פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

תוכונים אוסטרליים

המוכרים בשם הפשוט- תוכונים, כשמם כן הם ומוצאם מאוסטרליה, הם קטנים במיוחד- בסה"כ 15 ס"מ בממוצע ללא זנב ומשקלם בערך 30 גר'.

הם בשלים לרבייה בגיל חצי שנה בערך ואז גם ניתן להבחין בין הזכר לנקבה- האזור בו מתחבר החלק העליון של המקור לראש- היכן שנמצאים הנחיריים- נקרא דונגית ואצל הזכרים הוא כחול, לעומת הנקבות שאצלן הדונגית בצבעי חום, ורדרד או לבן. תוחלת החיים שלהם בטבע היא בערך 12 שנים אך בשבי הם מגיעים בדרך כלל לגיל 5 או פחות.

 

מראה - בטבע צבעם ירוק עם ראש צהוב, כתמים כחולים על הלחיים ועיטורים בפסים קצת כהים יותר על החלק האחורי של הראש ומאחורי העיניים ועל הכנפיים.

 

בשבי עם זאת ישנם גם תוכונים כחולים, צהובים לחלוטין (סוג שנקרא לימון) ולבנים. לרוב ישנם כתמים כחולים על הלחיים אך אין זה מחייב. בעקבות כל ההכלאות בין הסוגים השונים גם סימני ההבדל בין הזכר לנקבה פחות וודאיים, כלומר- בתוכונים שאינם בעלי צבעים מקוריים אלא כחולים או לבנים, ייתכן שצבע הדונגית לא יעיד בוודאות על המין הנכון.

 

אופי - אלו תוכים נוחים מאוד ושובבים, במידה והם מוחתמים יקשרו מאוד לבעליהם, אך אם לא הם יהיו פחדניים ביותר ולא יתנו להחזיקם על הידיים אלא יתעופפו בכלוב בבהלה כל פעם שבעליהם יחליפו אוכל או יוציאו אותם כדי לנקות את הכלוב. הם אוהבים מאוד מראות ונדנדות ויכולים להשתעשע באלו שעות.

 

דיבור - תוכון מוחתם יכול להיות דברן מעולה, למעשה בספר השיאים של גינס תחת הכותרת של "התוכי הדברן ביותר" לא מופיע ג'אקו אלה דווקא תוכון בשם "ספארקי" שאוצר המילים שלו כלל למעלה מ 500 מילים מהן הרכיב למעלה מ 300 משפטים וזכה במקום הראשון בתחרות דיבור מבין 3,000 תוכים שונים שהשתתפו בה.

לעומת זאת תוכון שאינו מוחתם ואינו קשור לבעליו לא ילמד לדבר אך יפיק מגוון צלילים ושריקות נעימים ביותר למי שאוהב ציוצי ציפורים.

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »