פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

מי הוא הכלב הישראלי?

לרגל חגיגות שנת ה-60 למדינת ישראל ולקראת תערוכת הכלבים הבינלאומית שתתקיים בשבת הקרובה (17.5.08) בגני התערוכה בתל-אביב ערכה ההתאחדות הישראלית לכלבנות סקר ראשון בנושא מי הוא הכלב הישראלי

מי הוא הכלב הישראלי?


הכלב הלאומי של ישראל הינו הכלב הכנעני שגדל ופותח במדבריות הנגב. הסקר, אשר נערך ע"י מכון רותם למחקרי שוק, העלה את השאלה "מיהו הכלב הישראלי"? כלומר מי לדעת הציבור ראוי לקבל את התואר הכלב של המדינה ומייצג אותה בצורה הטובה ביותר.

למרבה ההפתעה הגזע הכנעני - הכלב הלאומי לא הגיע למקום הראשון. הגזע שרוב הנחקרים (13.2%) רואים בו הכלב הישראלי הוא כלב רועים גרמני ולאחריו (12.2%) הלברדור רטריבר. הראשון מקורו מגרמניה ואילו הלברדור מקורו מניו-פאונדלנד. למקום השלישי (8.6%) הגיע גזע הפינצ'ר הננסי. אם אתם תוהים היכן מוקם הגזע הלאומי שלנו אז התשובה היא במקום החמישי ביחד עם הגולדן רטריבר (5.2% לכל אחד מהם).

מבדיקה שנערכה ברישום הכלבים, בהתאחדות הישראלית לכלבנות במשך שלושת השנים האחרונות, עולה כי כלב הרועים הגרמני הינו הפופולרי ביותר בישראל. הגזע השני בפופולריות שלו הינו הגולדן רטריבר ולאחריו הלברדור רטריבר. אולי נתון זה יכול להסביר את תוצאות הסקר.הסקר העלה נתון מעניין נוסף - יותר גברים רואים בכלב הרועים הגרמני את הכלב הישראלי ואילו יותר נשים ראו בלברדור רטריבר את הכלב שמייצג יותר את המדינה. ואולי זו הוכחה נוספת כי גברים ונשים רואים דברים אחרת....

בתערוכת הכלבים הבינלאומית אשר תתקיים בשבת הקרובה (17.5.08) תוכלו להכיר ולראות כ-140 סוגי כלבים. כ-1,000 כלבים ישתתפו בתערוכה ויתחרו על התואר היוקרתי – כוכב התערוכה. בתערוכה תוכלו ליהנות גם מתצוגות אילוף ופינות יצירה לילדים ונציגי מועדוני הכלבים ישמחו לתת מידע וייעוץ על סוגי הכלבים השונים.

לפרטים ניתן לפנות לטלפון מספר 03-6727174 או באתר האינטרנט www.ikc.org.il.בתמונות המצורפות: כלב רועים גרמני וגור כלב כנעני – הגזע הלאומי של ישראל.
 צילום: יגאל פרדו.

אולי יעניין אותך:

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »