פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

טיפול הומיאופתי באבצס בחתול

נשיכות ושריטות חתולים גורמות לעיתים תכופות ליצירת אבצסים (מורסות). האבצסים הם אמנם תגובה מקומית, אולם הם יכולים לגרום לתופעות חמורות ולהידרדרות מהירה במצבו הכללי של החתול. חתול הסובל מאבצס נראה בדרך כלל מסכן, ישנוני וחסר תאבון, על פי רוב בגלל עליה בחום הגוף ובגלל כאב מקומי באזור האבצס.

טיפול הומיאופתי באבצס בחתול


אבצסים גורמים בדרך כלל רק לדלקת מקומית שאינה מתפשטת לדם ולכל הגוף, אלא אם כן החתול הנושך נגוע במחלה כלשהי או, לחלופין, החתול הננשך חלש או כבר חולה. בכל מקרה, על מנת למנוע סיבוכים ולהקל על סבלו של החתול, רצוי לטפל בבעיה במהירות.

מהו אבצס?
אבצס הוא כיס מקומי שבתוכו מצטברים תאים דלקתיים שמטרתם להגן על הגוף מפני פולשים בלתי רצויים.
הגוף מתייחס לכל עצם זר, לכלוך או חיידק חיצוני כאל פולש לא רצוי ומתגייס להילחם בו. כאשר הגוף מרגיש מותקף על ידי חומר זר, נשלחים למקום הפגוע (אזור נשיכה, למשל) תאי דם לבנים וחומרים נלווים. אלה יוצרים מסביב לאזור חדירת החומר מעין כיס מלא במוגלה – נוזל דלקתי עשיר בתאי הגנה.
ברגע שנוצר כיס המוגלה המבודד, הגוף שואף להיפטר ממנו. במקרים מסוימים מצליח הגוף לספוג את הדלקת, אבל לפעמים התגובה המקומית כל כך חזקה עד שכמות המוגלה רק הולכת וגדלה והאבצס מתנפח, כואב ולוחץ על הרקמות הסובבות. עקב הלחץ החזק נמעכים כלי הדם ותאי העור ונוצר פתח בעור המאפשר לאבצס להתרוקן החוצה. ברגע שכל התאים שנוצרו בתהליך הדלקת נשפכים החוצה, יורד הלחץ, המקום מתנקה ורק אז יכול להתחיל תהליך הריפוי המיוחל.

אם כן, מטרת הטיפול באבצס היא להביא להתרוקנותו ולריפוי הרקמות הסובבות.

הטיפול באבצס
טיפול כירורגי: אפשר לטפל באבצס על ידי התערבות כירורגית המצריכה חתך, ניקוז המוגלה ושטיפות מקומיות בחומרים מחטאים.
טיפול תרופתי: אפשר גם לתת אנטיביוטיקה בלבד בכדי למנוע את התפשטות הזיהום ולאפשר לתהליכי הריפוי של הגוף לעשות את שלהם.

טיפול הומיאופתי: אפשרות נוספת היא לעודד את הגוף לבצע את עבודתו בעזרת תרופה הומיאופתית שתאיץ את תהליכי הריפוי הטבעיים, כלומר לתת תרופה שתביא לפתיחת האבצס, להתרוקנותו ולהחלמה מוחלטת של הפצע באופן חלק ומהיר.

המקרה של פלפל
פלפל הגיע לטיפול באבצס גדול וכואב נורא, שהופיע ליד האוזן כשבוע לפני הפנייה.
פלפל ננשך כנראה על ידי חתול אחר, פצע הנשיכה נסגר מהר ולכן התפתח במקום כיס מוגלה שהלך ותפח עד שנפתח לבדו והתרוקן החוצה, לשמחת הבעלים.
אבל השמחה הייתה מוקדמת - יומיים לאחר מכן שוב נסגר הפצע, שוב נוצרה נפיחות, שוב נוצר כיס מוגלה שהלך וגדל. הפעם פלפל גם נראה מסכן ודואב ולכן הגיע לטיפול וטרינרי (לצפיה במצבו של פילפל בתחילת הטיפול).
בגלל מצבו הכללי וגודל האבצס קיבל פלפל זריקת אנטיביוטיקה. לטיפול באבצס קיבל פלפל תרופה הומיאופתית: Hepar Sulfur, שתי טיפות בפה, שלוש פעמים ביום, עד לפתיחת האבצס. כעבור יום וחצי נפתח האבצס של פלפל וכמויות גדולות של מוגלה נראו נוזלות החוצה. למחרת נראה פצע פעור במקום, מוקף בעור יבש, שחור וקשה – עדות לתהליך נקרוזה (מוות של תאי רקמות, שלב ביניים בדרך להתחדשות העור ולאיחוי הפצע;  עוד יום עבר והמקום התנקה לגמרי משאריות המוגלה ומן ההפרשות השונות 

טיפול הומאופתי בחתול

המקום התנקה לגמרי משאריות המוגלה ומן ההפרשות השונות


תוך שישה ימים היה המקום נקי וסגור ונראה היה שהפרווה מתחילה שוב לצמוח  בחירת תרופה הומיאופתית היא בדרך כלל תהליך מורכב מאחר והתרופה, אחת מיני מאות, מותאמת באופן אינדיבידואלי לחולה ולמקרה. תרופות הומיאופתיות מורכבות מחומרים שעוברים דילולים רבים ודרך פעולתן על הגוף דומה לזו של תרופות מאוד מדוללות אחרות, כגון חיסונים וויטמינים: הן מעודדות את מנגנוני הגוף הטבעיים לפעול לריפוי. לכל תרופה יש מאפיינים מיוחדים ופעולה ייחודית על טיפוסים שונים, על מחלות שונות ועל מערכות שונות בגוף. התרופה שקיבל פלפל היא תרופה אשר, בין השאר, משפיעה במיוחד על תהליכי דלקת בגוף ובדרך כלל מביאה להאצת התהליכים ובמיוחד להחצנתם, לדוגמה לפתיחת אבצסים החוצה.

בלא התערבות כירורגית ובלא טיפולים מקומיים מציקים, אלא בעזרת תרופה הומיאופתית, שאפשר היה לתת בפה, בנוזל או בקצת אוכל, הצליח הגוף של פלפל להתגבר על אבצס גדול ועיקש במהירות וביעילות.
בקיצור, חזר לו הפלפל לחיים... ?

אולי יעניין אותך:

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »