פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

בקרוב: גור קואלה צבר ראשון

| מאת מערכת Petnet

ב"גן גורו" בניר דוד סופרים את הימים בציפיה לגור קואלה צבר ראשון. לאחר ניסיונות רבים נכנסה הקואלה סינדי, אחת משתי הקואלות היחידות בישראל, להריון. סינדי ובן זוגה מיילו - ולנטינו, מצפים בקרוב להמלטה ולהציג בגאווה את הגור הרך.

בקרוב: גור קואלה צבר ראשון

השידוך בין סינדי וולנטינו לא היה מובן מאליו. כדי שהם ימצאו חן אחד בעיני השני, צוות הגן נאלץ להפריד אותם כך שהם לא יוכלו לראות, לשמוע או להריח אחד את השני. זאת מאחר ובקרב הקואלות, כאשר הזכר והנקבות נמצאים באופן קבוע ביחד הם מאבדים עניין זה בזה. למרבה השמחה השידוך הצליח ובני הזוג מצאו חן זה בעיני זו וסינדי נכנסה להיריון.

ההיריון בקרב הקואלות נמשך כ- 35 יום בלבד ובסופו מתבצעת המלטה של גור מאד קטן ולא מפותח שגודלו 1-2 ס"מ. הגור עיוור חסר פרווה, יש לו רק ידיים קדמיות ובעזרתן הוא מטפס לתוך כיס האם ומתחבר לאחת משתי הפטמות שבתוכו. את ששת החודשים הבאים הגור עושה בכיס האם שם הוא ניזון כל הזמן מחלב אמו, ושם הוא ממשיך לגדול ולהתפתח.

רק בתום חצי שנה בכיס האם, הגור מתחיל להציץ החוצה, כי הכיס מתחיל להיות צפוף לגודלו. בשלב הזה הגור מרכין את ראשו לעבר פתח הביב של האם וניזון מצואה מיוחדת שהאם מפרישה במיוחד בשבילו. זוהי צואה מאד נוזלית, ירוקה, שמטרתה הכנת מערכת העיכול של הגור לאכילת מזון מוצק (עלי אקליפטוס). בגיל שבעה חודשים הגור יוצא מהכיס ומתחיל לאכול עלי אקליפטוס באופן עצמאי. בגיל הזה ניתן לראות אותו רוב הזמן רוכב על גב האם. הוא ממשיך לינוק לסירוגין עד לגיל שנה בערך, כאשר הוא מגיע למשקל של כשני ק"ג .

הגן גורו הוא פארק אוסטרלי עם צמחייה ובעלי החיים מאוסטרליה בסמוך לגן השלושה (הסחנה) בעמק המעיינות. הגן גורו הוא המקום היחיד בעולם מחוץ לאוסטרליה שבו ניתן ללטף ולהאכיל מכף היד קנגורו מסוגים שונים שמטיילים באופן חופשי. יחד איתם נמצאים בגן גורו קזואר מפחיד, אמו, שועלים מעופפים ובעלי חיים רבים אחרים.

אולי יעניין אותך:

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »