פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

ברוכים הבאים לארץ הכלב המשוטטים

איי שם בקוסטה ריקה ישנה חווה קסומה המארחת מאות כלבים נודדים

 

בית המחסה לכלבים "Territorio de Zaguatesהוא מקלט לכלבים אשר בניגוד להרבה מקלטים אחרים אינו ממית את הכלבים, גם כאשר הם לא מוצאים בית במשך תקופה ארוכה.


רוב הכלבים בשטח מועמדים לאימוץ ומבקרים יכולים להביא את הכלבים שלהם לשחק עם הכלבים המקומיים. "להסתכל אל האופק ולראות מאות כלבים רצים יחדיו היה מחזה עוצר נשימה. בחיים לא ראיתי שום דבר דומה לזה" אמר דן, אשר חובב כלבים מושבע בעצמו.

דן בילה את השנים האחרונות בצילום תרבויות אלטרנטיביות בבריטניה וחשב כי יהיה קשה לצלם סיפור על כלבים במקום על אנשים. הוא הופתע לגלות שכל הכלבים היו ממושמעים וחברותיים במיוחד. המייסדים ליה באטל ובעלה אלברו סאמט התחילו להביא כלבים שוטטים מרחובות סאן-חוזה לפני כ13 שנה. כאשר מספר הכלבים בחצר האחורית הקטנה שלהם הגיע ל100, הם החלו להעביר את המקלט הלא רשמי שלהם לחווה של סבתא של ליה.

 ניהול המקום היה מאתגר במיוחד ועבר בקשיים גדולים בתחילת הדרך, כאשר נכון לפרסום הכתבה הם עדיין בתהליכים בירוקרטיים של קבלת מעמד של ארגן צדקה מממשלת קוסטה ריקה, ובנוסף נאלצים להתמודד עם האכלה ואחזקה של מאות כלבים בשנה.

בנוסף, אנשים פרטיים אשר מעוניינים לקנות את הקרקע חיבלו במאמצים שלהם ומס' כלבים ששוטטו רחוק נמצאו הרוגים. אך עבור הכלבים, טריטוריו דה זגואטס הוא שיפור מחיי העבר שלהם שכוללים נטישה והזנחה.

 

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »