פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

זכויות בעלי חיים משוטטים

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה: גם לבע"ח משוטטים יש זכויות ויש להגן עליהן .

זכויות בעלי חיים משוטטים

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה, את הצעת חוק צער בעלי חיים (צמצום ההתרבות של בעלי חיים משוטטים למניעת ההתעללות בהם), של חה"כ רונית תירוש וחה"כ גלעד ארדן. בעד ההצעה הצביעו 22 חברי כנסת ונגדה 6 חברי כנסת. ההצעה תועבר לוועדת החינוך לשם הכנתה לקריאה שנייה ושלישית.

על פי הצעת החוק, מוקנית למדינה הסמכות לפעול לצמצום ההתרבות של בעלי חיים משוטטים, על פי אמות מידה שיקבע שר החקלאות בהתייעצות עם השר להגנת הסביבה. לשם כך יוקצה תקציב נפרד של 4.5 מליון ₪.

מדי יום בכל רחבי הארץ, אנו שומעים על תופעות של המתה והתעללות בבעלי חיים חפים מפשע, שנפלו קורבן למעלליהם של בני נוער ואחרים, על לא עוול בכפם. יצוין כי מדי שנה, מתים בישראל כ- 100,000 כלבים. הפתרון המוצע בהצעת חוק זו הינו מציאת איזון בין שימור וטיפוח בעלי חיים החיים עמנו (שיש להם בעלים), לצד מדיניות של צמצום התרבות בעלי חיים משוטטים לשם הפחתת הסבל הנגרם להם.

ח"כ רונית תירוש : "התרבות בעלי החיים ללא הגבלה הביאה להם סבל נורא הניכר ברחובות ערינו. אנו עדים יום יום לתופעות של התעללות בני נוער ואחרים בבעלי חיים משוטטים. המדינה אינה יכולה לעמוד מנגד ולהפקיר את בעלי החיים לגורלם המר. מטרת הצעת חוק זו, להשיב לבעלי החיים את הכבוד המגיע להם, בנטילת אחריות למצוקתם ובצעדים לשיפור איכות חייהם".

ח"כ גלעד ארדן : "החוק יסייע לצמצם משמעותית את מספר הכלבים והחתולים המורדמים למוות במכלאות העירוניות, ויפחית את המקרים המזעזעים של התעללות בבעלי חיים נטושים המסתובבים ברחובות."

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »