פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

התוכי הנכון

כון להיום קיימים כ- 350 סוגים של תוכים ולא רק שכל סוג שונה מהאחר- אלא גם בתוך הסוגים עצמם ישנו מגוון, למשל סוגי הארה השונים יכולים להיות שונים מאוד בתכונותיהם, כך גם האמזונות ואפילו בין בני משפחת הקקדו יש הבדלים. השוני ביניהם מתבטא לא רק במראה- כלומר צבעים, גודל וכו', אלא גם ובעיקר בתכונותיהם.

יש חברותיים יותר וחברותיים פחות, ליצנים ואקרובטיים שלא יפסיקו לשחק מול כאלה שיעדיפו לנמנם קצת אחה"צ, יש כאלה שייהנו מליטופים בלתי פוסקים ויתרפקו על בעליהם ולעומתם אחרים שיעדיפו פחות ליטופים ואפילו יכולים להתרגז אם "מציקים" להם עם יותר מידי פינוקים... יכולות הדיבור נעות בין תוכים שלא מדברים בכלל ועד דברנים מעולים כשבאמצע ניתן למצוא את כל מגוון האפשרויות- החל ממספר מילים מצומצם דרך כאלה שיצטיינו בשריקות ויש גם חקייני קולות מעולים. חלק מהסוגים ידועים ברגזנות ונשכנות בעוד אחרים ידועים בעדינות ורוגע, חלק נקשרים מאוד לאדם אחד ואחרים מקבלים בשמחה את כל בני המשפחה כחברי להקה, חלק צרחניים ורעשניים ביותר ואחרים שקטים יחסית... ובקיצור, כל תוכי הוא עולם אחר, עם ייחודיות משלו ומאפיינים שונים, אז איך נדע איזה תוכי הוא המתאים ביותר לנו ולמשפחתנו?

 

על מנת שנוכל לבחור את התוכי בעל התכונות המתאימות לנו ביותר עלינו קודם כל לשאול את עצמנו מהן אותן תכונות? או במילים אחרות- מה אנחנו מחפשים בתוכי? האם מה שהכי חשוב לנו הוא שלתוכי תהייה יכולת דיבור מעולה או שאנו מעדיפים שריקות נעימות? או אולי מה שמושך אותנו אלו דווקא צבעים מרהיבים? כמו כן עלינו להתחשב באורח החיים שלנו- אם יש לנו מעט זמן פנוי נרצה לבחור תוכי שיכול לשאת שעמום בקלות יחסית ואינו זקוק לשעות ארוכות של תשומת לב. אם אנו גרים בבית משותף יתאים יותר תוכי שקט שלא יגרום לסכסוכים עם השכנים.

 

סוגים שונים של תוכים עונים כאמור על דרישות שונות ולאחר שהחלטנו מהן התכונות הרצויות לנו בתוכי הגיע הזמן להכיר את סוגי התוכים השונים ואת תכונותיהם "על קצה המזלג"- רק כדי לקבל מושג וכיוון.

 

סוגי תוכים:

 

אם כך, לאחר שהכרנו על קצה המזלג ממש את תכונותיהם הכלליות של חלק מהסוגים הנפוצים- כמובן שמומלץ לחקור וללמוד עוד על התוכי שנראה המתאים לנו ביותר, רצוי לחפש תמונות של הסוג, לדבר עם מגדלים ותיקים יותר או וטרינריים וללמוד כמה שניתן על התוכי שמצא חן בעינינו יותר מכולם, ייתכן שבדיקה מעמיקה יותר תעלה ממצאים שישנו את החלטתנו. בכל מקרה לא מומלץ להסתמך רק על עצתם של אלו שיש להם אינטרס למכור כגון חנויות או מגדלים שמוכרים באופן פרטי, למרות שהרבה מהם כנים ויספרו למתעניין גם על חסרונות התוכי, ייתכן שיהיו גם כאלה שהאינטרס הכלכלי יגבר על השיקול המקצועי שלהם והם יחליטו להעלים מידע מסוים שלדעתם עלול לגרום להם לאבד קונה לתוכי, כך למשל אולי לא יספרו שהוא צרחן במיוחד (כמו קקדו), אגרסיבי (כמו ג'אקו) או מלכלך במיוחד (כמו לורי).
לאחר שביררנו קצת יותר לעומק על התוכי- עכשיו אנחנו בטוחים לגבי התוכי המתאים לנו ביותר ומוכנים לעבור למאמר הבא בנוגע להכנות שיש לעשות לפני שקונים תוכי.

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »