חפש בעלי מקצוע:

כך תלמדו את ילדיכם להיות בעלים טובים לחיות מחמד

05/08/2018 | מאת מערכת Petnet

גידול חיות מחמד בבית שיש בו ילדים יכול להיות חוויה מעשירה עבור כל הצדדים. איך מלמדים ילדים להרגיש בטוחים עם חיית המחמד ולקחת חלק באחריות? המדריך המלא

 

הקשר בין ילדים ובעלי חיים הוא חשוב ויפה, אך צריך ללמד אותם כיצד לנהוג עם בעלי החיים כך שיגדלו יחד בביטחון ובכיף. מטיפוח וניקיות ועד להפגנת אהבה: 7 טיפים שיעזרו לכם לעשות זאת נכון


1. אחריות

להביא חיית מחמד לבית שיש בו ילדים זוהי הזדמנות חינוכית נהדרת: למדו את הילד שלהיות בעלים לבעל חיים זה אומר לגלות אחריות. חיית מחמד היא לא רק לשם שעשוע אלא יצור חי שצריך לדאוג לצרכיו. ילד שמגדל בעל חיים גם זוכה בחבר לחיים וגם לומד אחריות מהי.  

 

2. משחק

משחק הוא דבר חשוב עבור בעל חיים. כלב וחתול למשל, משתעממים ללא פעילות, דבר שעלול להביא להתנהגות לא רצויה. בנוסף משחק הוא פעילות שמסייעת להם לשמור על בריאותם ולא להשמין. שחקו איתם והפעילו אותם לפחות פעם ביום. זה יכול להיות עם כדור טניס ישן או שקית – לא צריך לרכוש צעצועים יקרים. זכרו שזוהי גם פעילות טובה עבור הילד שבונה יחסי חברות בין השניים דרך שפה משותפת.

 

3. טיפוח וניקיון

הסבירו לילדים שכשם שהם מתקלחים ומצחצחים שיניים, כך גם בעלי החיים צריכים לשמור על ניקיון וטיפוח, על פי הצורך בהתאם להוראות הווטרינר. הזכירו להם לאסוף את הצרכים של הכלב אחריו כשהם מטיילים איתו. 

 

ילדות משחקות עם כלב

 

4. ביקור אצל הווטרינר

לפחות פעם בשנה, אם אין בעיות מיוחדות, צריך לקחת את בעל החיים לבדיקה שגרתית אצל הווטרינר. דאגו לקחת את הילד אתכם כדי שיכיר את הווטרינר ואת אופן הבדיקה. כך ילמד לזהות בעיות רפואיות של הכלב ויהיה ער לצרכיו. 

 

5. ביטחון

למדו את הילד לדאוג לביטחון הכלב: לא לתת לו להסתובב לבד בשכונה, לוודא שהוא באזור בטוח ולהרחיק אותו מסכנות כמו כבישים או שדות עם קוצים. גם בסביבת הבית יש לדאוג לסביבה בטוחה ולהקפיד שהוא לא ישחק עם חפצים מסוכנים.

 

6. אימון

במידה ומדובר בכלב, מומלץ לאמן אותו כדי שיציית להוראות וידע להתנהג בהתאם, ביחוד כשיש ילד בסביבה. ילד שיהיה שותף לאילוף הכלב יוכל ליצור יחסי אמון ויחוש בטחון בסביבתו, ובאותה המידה הכלב ילמד להישמע להוראותיו. באופן זה הילד ירגיש בנוח עם הכלב וידע איך להתמודד איתו, גם כשההורה אינו בסביבה.

 

7. אהבה

אמנם זה נשמע טריוויאלי, אבל חשוב לא לשכוח להראות אהבה לבעל החיים – לא משנה אם הוא כלב, אוגר או תוכי. כל בעל חיים זקוק לתשומת לב.

אולי יעניין אותך:

קניון לחיות - גארדן סנטר בבאר שבע

קניון לחיות - גארדן סנטר בבאר שבע

מוכרים באהבה! המקצוענים בשירות ובאיכות

להמשך קריאה »

רשת זולו

רשת זולו

כל חיה והזולו שלה. מונה 10 סניפים ברחבי הארץ

להמשך קריאה »