פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

עיקור וסרוס כלבים מסוכנים

| מאת מערכת Petnet

תקנה חדשה החל מהראשון בנובמבר חלה על בעלי הכלבים הנחשבים כמסוכנים חובת סרוס ועיקור. כמו כן חלה חובת השתלת שבב לכל כלב.

תקנות מחמירות בנוגע לפיקוח, יבוא והחזקה של כלבים מסוכנים ייכנסו לתוקף בתחילת חודש נובמבר, ומלבד חובה על הבעלים לסרס או לעקר את הכלבים המסוכנים, ייאסר גם יבואם, וילדים, שגילם נמוך מ 16 שנים, לא יוכלו לשוטט עמם ברשות הרבים. בנוסף יחויבו כל בעלי הכלבים, מכל הסוגים, להחדיר לכלבם שבב אלקטרוני שיכיל את כל המידע עליו.

הכנסת כבר העבירה בעבר חוק בנושא, אולם לא הוגדרו בו הגזעים המסוכנים.
בתקנות החדשות מצורפת רשימה מפורשת של גזעים אלה:
אמריקן סטאפורדשייר בול טרייר (אמסטף),
 בול טרייר,
דוגה ארגנטינאי,
 טוסה יפני,
 סטאפורדשייר בול טרייר (סטאף אנגלי),
פיט בול טרייר,
פילה ברזילאי,
 רוטווילר.

התקנות מתייחסות לכלבים המוגדרים מסוכנים או לכאלה שהם הכלאה של גזע מסוכן. בין השאר נקבע בהן כי החזקת כלב מסוכן תהיה מותרת ברשות הרבים רק לבני 16 ומעלה, כשהכלב קשור ומוחזק ברצועה ופיו חסום.

הבעלים של כלב מסוכן יהיה אחראי לעיקורו או לסירוסו. מי שיפרו את התקנות יהיו צפויים לעונשי מאסר או קנסות, כאשר העונשים המדויקים ייקבעו בוועדת הכלכלה של הכנסת בימים הקרובים. 

שבב יוחדר לכל הכלבים
השבב ישמש כתעודת הזהות של הכלב ויוחדר מתחת לעורו. כך גם ניתן יהיה להשיב כלב אבוד שנמצא לבעליו. לקבל מידע על גזעו, מצבו, החיסונים שקבל ועל זהות בעליו. הווטרינר ישדר את הסימון למרכז הווטרינרי ופרטי הכלב ובעליו יזוהו מיד. בעלי כלבים יחויבו גם לעדכן את פרטי השבב במקרה של מעבר דירה לאיזור אחר או שינויים במצבו של הכלב.


כפי שפורסם מטעם השרותים הוטרינרים במשרד החקלאות, הרי שהאחריות על רישום הכלבים מוטלת על בעלי הכלבים, ואכיפת החוק תעשה על ידי הווטרינרים ברשויות המקומיות. צפוי כי עלות החדרת השבב תהיה נמוכה ותעמוד על 30 עד 50 שקלים, והיא תבוצע על ידי הוטרינרים בכל רחבי המדינה. מספר רשויות כבר מחייבות החדרת שבב בכלבים ועתה מחייב החוק את כל הכלבים בארץ בהחדרת שבב.

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »