פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

חדשות טובות לבעלי הכלבים!

שינוי בפקודת העזר העירונית להסגר כלבים.

 

בקרוב תעלה להצבעה בכנסת הצעת חוק שתעשה רפורמה למקובל כיום במקרים של כלב שנשך או תקף אדם בכל צורה שהיא. ע"פ החוק כיום, במקרה של תקיפה של אדם ע"י כלב והגשת תלונה. הכלב מחויב בהסגר של 10 ימים במכלאה עירונית לצורך תצפית ומעקב בכדי לוודא שהוא אינו חולה בכלבת ומהווה סכנה לשלום הציבור.

כידוע, כלבת היא מחלה חשוכת מרפא עם 100% תמותה מרגע הופעת התסמינים הראשונים, ומסיבה זאת החוק מחייב כל בעל כלב לבצע חיסון אחת לשנה בכפוף לקבלת רישיון לבעלות ואחזקה שלו. דווקא מסיבה זאת, ישנו חוסר היגיון בשליחה של הכלב למכלאה כאשר ידוע וניתן להוכחה שהוא מחוסן.בחוק החדש שעומד לעלות להצבעה ע"י חברות הכנסת שרן השכל ומיקי חיימוביץ', במקרה של תקיפת כלב שמדווחת לרשויות, הבידוד המתבקש יוכל להיות בביתו של הבעלים בכפוף להצגת אישור על חיסונים עדכניים שבוצעו.

בהודעה רשמית לתקשורת אמרה ח"כ השכל כי "בתיקון לפקודה יפורט כי על בעליו של הכלב להיות בקשר עם וטרינר ולעדכן בזמן אמת בשעה שיתעורר חשש כי הכלב מראה תסמינים של כלבת". והוסיפה כי מדובר יהיה בהסגר ביתי שיאפשר יציאה מהבית כשהכלב קשור ברצועה.

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »