פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

עושים את זה במים

| מאת מערכת Petnet

מי מאתנו אינו אוהב להשתכשך במים? ואם הבריכה פרטית ורק שלנו אז כיף פי שניים. לראשונה יובא לישראל מכשיר כושר תת-מימי לכלבים המאפשר לשקם באמצעותו כלבים (הידרותרפיה) ואף לשמור על כושר ולבנות שרירים לחברינו הטובים ביותר.


שנים רבות חלם עדי ליסק, מכפר אחים, להקים בארץ אתר שיקומי המשלב טיפול ואימון כלבים. עדי חלק את חלומו עם רופאים וטרינרים בישראל עד שדר' אורון פרגר המליץ לו על מכשיר הנקרא
 K-9 Underwater Treadmill . המכשיר נחשב לחדיש מסוגו ומהמובילים בעולם בנושא. לאחר שעדי חקר את הנושא והתייעץ עם וטרינרים ומומחים בחו"ל הוא נסע לארצות הברית לראות את המכשיר בפעולה ולהתרשם מיכולותיו ומהאפשרות הטכנית להשתמש בו בארץ.

 

עדי ביקר במפעל המייצר את המכשיר באילינוי ואף סייר בקליניקות ומכונים המפעילים את המכשיר בארצות הברית. עדי חזר לארץ נפעם מיכולותיו של המכשיר ומהניסים שביצע בכלבים פגועים אשר טופלו באמצעותו. לאחר שהבין את יתרונותיו ויכולותיו של המכשיר נסע עדי שוב לארצות הברית, הפעם כדי ללמוד ולהתמחות בהפעלתו ולהשתלם בתחום במיטב בתי הספר והקליניקות.

 

עדי חזר לארץ עם תעודת מטפל שיקומי ומדריך כושר לכלבים. נפגשנו עם עדי כדי להתרשם מהמכשיר וללמוד יותר על הנושא וניצלנו את ההזדמנות לשאול את עדי מספר שאלות.

 

מה זה K-9 Underwater Treadmill ?

 

 

מדובר במכשיר אשר מותקן בו הליכון המופעל ברמות שונות כאשר הכלב נמצא בתוך המתקן. המכשיר מופעל בהתאם לבעיות מהן סובל הכלב, גילו, כושרו וגודלו. ניתן להפעיל ההליכון במהירויות שונות וכן באחוזי מאמץ שונים. בנוסף, ניתן להפעיל זרמים (שחייה נגד הזרם) אשר מאלצים את הכלב להתאמץ יותר בזמן בניית הכושר.

 

חשוב לציין, כי למעשה בונים לכל כלב וכלב תוכנית עבודה אישית, בהתאם לצרכיו, ואט אט מתקדמים בהתאם להישגיו ויכולותיו הפיזיות של הכלב.

למי מיועד מכשיר כושר תת-מימי זה?

 

המכשיר מיועד לשיקום כלבים, טיפול בבעיות אורטופדיות שונות (כולל בעיות אגן), לטיפול בכלבים לאחר ניתוחים ותאונות, לכלבים הסובלים מבעיות מפרקים, להארכת תוחלת חיי הכלב הקשיש וכן מתן איכות חיים לכלבים מבוגרים ומוגבלים. כמו כן, המכשיר משמש לטיפול בבעיות בגידים, רצועות ושרירים, להוצאת אנרגיה של כלבים ועזרה בשמירה על כושר ובריאות הכלב. המכשיר מאפשר פעילות ספורטיבית אולטימטיבית לגורים וקשישים וכן מסייע בהכנת כלבים לתערוכות תוך כדי בניית מסת שריר ופיתוח גוף.

 

 מדוע עדיף השימוש במכשיר הכושר תת-מימי על פני שיקום
רגיל או תרגול ביבשה?


היתרון של טיפול במכשיר זה הינו חוסר המשקל של הגוף בעת הפעילות במים. הפעילות ביבשה מפעילה לחץ רב מדי על המפרקים, השלד והגידים ולכן עלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים. הפעילות במים מגבירה את חילוף החומרים של השריר ועקב כך מזרזת את תהליך ההחלמה או השיקום ועוזרת בבניית השריר. הכלבים מפיקים הנאה רבה מפעילות במכשיר זה.

לכן שירות נוסף שאנו נותנים בעזרת המכשיר הינו הורדת משקל (דיאטה) לכלבים. אנו משלבים תזונה נכונה של הכלב עם פעילות ספורטיבית, בעזרת מכשיר הכושר התת-מימי, אשר מאפשר תרגול של הכלב ללא שעודף משקלו יגרום נזק לגופו.


כיצד פועל המכשיר?


הכלב מוכנס למכשיר כאשר הוא ריק ממים. מים חמימים מוזרמים פנימה עד לגובה המתאים לצורכי כלב. בשלב זה מתחילה פעולת השיקום או האימון – כאשר היא מותאמת לצורכי הכלב ומצבו. האימון אורך בין 15 ל-30 דקות. קיימת גם אפשרות של שחייה נגד הזרם – המתאימה לכלבים בוגרים ובריאים אשר בעליהם רוצים לפתח את גופם ( Body building ). עם סיום הטיפול המים מוזרמים החוצה.

המים עצמם מטופלים בתכשירים מיוחדים הפועלים להרגעת בעיות עור ומוחלפים אחרי כל טיפול.

חשוב לי לציין כי אני נמצא עם הכלב במים בכל מהלך הטיפול. ברור כי עקב אופי הטיפול הוא ניתן באופן אישי לכל כלב וכלב.

טיפולים שיקומיים נערכים אך ורק בליווי והתייעצות עם הוטרינר המטפל.

 היכן ניתן לקבל השירות?


מכשיר הכושר התת-מימי לכלבים נמצא בכפר-אחים (ליד צומת קסטינה). ניתן לקבל שירות הסעות אשר כולל גם איסוף הכלב מביתו בשעות הבוקר והחזרת הכלב בשעות אחר הצהרים. כמו כן, ניתן לקבל השירות בתנאי פנסיון.


קישור לאתר

לחץ להורדת המצגת

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »