פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

גם לכלב שלכם חם

אנחנו כל הזמן חושבים על דרכים יצירתיות כיצד לשרוד ימי השרב בקיץ, אבל שוכחים שגם לכלבים שלנו חם מאוד- הם פשוט סובלים בשקט...

גם לכלב שלכם חם


"בחודשי הקיץ מגיעים למרפאה כמעט כל יום פציינטים שהכלבים שלהם חטפו מכות חום", מספרת ד"ר סמדר טל מהמרכז הרפואי לחיות מחמד ברמת גן. "זה קורה לרוב כי בעלי הכלבים הולכים לים עם חיית המחמד שלהם בשעות החמות ביותר ביום. כמו שלנו זה מסוכן, גם לכלבים זה מסוכן מאוד. מכיוון שכלבים לא מזיעים כמונו וגם מכוסים פרווה, הם עלולים להיות רגישים יותר לחום. בנוסף הריצה בחוף הים בשעות הקשות הללו מתישה אותם וההליכה על החול החם גורמת להם לכוויות בכפות הרגליים".

כמה טיפים חשובים לקיץ בריא ובטוח לכלבכם

- סוגי הכלבים שרגישים במיוחד הם כלבים בעלי עור בהיר ופיגמנטציה לבנה (כלבים בעלי אף ורדרד למשל), כלבים זעירים וגורי כלבים. כלבים השייכים לקבוצות אלו, חשוב מאוד למרוח אותם בקרם שיזוף בכל הגוף ובאזור האף ובאזורים הרגישים שאינם מכוסים בפרווה.

- מכוניות הינן מלכודות מוות פוטנציאליות בזמן חודשי הקיץ החמים, מפני שהטמפרטורה בתוכן עלולה בקלות לעבור את ה- 400, גם ביום קיץ לא חם במיוחד. רצוי להשאיר את כלבכם במהלך היום בתוך הבית. באם אתם חייבים לקחת אותו ברכב ולהשאירו שם, חשוב לשמור על הכללים הבאים: לפתוח את החלונות ולאוורר את הרכב ככל הניתן, מבלי לאפשר את בריחתו מהרכב, או לחליפין- להכניס את הכלב לתוך מנשא או כלוב מאוורר, ולפתוח את כל חלונות הרכב. רצוי להקפיד לבדוק את כלבכם שברכב בכל 10 דקות.

- יש לדאוג לאספקת מים טריים באופן שוטף, גם בזמן טיול או פיקניק.

- באם כלבכם מלחית, או שיש לו לפתע הבעה לחוצה או בוהה, אינו מציית לפקודות, עור גופו מרגיש חם ויבש, ליבו פועם בקצב מהיר מאוד או שהוא מקיא, יש להוריד את חום גופו במהירות בעזרת מים קרירים (לא קפואים) על ידי השפרצה או טבילתו בהם ולגשת לוטרינר מיידית.

- באם כלבכם נמצא הרבה זמן בחוץ או חי מחוץ לבית, ודאו כי יש לו מקלט מפני השמש היוקדת בצהריי היום. על מכלאות חיצוניות להיות מאווררות ומוצלות, ותמיד צריך להיות בהן צל לפחות באיזור אחד.

- פעילות גופנית לכלבכם הינה חשובה, אולם פעילות יתר בזמן מזג אויר חם עלולה לגרום למכת חום. המנעו מפעילות גופנית רבה באמצע היום, בימים ובלילות חמים רצוי לא להגזים בפעילות.

- שמרו על פרוותו של כלבכם! יש לסרק שיער עודף ובאשר לכלבים שכבר סופרו בעבר, יש לספרם על מנת להקל עליהם- חלקם אבדו את השיער השניוני, המהווה הגנה מפני חום וקור.

- המנעו מהצעדת חיית המחמד שלכם על גבי חול (למשל בים) או אספלט במהלך היום, כיוון שהדבר עלול לגרום לכוויות בדרגות שונות.

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »