פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

טיפולים כימותרפיים בחיות מחמד

| מאת פאר
טיפולים כימותרפיים בחיות מחמד

מהו טיפול כימותרפי? 

השימוש בתרופה או בחומר כימיקלי לטיפול בגידולים סרטניים מוגדר כטיפול כימותרפי .

הטיפול מיועד להאריך את תוחלת חייו של הפציינט לצד שיפור באיכות חייו ופה טמון ההבדל המהותי בגישה לטיפול כימותרפי בחיות מחמד לעומת הטיפול באנשים. אנו מעונינים ל"כווץ" ככל שניתן את הגידול ואם ניתן אז כמובן להעלימו לתקופה ארוכה ככל שניתן עם דגש על איכות חיים . בניגוד לגישה באנשים שם יש להעלים את הגידול וכפי שלצערנו אנו יודעים לעיתים,במחיר של תופעות לוואי קשות אשר בעיקר באות לידי ביטוי בהקאות, שלשולים, חולשה קרחות, דיכוי מח עצם וכיו"ב.


כיצד החומר פועל?

גידול סרטני מוגדר כתא/רקמה שיצאו מכלל שליטה וגדלים בקצב מהיר, קצב התפשטות שונה בין תא לתא, התרופה פועלת למניעת חלוקת התא הגידולי וחסימתו. ההבדלים בסוגי החומרים ניחנים במנגנון פעולתם, מידת רגישותם לתאים הגידוליים, תדירות נתינתם , תופעות לוואי אפשריות ועלותם. בסוגי גידולים שונים, אנו משלבים בין התרופות השונות כדי להגביר את יעילותן לצד הפחתה במינון היחסי של כל אחת מהן ובכך כמעט לבטל תופעת לוואי אפשרית.


כיצד החומר ניתן?

מרבית התרופות ניתנות דרך הוריד ומשולבות עם תרופות במתן דרך הפה, לעיתים אף ע"י הבעלים.


לכמה זמן חיית המחמד שלי תקבל טיפול ?

משך זמן מתן החומר ותדירותו נגזרים מסוג הגידול, מידת אלימותו, סבילות החיה לחומר הניתן, הטיפול עשוי להינתן על בסיס יומי, שבועי ו/או חודשי.

האם אני כבעלים חשוף לחומר שהחיה מטופלת?

שוב, מאוד תלוי בסוג החומר הכימותרפי, המלצתנו לאחר כל טיפול, למשך 48 שעות ליצור הפרדה בין החיה לבעלים (להימנע מנשיקות, שינה משותפת במיטה וכיו"ב), לנקות צרכים עם כפפות (לטקס רגילות) וכך עם כל הפרשה מצד החיה (הקאות, פליטות) אם החיה עשתה שתן ו/או צואה בבית יש לנקות את האזור עם מעט כלור מהול במים. לאחר מכן ועד לטיפול הבא ניתן להתנהג כרגיל. אלא אם כן ניתנה הנחייה מפורשת אחרת מצד הוטרינר.

במשך כל תקופת הטיפול אתם אפילו לא תרגישו כי החיה מקבלת טיפול כימותרפי, ייתכן כי במסגרת פרוטוקול טיפול אחת התרופות שתינתן תגרום לאי נוחות, להקאות ו/או שלשולים לתקופת זמן קצרה, ייתכן כי בספירת דם נמצא שחל דיכוי של מח העצם, אך גם זה, מניסיוננו, ביטוי זמני. אם , נמצא שהטיפול איננו מתאים לחיה ו/או תופעות הלוואי חריפות, או שננסה לבנות פרוטוקול טיפול שונה, או שנעדיף להימנע מטיפול.
  |   

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »