חפש בעלי מקצוע:

המדריך השלם: כך תלמדו את החתול "לעזוב את זה"

10/04/2016 | מאת מערכת Petnet

חתולים לא תמיד חיים בשלווה עם בעלי חיים אחרים בבית או חפצים. לרוב זה לא נובע מכוונה רעה – הם פשוט מנסים לשחק. כדי למנוע נזק אפשרי לפניכם המדריך המלא שיעזור לכם ללמד את החתול "לעזוב את זה"

 

בניגוד לכלבים, קשה מאוד ללמד חתולים "לעזוב" משהו שהם תפסו בפיהם – אבל זה אפשרי. במידה ואתם מעוניינים לגרום לחתול שלכם לעזוב את החפץ או את בעל החיים שהוא תפס בפה (הדג, הציפור או המכרסם שלכם), דעו שקל יותר ללמד את פקודת ה"עזוב את זה" כשהם קטנים, ובייחוד כאשר הם גדלים אצלכם מגיל קטן וטרם הספיקו לחזות בכישורי הציד של האם. לפניכם המדריך השלם. 

 

איך ללמד את החתול ללא לתפוס בעל חיים אחר כמו ציפור, דג או מכרסם קטן?

השלב הראשון הוא כמובן לשמור על בעלי החיים הקטנים בכלוב שלהם. לא משנה עד כמה מאומן החתול אל תיקחו סיכונים ותימנעו מלהשאיר אותו לבד עם ציפור או דג בהישג יד. שמרו את הציפורים בכלוב חזק -  שחתול אינו יכול להפיל או להפוך. הסורגים של הכלוב צריכים להיות צפופים כך שהחתול לא יכול להכניס אפילו את כף רגלו לשם, והכלוב צריך להיות גדול מספיק על מנת שהציפור תוכל למצוא בו פינה בטוחה. דאגו שבכלוב של הציפור או של המרכסם יהיה להם מקום מחבוא כדי לקחת מנוחה מהחתול. 

 

אקווריום של דגים צריך להיות הרחק ככל האפשר ממקום שהחתול יכול להגיע ומקובע היטב. אפשר להיעזר ברשת שתמנע מהחתול להכניס את ראשו כדי לשלוף את דג הזהב. 

 

חתול ליד אקווריום

 

חתולים וציפורים לעולם אינם יכולים להיות חופשיים יחד באותו חדר. עליכם לשמור שלא יבואו במגע - גם אם אתם אוחזים בציפור בידכם. מספיקה שנייה אחת שבה הציפור עלולה להשתחרר מידכם והחתול כבר יקפוץ ויתפוס אותה. גם אם הוא רק רוצה לשחק – הוא עדיין יכול לפגוע בה בשיניו החדות. 

 

אפשר לאמן את החתול להתעלם מנוכחות כלוב הציפורים כשאתם נוכחים בחדר. תגמלו אותו על התנהגות רגועה ליד הכלוב ועל כל פעם שהוא מסב את תשומת לבו אליכם ולא אל הכלוב. כמו כן, למדו אותו את הפקודה "עזוב את זה" סמוך לתגמול: כאשר הוא מסתכל אל עבר הציפור או הדג אמרו לו "עזוב את זה" וברגע שהוא מסתכל אליכם – תגמלו אותו. אם החתול בכל זאת מנסה להגיע לכלוב – אמרו לו "לא" באופן החלטי ואחזו בו חזק.  אמרו לו שוב "עזוב את זה", חכו עד שיביט אליכם ורק אז תגמלו אותו.

 

איך ללמד את החתול להניח לאוכל שלכם?

הדרך הטובה ביותר לחנך את החתול לא לחטוף את האוכל שלכם מהצלחת היא קודם כל ללמד אותו לא לקפוץ על שולחנות או על השיש מלכתחילה. במידה והוא כבר קופץ -  אתם יכולים ללמד אותו לעזוב את האוכל שלכם רק אם לעולם לא תרשו לו בסוף לקחת או להתחנן לאוכל, אמרו לו "לא" בהחלטיות ותורידו אותו לרצפה.

 

כך תלמדו את הפקודה "עזוב את זה" בכמה צעדים פשוטים:

 

1.    שימו חטיף ביד שלכם והראו אותו לחתול לפני שאתם סוגרים את היד.


2.    אם הוא מנסה לקחת את החטיף מהיד שלם – התעלמו ממנו, אבל ברגע שהוא עוזב את זה ומסית את מבטו מידיכם – תנו לו חטיף מהיד השנייה שלכם.


3.    המשיכו כך עד אשר הוא מסית את מבטו מיד. לאחר מכן,  הכירו לו את הביטוי "עזוב את זה" - ממש לפני שאתם מראים לו את החטיף החבוי בידיכם. 


4.    הניחו את החטיף על הרצפה או על השולחן כאשר ידכם מכסה אותו, ועשו בדיוק כפי שעשיתם קודם לכן. החתול חייב להסית את מבטו לפני שיקבל חטיף אחר.


5.    אחרי שהוא עושה זאת, הניחו את החטיף על הרצפה או על השולחן וכסו אותו במפית.


6.    אחרי שעשיתם זאת, הניחו אוכל על השולחן וקחו מרחק מהחתול. מיד כשהוא מביט באוכל אמרו לו "לא" ותנו לו חטיף טעים יותר כאשר הוא מתרחק מהאובייקט האסור.

 

אולי יעניין אותך:

קניון לחיות - גארדן סנטר בבאר שבע

קניון לחיות - גארדן סנטר בבאר שבע

מוכרים באהבה! המקצוענים בשירות ובאיכות

להמשך קריאה »

רשת זולו

רשת זולו

כל חיה והזולו שלה. מונה 10 סניפים ברחבי הארץ

להמשך קריאה »