצים בארצות הברית ובאירופה, ששם מוזמנים להגיע מבקרים אלו, אף למשל, למחלקות לאונקולוגיה ילדים, הסטריליות ביותר בבתי חולים.

בתי אבות, פתחו את שערכם לרכות : כלבי ליטוף בדרך אליכם...


כמו כן, בתי אבות בחו"ל מאפשרים ברובם לדייריהם לגדל חיות מחמד כאשר בארץ, על אף שדנים בנושא בכנסת, אפשרות זו עדיין נדירה. יש כמובן להצטער על כך, מאחר שחברתם של כלבים, חתולים או ציפורים הופכת את החיים לכל כך מעניינים ונעימים... אין גם צורך להזכיר כאן את תרומתם לבריאות הנפשית והפיזית. כיום, בעקבות מחקרים רבים, השפעה חיובית זו ידועה, ותוכניות רבות בשילוב בעלי חיים מופעלות בהצלחה כמעט בכל מוסד טיפולי ו\או חינוכי.
גם אשל, האגודה לפיתוח שירותים למען הזקן, מפתחת תוכניות לשיפור איכות חיי הזקן באמצעות חיות : "חברים לעת זקנה", ובמסגרתם פועל כבר מספר שנים פרויקט ייחודי בארץ: מתנדבים בעלי כלבים ידידותיים מבקרים בבתי אבות וחולקים את אהבת חבריהם הפרוותיים עם כל דייר המתחשק ללטף ולחבק ייצור חי וחביב.

ייתכן כי כלבי הליטוף יראו דיי "תמימים" לעומת מעשי הגבורה של כלבי נחייה, כלבים לחולי אלצהיימר ואפילפסיה, כלבי שירות, ושאר הכלבים המקצועיים לשמירה, הגנה, הצלה או אף לחיפוש חומרי נפץ, ובהשוואה לאילוף המקיף, המורכב, הארוך, והיקר שעוברים כלבים אלו... ואכן, "כלבי ליטוף" לא זכו בהכשרה מקצועית מיוחדת, אם בכלל, אין להם תעודות מומחים, והם אינם ממוצא אריסטוקרטי ברובם. ובכל זאת מונים "כלבי ליטוף" מספר מאפיינים וכישרונות שאין לכל כלב,
אפילו לכלבים יוצאי יחידות קרביות או המשתייכים לגזעים המיוחסים : מדובר בכלבי ליטוף בכול הסוגים, הצבעים והגילים - יצורים בעלי אישיות אמיתית, רגישות, אמפטיה, נכונות לתת תשומת לב, וציפיות גדולות לליטופים ולחיבוקים. בזכות תכונות אלו, הם מסוגלים – באופן טבעי - לבצע מספר משימות, כמעט מטאפיזיות :
א. להפוך את אווירת המוסד לפחות "רשמית" ולשבור מקצת את שגרתו.
ב. להעלות חיוך על פני הנוכחים, דיירים וגם אנשי צוות, מבקרים, נכדים...
ג. לגרום את ערנותם של הדיירים התשושים ביותר ולהפעילם
ד. לשמח את כל אוהבי בעלי החיים, וגם האחרים
ה. להרגיע את המתחים ואת הלחצים, ולמתן את מחשבותיהם הטורדניות של הדיירים
ו. לעודד דיירים ללא תיאבון לחלק את ארוחתם אתם, ובכך, לאכול בעצמם.
ז. להעלות זיכרונות מתוקים מן העבר
ח. ליצור הזדמנות של קשר חברתי, של שיחה נעימה ושל היכרות.
ט. להעניק חום וחיבה בכל השפות
י. להשכיח את הסבל והבדידות לרגע של חן וחסד

רשימה זו אינה מקיפה, וישנם אין ספור רגשות חמים ברגעים הרכים בהם מבלים יחדיו מבקרים ודיירים. היכולת הנפלאה להעניק אהבה ללא תנאי וללא שיפוט של אורחים איכותיים אלו, מהווה חוויה מיוחדת. הצוותים של ה"מועדון לכלבי אילוף" הוכשרו בכדי למסור מתנה יקרה זו, ובזכות אהבתם המשותפת לבעלי חיים הם חולקים שוטפות וחברות. אולי כי הקשר הקיים בין אוהבי חיות למיניהם הינו כמעט משפחתי. הוכחה לכך: רק חברים ממשפחה זו מסוגלים להבין כמה עצוב יהיה אם לעולם לא יוכלו עוד ללטף כלב...

המעוניינים להצטרף למועדון ה"כלבי ליטוף" מכל הארץ, מוזמנים. הדרכה תנתן למתנדבים.
ליזה אמויאל
רכזת תוכניות חיות מחמד "חברים בעת זקנה"
lizaa@jdc.org.il
אשל, ת.ד. 3489, ירושלים 91034
• טל: 02-6557134, 0528-970897. פקס: 02-6557893

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »