פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

קאזיוס האפרוח הקזואר בן שנה

לפני שנה בקע אפרוח של קזואר בגן גורו שבקיבוץ ניר דוד בעמק המעיינות. הקזוארית הנקבה מטילה בין 4-8 ביצים גדולות וירוקות, כל שנה. הזכר דוגר על הביצים בין 49-57 יום. בעבר היו בקיעות של אפרוחים אבל הזכר הרג את הצאצא

קאזיוס האפרוח הקזואר בן שנה

יום. בעבר היו בקיעות של אפרוחים אבל הזכר הרג את הצאצא.
בשנה שעברה, הביצים של הקזואר הוכנסו למדגרה שבה שוררת טמפרטורה של 35.9 מעלות צלזיוס. האפרוח שבקע היה למשך 3 ימים ב"אומנת" ובמהלך הימים הראשונים לחייו (3 ימים )הוא לא אכל. בהמשך הוא אכל דשא, אספסת ותערובת.
לא ניתן להחזירו לכלוב של הוריו מחשש להריגתו על ידי הזכר- אביו.

הקזואר שייך למשפחת הרטיטיס Ratites שאליו שייכים 5 מינים-
• היען שחי בדרום אמריקה הגדול ביותר מביני מינו
• אמו שחי בערבות אוסטרליה הוא השני בגודלו
• הקזואר שחי ביערות הגשם של צפון מזרח אוסטרליה הוא השלישי בגודלו
• הרע (ניאנדו) שחי בדרום אמריקה
• הקיווי- שחי ביערות הגשם של ניו זילנד

בטבע, הקזואר רץ במהירות של עד 35 ק"מ בשעה, אין לו כנפיים והוא תוקף ובועט ב- 2 רגליו- הוא נחשב "אימת הג'ונגל" והורג בג'ונגל דינגו, קנגורו וידוע שהרג גם אדם.
הקזואר אוכל רק פירות וירקות רקובים. על ראש הקזואר יש קרן שמפלסת לו את הדרך ביערות הגשם, על צווארו 2 דלדלים, בימים חמים הוא מכניס אותם למים בכדי לצנן את גופו השחור.
במושב בית זית שבפרוזדור ירושלים נמצאו עקבות בסלע של דינוזאורים. רגלי הקזואר תואמות בדיוק לעקבות של הדינוזאורים במושב בית זית. הקזואר חי במשך 60-65 שנים.

במהלך השנה האחרונה מאז התבקע החל קאזיוס לרדוף אחרי הילדים במטרה לקבל אוכל וליטופים. ולכן, הוכנס לתצוגה שבה חיים 5 וולבי אדומי צוואר. אלה קיבלו אותו בסבר פנים יפות והם רואים בו אחד משלהם.
קזיוס הוחתם- ולכן אינו תוקפני כלפי בני אדם מכיוון שהוא מזהה אותנו כבני מינו. כשצוות הגן גורו ניגש אל גדר התצוגה קזיוס כורע כדי לקבל ליטוף.
למרות היותו מוחתם עדיין קיימת סכנה שיום אחד יחל להתנהג בתוקפנות כמו שאר בני מינו ולא יוכל להישאר בתצוגה עם הוולבי שהינה תצוגה פתוחה ויכולה לאפשר את הגעת הקזואר לקהל המבקרים.
קאזיוס מתחיל להתבגר...צווארו מתחיל לקבל צבע כחול ועורפו מתחיל לקבל צבע אדום בדומה להוריו, אך נוצותיו עדיין נוצות צהובות-חומות לעומת קזואר בוגר שנוצותיו שחורות. לקזואר הבוגר קרן על הראש ולאפרוח החלה לצמוח על הראש קרן קטנה בהמשך למקור.
בגן גורו נמצאים 2 נקבות קזואר וזכר אחד. קאזיוס שלנו -זכר. הביצים שהוטלו השנה על ידי הוריו לא בקעו. קזיוס חגג את יום הולדתו הראשון והמסיבה כללה שפע ענבים, עגבניות רקובות, מלון שעבר זמנו, וצוות הגן מספר על כך למבקריו.

במהלך חודש אוגוסט יערכו סיורים לילים מיוחדים להכרת חיי הלילה בגן גורו.

אולי יעניין אותך:

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »