פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

מחקר מצא: איזה מידע מסתתר בנביחות של הכלב שלכם?

| מאת מערכת Petnet

מעכשיו תוכלו לתקשר טוב יותר עם החבר הכי טוב שלכם - מחקר חדש מצא כי כלבים מעבירים מידע כמו המין והגיל שלהם בזמן שהם נובחים. תוצאות המחקר יוכלו לשמש וטרינרים בעתיד לזיהוי מחלות ובעיות רפואיות קשות בבעלי חיים


אי פעם תהיתם מה הכלב שלכם מנסה להגיד כאשר הוא נובח? ובכן כעת תוכלו לגלות – מערכת מחשב שפותחה על ידי חוקרים מאוניברסיטת בודפשט ומדריד, הצליחה לקבוע את מידע חיוני על הכלב בניתוח צליל הנביחה בלבד, כגון: המין, גיל, מצב הרוח וכן את ההקשר שבו הנביחות הופקו. ממצאי המחקר, פורסמו בכתב העת ABC לחקר ההתנהגות והאינטליגנציה בבעלי חיים.נביחות כלבים. נמדדות על פי גובה הצליל שלהן ואורכן


קראו עוד: האם כלבים באמת מחייכים?

במסגרת המחקר, בחנו החוקרים באמצעות אלגוריתם כ- 800 נביחות שנרשמו משמונה כלבים, בשבעה מצבים שונים. בין הכלבים היו שלושה זכרים וחמש נקבות בגילאים 0-10 מגזעי מודי, כלב רועים הונגרי, הידוע באינטליגנציה הגבוהה שלו. הנביחות הוקלטו בסיטואציות המוכרות לכלבים מחיי היומיום, כגון: צפייה בבעליהם מתרחקים לאחר שנקשרו לגזע עץ, זיהוי כדור משחק וכן הופעת של איש זר בגינת הכלבים.


החוקרים דיווחו כי מתוך 29 בדיקות אקוסטיות הכוללות בחינה של גובה צליל הנביחה ואורכה, זוהה מינם של כ- 85%  מהכלבים. באשר למדד הגיל – צעיר, מבוגר או זקן – 80% מהמקרים אפשרו לאתר גם את נתון זה.


לדברי החוקרים, לכל נביחה אופי שונה: כלב מבוהל ינבח נביחה דקה, מהירה וגבוהה בעוד במקרים בהם הוא מרגיש בודד, צליל הנביחה יהיה צורמני ואיטי יותר. נביחה עמוקה ומהירה תהיה בדרך כלל תגובה לאדם זר שמתקרב. כלב מאושר יביע את שמחתו ברוב המקרים עם נביחה דקה, גבוהה וברורה.


מבצעי המחקר טוענים כי למערכת זו השלכה עצומה על עתיד הרפואה הווטרינרית: "אני מדמיין מה יוכלו לזהות הווטרינרים בעתיד בעזרת האלגוריתם", אומר ד"ר תומס פרגו, חוקר מטעם אוניברסיטת בודפשט. זיהוי מחלות, בעיות התנהגות כמו חרדת נטישה ותוקפנות הם חלק מהבעיות הרפואיות שתוכל מערכת המחשב לזהות, זאת בהמשך למגמת הפיתוח של "רובוטים חברתיים" בעתיד.

מומחים בתחום מציינים כי מדובר במחקר יוצא דופן מבין המחקרים הרבים שהתפרסמו בעשור האחרון, שכן רוב המחקרים מתמקדים דווקא באופן שבו כלבים מבינים תקשורת אנושית ולא ההיפך.  

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »