פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

אלוף האלופים העולמי

במהלך אליפות אירופה שנערכה בתחילת יוני בזאגרב בירת קרואטיה, הכריזו ה-FCI, ההתאחדות האמריקנית לכלבנות (AKC) וחברת יוקנובה על תחרות-על חדשה: "אלוף-האלופים העולמי".

אלוף האלופים העולמי

 בין 40 המתחרים, המייצגים מדינות שונות, יהיה גם נציג מישראל. היכונו לקרב על הטיסה לקליפורניה!

 בשנים האחרונות מסתמנת בארצות הברית תחרות יוקרתית, שהולכת וצוברת תנופה. ה-AKC בשיתוף חברת יוקנובה יצרו את התחרות, הפתוחה רק לאלופים, שהמנצח בה מקבל 50,000 דולר. בזה כשנתיים פתוחה התחרות הזאת גם לכלבים מארצות אחרות, אך ברור שמרבית הכלבים הם אמריקנים וכך גם השופטים. 
השנה החליטו המארגנים להגדיל את היקף התחרות ופנו ל-FCI ליצירת תחרות-על בינלאומית של ממש: Eukanuba World Challenge. בתחרות ישתתפו נציגים רשמיים מ-40 מדינות – 37 מדינות FCI, אנגליה, קנדה וארצות הברית. המנצח בתחרות יזכה,  מלבד הכבוד הכרוך בדבר, בפרס כספי בסך 10,000 דולר, כאשר גם למקום השני והשלישי יוענקו אלפי דולרים.
עד ספטמבר השנה, ייבחרו במדינות המשתתפות שלושה מועמדים להשתתפות בתחרות (מכל מדינה). ה-FCI יבחר מתוכם נציג אחד למדינה תוך מתן דגש על מגוון גזעים. כלומר, אם חמש מדינות יציעו גולדן רטריבר, ה-FCI ייקח כלבים אחרים מתוך ההיצע. הרשימה תיסגר באוקטובר. 
בעליו של הכלב המייצג יקבל שני כרטיסי טיסה לעיר לונג ביץ' שבקליפורניה על מנת שיוכל להשתתף בתחרות, שתתקיים שם בדצמבר. 
את התחרות ישפטו שופטים בינלאומיים, לאו דווקא שופטים אמריקניים, על מנת שלא ליצור נטייה לכלבים מטיפוס אמריקני, מה גם שבין המתחרים יהיה רק כלב אחד מארצות הברית.
נציגי המדינות ייבחרו בשלושה אופנים. האפשרות האחת היא שיטת ניקוד. בשיטה זו, הכלבים מקבלים נקודות על זכיות בתערוכות וצוברים נקודות לאורך השנה, בדומה לליגת הנוהג הצעיר אצלנו. למשל, מנצח כיתה מקבל נקודה אחת, מנצח גזע חמש נקודות וכוכב תערוכה עשר נקודות. הכלב בעל מספר הנקודות הגבוה ביותר הוא שנשלח לארצות הברית. 
השיטה השנייה היא קיום תחרות אלוף-האלופים ארצית, שבה ייבחרו כלב השנה וסגניו.   
שתי האפשרויות הללו אינן נהוגות כיום בארץ ולכן ככל הנראה הנהלת הי"ל תבחר את הכלבים שייצגו את ישראל בשיטה השלישית והיא מתוך כוכבי התערוכות הבינלאומיות.
 כפי שצויין, הכלב שייצג בסופו של דבר את ישראל ייסע עם שני מלווים לתחרות, שתתקיים ב-1 ו-2 בדצמבר בקליפורניה. מלבד האליפות הבינלאומית החדשה, יכולים הכלבים להתחרות גם על פרס של 50,000 דולר שיינתן לכוכב התערוכה, מול כלבים שאינם רק נציגים של מדינות אלא משתתפים בזכות הישגים שצברו במהלך השנה.
 אין ספק, שהזירה הבינלאומית הולכת ומתלהטת ויהיה מעניין לעקוב אחרי בחירת נציגינו לאירוע הייחודי הזה.
הנהלת ההתאחדות הישראלית לכלבנות פנתה למועדוני הגזע השונים כדי לקבל מהם המלצות על כלבים העונים על הקריטריונים.
מבין הכלבים האלה יוחלט כנראה על הנציגים שישלחו.

 

 

אולי יעניין אותך:

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »