פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

מדוע חשוב להבין את שפתו של הכלב?

קבלת פנים עם קפיצות ונביחות היא אמנם משמחת, אך אינה מחווה של אהבה. עופרי המפה שוחט, יועצת להתנהגות הכלב, מסבירה מדוע צריך לקרוא את הכלב בשפתו בלבד


הכלב הוא חיה חברתית, החיה בלהקות. הישרדותו של הכלב תלוי בלהקה שאליה הוא שייך ובציד המשותף ללהקה הזו. כדי שחברי הלהקה יבינו זה את זה, פיתח הכלב שפה הבאה לידי ביטוי דרך חוש הריח, שפת הגוף וצורות ווקליות שונות לדוגמה נביחות, נהמות ועוד.תקשורת עם הכלב
עיקר בעיות ההתנהגות של הכלב, נוצרות בשל חוסר ההבנה בננו ובין כלבינו
 


מנהיג הלהקה לעולם לא ייתן שיקפצו עליו 

כדי לשנות בעיות התנהגותיות של הכלב אנו צריכים להבין קודם כל את שפתו של הכלב ומה שהוא אומר לנו. לדוגמה: אנו באים הביתה והכלב רץ לעברנו, מקשקש בזנב וקופץ עלינו. רוב האנשים מבינים התנהגות זו כמחוות אהבה. הכלב שמח לראות אותנו. מחווה זו בעצם אומרת בשפה הכלבית קביעת מעמד. הכלב בסיטואציה זו רוצה להזכיר לנו שהוא יותר דומיננטי מאתנו ועלינו לתת לו את הכבוד הראוי לו.

נשאלת השאלה איך אנו יודעים שזו לא מחווה של אהבה אלה קביעת מעמד? מתוך תצפיות בהתנהגות כלבים בינם לבין עצמם. מנהיג להקה בלהקה כלבית בטבע לעולם לא ייתן שיקפצו עליו כי זהו סימן לחוסר כבוד לו ולגופו.

חוסר הבנה של שפת הכלב הוא דבר שבשגרה. רוב האנשים, גם בעלי הכלבים אינם מבינים את שפת הכלב. כדי להבין את הכלב צריך ללמוד את הבעות גופו, את הקולות שהוא משמיע והמגעים שלו עם כלבים אחרים.הטיפול בבעיות התנהגות מתחיל בהבנת השפה

כאשר קיימת הבנה בסיסית של השפה הכלבית ושל הצרכים של הכלב ניתן לשנות התנהגויות המפריעות לנו. בעצם עיקר בעיות ההתנהגות של הכלב, נוצרות בשל חוסר ההבנה בננו ובין כלבינו. 

בעבודה שלי עם בעלי הכלבים והכלבים אני מלמדת את הבעלים להבין את שפת הכלב ודרך זה לחנכו. בהמשך לדוגמה, אם קפיצת הכלב מסמלת בשביל הכלב שהוא בעל המעמד הגבוה יותר בלהקה, אז אולי אפשר למנוע מהכלב לקפוץ עלינו? בדרך זו אנו נקבע את ההיררכיה בלהקה/במשפחה שלנו ולא הכלב. דוגמה זו היא כמובן אחת מיני רבות. אך כשאנו מבינים מה משמעות ההתנהגות של הכלב אנו גם יכולים להגיב נכון על התנהגותו וכך גם לשנותה.

צריך לזכור שכלב הוא חיה אחרת. הוא רואה את העולם בעיקר דרך חוש הריח שלו. הוא אינו אדם. הוא אומנם מהווה שותף וחבר אך גם לו יש את הצרכים שלו.

עולם הכלב מבוסס על ארבעה אינסטינקטים: רבייה, ציד, שמירה ואינסטינקט סוציאלי. כל מגוון ההתנהגויות של הכלב מבוססים על האינסטינקטים אלה. כאשר המעמדות בלהקה או ההיררכיה משרתים את תחושת הביטחון ואת תחושת ההישרדות של הכלב. לכן קיומה של היררכיה ברורה בלהקה חשובה מאד. כלבי בית רואים בנו, המשפחה כלהקה שלהם. לכן חייבת להיות היררכיה גם במערכת היחסים אתנו, בני האדם.

השאלה היא כמובן מי מנהיג הלהקה הכלב שלי או אני? כלב שאינו רואה בבעליו את מנהיג הלהקה, לוקח תפקיד זה על עצמו. כך מתחילות הרבה "בעיות התנהגותיות".

למידת שפת הכלב ועבודה נכונה עם הכלב עוזרת ביצירת היררכיה נכונה. כאשר אנחנו האנשים לומדים לקחת את התפקיד המנהיג, אנו מספקים לכלבנו את תחושת הביטחון שהוא צריך וגם זוכים לכבוד הראוי, להקשבה ולצייתנות של כלבנו.

תקשורת אמיתית בין האדם לכלב, המבוססת על הבנת שפת הכלב וטבעו תיצור קשר של כבוד הדדי והרמוניה.

 

 

אולי יעניין אותך:

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »