פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

תוכים - דררה

מוצאם במקור באסיה- הודו,תאילנד, בורמה ועוד, זהו התוכי היחיד שהתיישב בארצנו וכעת ישנן להקות שלמות בטבע. אורכן הממוצע כ 35 ס"מ ומשקלן יכול להגיע עד 130 גר'. תוחלת החיים שלהם יכולה להגיע עד 20 שנה או קצת פחות אך בשבי הם מגיעים ל10 שנים ובדר"כ אפילו פחות. לבגרות מינית הם מגיעים בין גיל שנה וחצי לשנתיים והבדל חיצוני בין זכר לנקבה ניתן לזהות רק אצל הדררות הירוקות.

מראה- הדררה הנפוצה ביותר היא הירוקה-וכשמה כן היא- ירוקה, בעלת עיניים צהובות, מקור אדום וזנב ארוך במיוחד יחסית לשאר התוכים. כאשר עם הגיעם לבגרות מקבלים הזכרים טבעת מסביב לצוואר בצבע שחור, ורוד או שניהם. סוגים נדירים יותר הם הדררה הכחולה (תכלת למעשה) והדררה הצהובה- בהם לא ניתן להבדיל חיצונית בין הזכר לנקבה.

 

אופי - הדררה בטבע היא ציפור פולשנית וידועה בפשיטות על מטעי פקאן, אבוקדו ועוד. בשבי הם לא איבדו את תכונת הפשיטה רק העתיקו אותה לרהיטים, חפצים, בגדים וכו', הם נושכים כל מה שנמצא בטווח הגעה של המקור שלהם ואם רוצים להימנע מריהוט מושחת כדאי לספק להם צעצועים רבים ומגוונים לנשיכה.

דיבור - הדררות אינן נחשבות לתוכי דברן, אם כי מגדלים רבים של דררות מוחתמות נשבעים שהדררה שלהם מדברת מדהים (אני עוד לא שמעתי במו אוזני אף דררה בעלת אוצר מילים של יותר מ 2 או 3), כך שייתכן שמדובר פשוט במגדל עצמו.

חסרונות - החיסרון הבולט הוא כמובן השחתת רהיטים וחפצים, אך לכך מתלוות בדר"כ גם צרחות וצעקות. יש לקחת זאת בחשבון לפני שמסתבכים עם שכן שאוהב במיוחד את מנוחת הצהרים.

 

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »