פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

תוכוני אהבה

מוצאם בדרום אפריקה ומרכזה, אלו הם תוכים קטנים ויפים, אורכם הממוצע הוא בערך 15 ס"מ ומשקלם 50 גר'. לבגרות מינית ורבייה הם מגיעים בין גיל 10 חודשים לשנה ובין הזכר לנקבה אין הבדלים חיצוניים. תוחלת החיים הממוצעת היא 12 שנה כאשר הם יכולים להגיע גם ל 15, אך בשבי הם מגיעים לרוב עד גיל 5.

מראה - גם כאן יש הבדלים בין הסוגים, לסוג הנפוץ ביותר יש ראש כתמתם, חזה ירוק בהיר וגב וכנפיים בירוק כהה, כאשר הפס הדמיוני המחבר בין הראש לשאר הגוף בהיר יותר מהראש ולרוב הוא צהבהב. סוג נפוץ נוסף אלו הפרסונטות- סוג יפיפה בעל ראש אדום חזק ועיטור לבן מסביב לעין. ניתן גם למצוא אותם בגוונים של כחול- חזה תכלת ראש כחול או כחול-אפור וכנפיים וגב בכחול כהה. סוגים נוספים פחות נפוצים בארץ.

אופי - למרות שמם הרומנטי "ציפורי אהבה" ציפורים אלו בבגרותן ידועות דווקא בתוקפנות- גם כלפי בני זוגן אך בעיקר כלפי ציפורים אחרות, לכן אינן מומלצות לגידול בכלוב מעורב עם תוכונים, קוקטליים וכו'. תוכון אהבה שהוחתם מגיל צעיר מאוד יכול להיות חיית מחמד נעימה, אך אין רבים כאלו כיום בארץ ולרוב הם משמשים לנוי.

דיבור - תוכוני אהבה אינם דברנים אך שריקותיהם נעימות לאוזן, אם כי יש גם מי שיטענו שהם מרגיזים ורעשניים... כנראה שזה עניין של טעם אישי.

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »