פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

לא רק לאנשים: טיפול הומיאופתי לבעלי חיים

הדרישה לטיפול בבעלי חיים באמצעות ההומיאופתיה גוברת מאוד בשנים האחרונות. מהי שיטת טיפול זו וכיצד היא מסייעת בריפוי חיית המחמד שלנו?


ההומיאופתיה היא שיטת טיפול שנוסדה במאה ה-18 על ידי רופא גרמני בשם סמואל האנמן. ד"ר האנמן פיתח שיטה שמטרתה לתמוך, לדמות ולחזק את מערכת ההתגוננות הטבעית של הגוף במלחמתה במחלות. ההומיאופתיה מבוססת על חוק "הדומה", לפיו כל חומר הגורם לסימני מחלה מסוימים לאדם בריא יכול לגרום להעלמות סימני מחלה דומים אצל החולה ("דומה ירפא דומה"). התרופות המשמשות לריפוי בהומיאופתיה מקורן בחומרים טבעיים בלבד דוגמת מיצוי ודילול חלקים שונים של צמחים, מינרלים, מלחים וחומרים שונים מעולם החי כגון ארס דבורה.הומיאופתיה כשיטה לטיפול בבעלי חיים החלה להתפתח רק בשנים האחרונות
 

ההומיאופתיה כשיטה לטיפול בבעלי חיים במסגרת הרפואה הווטרינרית החלה להתפתח רק בשנים האחרונות. כיום נפוצה השיטה באירופה, צפון אמריקה ועקב הביקוש ההולך וגדל גם בישראל. ההומיאופתיה בשרות הווטרינריה מאפשרת לטפל במגוון רחב של מחלות ובעיות רפואיות בחיות מחמד, חיות משק, סוסים, ציפורים ואף חיות אקזוטיות .

מרבית הלקוחות הפונים לווטרינר ההומיאופת הם לקוחות שנואשו מהטיפול הווטרינרי הקונבנציונאלי או לקוחות הרוצים להימנע ממתן תרופות הגורמות לתופעות לוואי מזיקות בעקבות טיפול ממושך כגון סטרואידים ואנטיביוטיקה. לרפואה הווטרינרית ההומיאופתית יש מענה גם למחלות אקוטיות שונות ואפילו לעזרה ראשונה, לשיכוך כאבים ולבעיות התנהגות.

חשוב לציין כי קיימים מקרים רבים בהם לרפואה הווטרינרית המסורתית אין תחליף - שברים, פציעות קשות וכדומה מחייבים את התערבותה של הווטרינריה הקונבנציונאלית אך ניתן לשלב את זו האחרונה בטיפול הומיאופתי שיזרז את תהליך הריפוי ויקל על סבלה של החיה בתהליך ההחלמה.

הטיפול ההומיאופתי מתחיל בבדיקה קלינית ראשונית של בעל החיים שתלווה בתשאול הבעלים. השאלות אותן ישאל הווטרינר ההומיאופת יכולות לעיתים להישמע מוזרות, כך למשל ישאל הרופא שאלות לגבי מצב הרוח של החיה, על איזה צד היא נוהגת לישון בלילה או מתי התופעה חמורה יותר - בבוקר או אחר הצהרים. מטרת הבדיקה והתשאול להעריך את מצבו הכללי של הפציינט לרבות מצבו הנפשי. בהתאם לתמונה הכוללת ירשום הווטרינר ההומיאופת את התרופה המתאימה ביותר למצבו ולאישיותו של בעל החיים החולה. מכיוון שהתרופה מותאמת באופן פרטני לבעל החיים הרי שפעמים רבות למקרי מחלה דומים יינתנו תרופות שונות.

התרופה אותה ירשום הווטרינר ההומיאופת יכולה להופיע בצורת כדורים, תמיסה נוזלית , אבקה או משחה. הבעלים והרופא יחליטו ביחד באיזו צורה של תרופה כדאי להשתמש על מנת לאפשר לבעלים לתת את התרופה ללא שימוש בכוח בכדי שבעל החיים לא ילחץ. את התרופה רצוי לתת ישירות לפי החיה, כחצי שעה לפני הארוחה, ללא מגע ידיים, למעט מקרים בהם נדרשת מריחת משחה. את התרופות ההומיאופתיות יש לשמור במקום קריר ומוצל ולא בסמיכות לחומרים בעלי ריח חזק כגון בשמים או דטרגנטים.

אולי יעניין אותך:

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »