פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פתרון מונע לחרדת נטישה בגורים

חרדת נטישה זוהי בעיה שכיחה מאד אצל כלבים זהו נושא כאוב ומטריד לכלב ולבעליו עד כדי כך שבעלים מוסרים את כלביהם לכן יש חשיבות עליונה ואחריות ללמד את כלביכם להיות לבד.

חרדת נטישה - כלבים רבים מתנהגים לא כשורה וחשים מתח וחרדה כאשר הם נשארים לבד.

הרגשה זו מתבטאת:
בהריסת הבית - (חפירה בקירות ספות, מיטות, אכילת משקופים וכדומה), נביחות ויללות, אובדן שליטה בסוגרים- (צרכים, ריור והקאות) והתוצאה הגרועה אולי מכל כלבים אשר קפצו אל מותם מהחלון כי לא יכלו לסבול את ההרגשה של להיות לבד. להיות לבד זה לא טבעי עבור חיית להקה ולכן את הגורים אנו צריכים ללמד איך לסבול את ההרגשה של להיות לבד ולהתמודד עם הרגשה של בידוד. זה צריך להיעשות בהדרגה כדי שהגור לא יחשוב שלהיות לבד זו סיבה לפאניקה.

 

מתחילים:

 

· לחזור על תרגיל זה הרבה ובהדרגה להשאיר את הגור בחדר אחד לכמה דקות אבל לפני כן לחכות שיהיה עייף ושיש לו מיטה נוחה לישון בה. בהתחלה עליך להרגיל את הגור לכך שאתה יושב בחדר אחר, כאשר הדלת ביניכם פתוחה. לאחר תקופת מה אפשר להמשיך בכך כאשר הדלת סגורה. לאחר כמה דקות לפתוח את הדלת ולתת לו לצאת אם הוא רוצה בכך. להשאיר לזמן יותר ויותר ארוך עד אשר הוא יוכל להתמודד עם מצב של להישאר לבד שעה אחת. אם מראה חרדה באיזשהו שלב : נביחות, שורט את הדלת אז להשאיר את הגור פחות זמן בחדר ולהתקדם הרבה יותר לאט. לאחר שהוא שמח להישאר בחדר אחד, ללמד אותו בעוד חדרים בבית לשהות לבד עד שאפשר לעזוב את הבית. צא מהבית לך למקום סמוך בית קפה, למשל. בהדרגה הארך את משך הזמן בו אתה מחוץ לבית עד שאתה נעדר ליותר משעה על בסיס קבוע. אל תחזור אם אתה שומע את הגור בוכה. חזור כאשר הוא שקט. אם הגור חושב שהוא יכול "לקרוא לך חזרה" הוא עשוי לא להסכים להישאר לבד אף פעם.

· הייה מאד ענייני לגבי יציאה מהבית וחזרה אליו. אם אתה עושה עניין ומרגש את הגור לפני שאתה עוזב אותו, אתה מטריד את מנוחתו וגורם לו לרצות להיות אתך בכל רגע בו תרצה שהיעדרותך תתקבל. (בשפת הכלבים אין דבר כזה שנקרא "ביי-ביי", "להתראות". כל אינטראקציה משמעה "הבה נלך!"). אם תיגרם מהומה גם סביב חזרתך הביתה, תדגיש את בדידותו של הגור כאשר אתה נעדר.

 

· לא להשאיר ב חדר השינה שלך, היות ושינה שם בונה תלות בבעלים ואם הגור בחרדה זה עשוי אף להחריף את חרדת הנטישה ובעיות אחרות.

 

· לאחר ששמח להיות לבד בבית לחזור על תרגיל זה ברכב, לשים לו קונג שילעס כדי שלא ילעס דברים אחרים שאסור לו.

ללמד גור להיות לבד זה לא סיפור גדול וזה משתלם בעתיד. זה לא לוקח הרבה זמן וצריך לעשות זאת עד אשר הגור שמח להישאר בכל מקום לבד.

טיפ:
בעלים אשר חוששים שכלבם נמצא בבעיה של חרדת נטישה יכולים לצלם עם מצלמת ווידאו כדי לקבל מושג מה כלבם עושה כאשר הוא לבד.

לצלם בחדר מואר היטב, לפחות שעת צילום אחת (לצלם פעם נוספת ביום אחר), למקם את המצלמה כך שתתקבל זווית צילום רחבה כמה שיותר, לא לאפשר גישה של הכלב למצלמה אם רוצים להמשיך ולהשתמש בה בעתיד.

לשים לב:

בעלים בתקופת חופש, אבטלה, חלילה מחלה, חופשת סימסטר, תקופות מבחנים וכדומה להשאיר את הכלב באופן יזום לבד.

בעלים אשר רגילים לקחת את כלבם איתם לכל מקום מומלץ מדי פעם לוודא שכלבם יודע להתמודד עם הרגשה של להישאר לבד, לכן באופן יזום להשאיר לבד.

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »