פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

בבית או בחוץ

מה עדיף לחתול, לצאת החוצה או להיות סגור בבית?

 אנשים רבית מתחבטים בשאלה זו. להלן רשימת שיקולים שצריך לקחת בחשבון לפני שנותנים לחתול לצאת מהבית :

  • חתולי רחוב רבים הנם נשאים של מחלות שונות, מהן החתול יכול להדבק. חלק מהמחלות קשות מאד, וחלקן חשוכות מרפא. למשל , FIV - Feline Immunodeficiency Virus או FeLV - Feline Lukemia Virus.
  • ישנם מקומות אשר נגועים בטפילים שונים, כדוגמת פרעושים וקרציות. אמנם גם אנחנו יכולים להכניס טפילים אלו הביתה, אך חתול אשר יוצא מהבית חשוף אליהם יותר מאשר חתול אשר נמצא בבית בלבד .
  • לא כל החתולים מסתדרים היטב עם חתולים אחרים בטריטוריה שלהם. חתול אשר יוצא החוצה עשוי להיות מעורב במלחמות עם חתולים אחרים. באופן זה, החתול יכול להפצע, כמו גם להדבק במחלות ובטפילים שונים .
  • כלבים רבים משוטטים ללא בעליהם. רבים מהם נהנים לרדוף ואף לתקוף חתולים. במקרים רבים, החתולים לא שורדים מפגשים כאלו .
  • בצידי הכבישים ניתן לראות גופות רבות של חתולים, אשר נהרגו מפגיעת מכונית. אפילו אם החתול עבר את הכביש אינספור פעמים , עדיין יש סיכוי שהוא יפגע בפעם הבאה. רוב החתולים שנדרסים לא שורדים .
  • ישנם מקרים רבים של התעללות בחתולים, בעיקר בחתולים שחורים. כמו כן, ישנם מקרים בהם אנשים משסים את כלביהם בחתולים .
  • במידה ויש בבית דלת חתולים, חלון פתוח, או כל אמצעי אחר דרכו החתול יכול לצאת החוצה, יש גם סכנה שייכנסו חתולי רחוב הביתה . מלבד הסיכון הבריאותי לחתול הבית, לעיתים חתולי רחוב גורמים לנזק לרכוש , בעיקר כאשר בני הבית מתקרבים והם נכנסים ללחץ .
  • כאשר אין לחתול דרך לצאת ולהכנס כרצונו, ישנם מקרים רבים בהם החתול "מטריד" את בני הבית ומבקש להכנס או לצאת בתדירות גבוהה .
  • גם חתול שבע מנסה לצוד. מחקרים במקומות רבים בעולם, כולל בישראל, הראו שיש לחתולי בית השפעה מזיקה על תפוצת מיני חיות בר. באי קטן בניו-זילנד היה מקרה בו חתול בית יחיד גרם להכחדת מין של ציפורים מאותו אי .

בכדי למנוע מהחתול להשתעמם כאשר הוא סגור כל היום בבית, יש לספק לו מגוון של גרויים. מומלץ להקדיש זמן למשחק אינטראקטיבי עם החתול, וכן לתת לו תשומת לב. משחק כזה יספק את יצר הציד של החתול, ויספק לו פעילות גופנית אשר תמנע השמנת יתר. כמו כן, כדאי להשאיר בבית מגוון צעצועים. בכדי למנוע שעמום, מומלץ לבצע רוטציה בצעצועים העומדים לרשות החתול, כל כמה ימים. במידה והחתול חברותי מספיק, אפשר לשקול הוספת בעל חיים נוסף - חתול נוסף, או כלב. ניתן לרכוש מתקן להאכלת ציפורים, ולהתקין אותו מחוץ לחלון לידו החתול אוהב לשבת. אפשרות נוספת היא רכישת אקווריום דגים, אך במקרה זה יש לוודא שלא תהייה לחתול אפשרות להגיע לדגים, או להפיל את האקוורים .
© כל הזכויות שמורות לאיילה נאור

 

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »