פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום אילוף חתולים

+ הוספת הודעה

החתול שלכם שורט את הספות, לא עושה את צרכיו בארגז החול ותוקף כל אורח שמגיע הביתה? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

אילה נאור, מנהלת פורום אילוף חתוליםמנהלת הפורום: אילה נאור, מומחית בייעוץ התנהגותי לחתולים

איילה נאור עוסקת בייעוץ התנהגותי לחתולים, אילוף חתולים וכן אילוף כלבים, חינוך גורים, ספורט האיג'יליטי ופתרון בעיות התנהגות בכלבים. אילה בוגרת תואר ראשון במדעי החיים, עם נסיון של קרוב ל-10 שנים בתחום התנהגות בעל החיים. לפרטים נוספים>>

היי, ברחוב שלי יש חתולים שכל הזמן גונבים את הכביסה שלנו ומפזרים לכל הבתים מסביב. הם עושים את זה רק עם הכביסה שלנו, והם אוהבים במיוחד גרביים ותחתונים... האם יש פתרון חברותי?היי, יש לי זוג חתולים זכרים בני 8 חודשים.
לאחרונה הם פותחים את המקרר, אוכלים מהשייש, מעיפים חול על הריצפה, הורסים את השקית אוכל שלהם, שוברים דברים.
הם לא חתולים אלימים ואנחנו רואים שיש להם אנרגיה תקינה של חתולים בגיל הזה אבל מה אנחנו יכולים לעשות? הם הורסים הכל כשאנחנו בחדרים ישנים או עובדים.שלום
יש לנו כשנתיים חתולת חצר שאנחנו מאכילי מידי פעם, אבל לא בעקביות. היא לא נכנסת הביתה, אבל היא מזהה אותנו, מתחככת בנו ורוצה בחברתינו.
לפני כחודשיים מצאנו גורת חתולים קטנה כבת שבועיים. היא היתה פצועה ונטושה (לפחות יומיים אף אחד לא ניגש אליה). אז לקחנו אותה לחצר ואנחנו דואגים לה לאוכל וכו'.
הבעיה היא שהחתולה הבוגרת מאוד מאוד תוקפנית כלפיה, וכשהקטנה בחוץ היא רצה אליה, מייללת ואפילו תוקפת ממש: שורטת, פוצעת...
אז אנחנו נאלצים להכניס את הקטנה הביתה (להערכתינו היא בת חודשיים-שלוש) ואני מאוד לא רוצה אותה בבית.
יש מה לעשות? יש איך לחנך את הגדולה לא להיות תוקפנית? או יש משהו שיכול להוות הגנה על הקטנה, אבל מחוץ לבית?
אשמח לעצות
תודה!שלום,קניתי לחתולה שלי מבוך האכלה לשליטה בכמויות האוכל שמשמש גם כמתקן ומשחק להוצאת אנרגיה. הבעיה שהיא מעדיפה להישאר רעבה ולא לעשות ספורט ואז אני כמובן מאכילה אותה. האם להמשיך להאכיל אותה או לתת לה להיות רעבה (מה שלי מאוד קשה) כדי שתתחבר לפעילות ותוציא אנרגיה?היי
מחפשת שותפים לרכוש כמה שקים של רויאל קנין לחתול
זה יוצא מאוד זול
275 לשק של 30 קילו
דברו איתי אם מעוניינים 0528-688954אני מגדלת בבית 7 חתולים בוגרים לאחרונה הוספנו חתולה גורה כבת חודשיים בערך .

6 חתולים נוהמים עלייה ולפעמים היא מושיטה להם כפה ( הבנתי שההתנהגות הזאת נורמלית ) .

החתול ה-7 ( קוראים לו פיטר ) אני חושבת ורואה גם בהתנהגות שלו שהוא מקנא , בגלל שלפני שהחתולה החדשה באה הוא היה החתול שלי בחדר שלי, ישן אצלי במתנה קיבל הרבה ליטופים, ועכשיו אני חושבת שהוא מרגיש שיש לי חברה חדשה ואני מזניחה אותו .

מבחינת התנהגות: הוא נוהם עלייה ולפעמים זה מגיע לריב ביניהם .

מה עושים במצב כזה ( אני רוצה להגיע למצב שאני אצטרך לוותר על החתולה החדשה בגללו וכמובן גם לא להפך ) .בית מחסה "חתוליית בלה"
בית המחסה העתידי, יוקם בחיפה או בנהריה, תלוי בכמות התרומות. התוכנית לשטח של כ2-3. רק בזכותכם נגיע למטרה ומציל מאות חתולים. השאיפה לצריכת השטח עד 01.05.2021.

Bellacatshelter@gmail.com

לתרומות:
https://my.israelgives.org/he/campaign/Bela2020#updateאני גר בכפר סטודנטים, ויש כאן נוכחות נהדרת של בערך אלף חתולים. הם חיים מפחי אשפה, וחברותיים מאוד, ולא שמעתי שתקפו מישהו שניסה ללטף אותם. מה כן, בחודש האחרון מסתובב בתוך הבניין שלי חתול, ומסרב לעזוב. הוא נכנס לי לדירה כשפתחתי את הדלת פעם אחת, ונתתי לו מעט טונה, ואז הוצאתי אותו עם עוד מעט טונה מחוץ לדלת, בעיקר כי סירב לעזוב. בלילה היה הרבה רעש, כי הוא ילל, התנגח בדלת, ולמעשה ניסה לפתוח את הדלת (פלדת, כשהידית זזה כאשר ניסה לפתוח אותה שוב ושוב). אין לי מושג איך הוא נכנס, ולמעשה אני חושב שראיתי אותו מחוץ לבניין. אני גר בקומה די גבוהה, והדרך היחידה פנימה היא או המעלית, או הפלדת של החדר מדרגות. ככל הנראה רוב הארוחות שלו בחוץ, נשארו מעט מאוד סטודנטים בבניין הזה. אז אני מניח, שהוא נכנס ויוצא אישהו, אין לי מושג איך, וסביר להניח שרוב הארוחות שלו הם מפחים. לא יפתיע אותי אם זה חתול בית שנזרק לתוך כפר הסטודנטים, וההתנהגות נובעת מחרדת נטישה כזו או אחרת. זה כבר כמה ימים שהוא פה, והוא מתעקש להמשיך להתנגח בדלת ולילל, באותה המידה. יש דרך להוציא אותו? עוד שבוע אני כבר לא במעונות.היי יש לי חתולה בת שנתיים וחצי מעוקרת .
היא תוקפנית בעיקר בלילה כשאני ישנה , נושכת את הידיים והרגליים ואפילו מתנפלת לי על הפרצוף .
כל פעם שהיא באה אליי לחדר אני פשוט סוגרת את החדר מהפחד , ומתעלמת ממנה .
קרה לי היום מקרה שממש הפחיד אותי , אמא שלי בטעות דרכה לה על הרגל והחתולה ממש התנפלה לה על הרגל , לא עזבה , נשכה כמה פעמים ולא שיחררה את הציפורניים מהרגל שלה . אמא שלי ממש בכתה וכאב לה ואפילו יש לה סימנים כחולים מהנשיכות .
זה תוקפנות שמסוכנת , ואם זה היה קורה לילד קטן זה חמור מאוד .
יש הבדל בין תוקפנות כי הכאבנו לה או כי רצתה תשומת לב , לבין תוקפנות שמסכנת חיים !
אני פונה אליכם כדי שתייעצו לי באמת מה לעשות ודרכים לטפל בזה .
תודה רבה , לינויאני רוצה חתול שהוא אפור וקטן, אבל יש לה שיער ארוךהיי יש לי חתולה בת שנה מעוקרת ומחוסנת ומאוד חששנית היא מביאה רק לי ולבן זוג ללטף ולהתקרב .מצאתי גור זכר להערכתי בן 6-8 שבועות והבאתי לבית היא יישר הריחה ועשתה את התנועה של השיניים אז שמתי אותו בחדר סגור עם אוכל שתייה חול ושמיכה אני מעבירה בינהם ריחות והיא עושה את התנועה שוב ואז מלקקת את הריח .מתי להפגיש בינהם ומה לעשות כדי שיתרגלו אחד לשני ?
ועוד שאלה מכיוון שהחתולה הבוגרת מחוסנת האם כדאי לפניי הפגישה לקחת אותו לוטרינר כי הוא קטן מידי לחיסונים וניקינו אותו אבל יש לו פרעושים מה עושים?
המון תודה מראששלום, יש לי חתול בן עשרה חודשים. מישהי שראתה התלהבה ורוצה אותו. הסכמתי לתת כי נראה לי שיהיה לו בית טוב וחשבתי על טובתו בגלל שבזמן האחרון חתול של השכנים מתנפל עליו כל הזמן
רק שעכשיו אני מתלבטת האם זה לטובתו באמת לעזוב בית וסביבה שהוא מכיר ויש איתו חתול שהוא כמי אח שלו שהם המון ביחד?שלום רב, בחודשים האחרונים הגיעה לחצר הבית שלנו חתולה שאימצנו באופן לא פורמלי, נתנו לה אוכל, מים וליטפנו אותה. היא מסתובבת בכמה גינות ברחוב ומקבלת מזון מעוד מקורות. בכל התקופה לא הכנסנו אותה הביתה אלא הקפדנו ללטף ולהאכיל רק בגינה (פרטית) ובכל פעם שניסתה להכנס הביתה אסרנו זאת. זה ישמע מצחיק אבל בשבוע האחרון היא מטילה מעין מצור על הבית כך שכל חלון שנשאר פתוח הוא פתח עבורה להכנס והיא נכנסת הביתה כמה פעמים ביום על אף שבכל פעם אנחנו מוציאים אותה. זה הפך מטריד ואיננו יודעים מה לעשות. בנוסף היא מייללת ליד דלת הגינה שלנו בלילות באופן די מפריע למנוחתנו ולמנוחת השכנים. עדיין ממשיכים להאכיל וללטף בגינה אבל מיואשים ולא יודעים מה לעשות.שלום וערב טוב :-)
לפני 4 חודשים אימצתי חתולה שגדלה 3 שנים רק בתוך בית והוליכו אותה עם רצועה.
הימים ימי קורונה ואני בחל"ת בבית- גם מחלימה מניתוח- מה שאומר שאני פנוייה ללטף ולפנק, לפתוח את הדלת לחמודה שגילתה שאוהבת מאוד להיות בחוץ וגם להתפנק על המיטה בלילה, לילל, לקפוץ על השיש ולהיות שובבה :-).
עכשיו אני בריאה, מחפשת עבודה ורוצה לישון כמה שיותר בלילה, והניסיונות לחנך אותה לא להכנס בלילה מאוד קשים...היא חוזרת לגרד את הדלת כל 20 דקות וגם את השנ"ץ היא אוהבת להחריב עם יללות בדיוק כשאני נרדמת :-)
האם לבטל לחלוטין את אישור העלייה על המיטה? אני שמה אותה בכלוב הנשיאה שלה בחדר המקלחת לפעמים כדי שאוכל לישון כמה שעות רצוף ומרגישה מאוד אשמה על זה...
אשמח לעצות.
תודה מראש,
אפרתשלום לכולם.
לפני כשבועיים אני ובן זוגי אימצנו חתולה מקסימה בת חודש וחצי (היום היא בת חודשיים). הגורה ישנה איתנו במיטה וכל בוקר אני מתעוררת עם קוצר נשימה קל בעיקבות אלרגיה לחתולים. אנחנו מתלבטים מאוד האם יהיה נכון להוציא אותה מהחדר בגלל שהיא עדיין מאוד צעירה וזקוקה לחום ואהבה גם במהלך הלילה.שלום! אני עובדת בגן ילדים וכבר מספר שבועות מסתובבת פה חתולה אם שני הגורים שלה שכבר בוגרים יחסית. לפני יומיים ראיתי את אחד הגורים פה בגן מסתובב ומחפש משהו שיערתי שזה או האמא או אוכל. שמתי לו קצת קצת חלב ואוכל... זו הייתה טעות מצידי? לא ראיתי את האמא או הגור השני עד אחר הצהריים אבל אז הגור נעלם. אתמול הוא לא היה פה בכלל חוץ מכמה דקות והשמתי לו עוד קצת חלב ואז הוא נעלם שוב עד היום בבוקר. הוא פה שוב לבד, מידי פעם רואים את האמא מסתובבת ברחוב אבל זהו חוץ מזה.. הבאתי לו עוד קצת חלב עכשיו... השאלה היא עכשיו האם הוא רק חוזר בגלל החלב שאני שמה לו או שהוא כבר בוגר מספיק להיות עצמאי ולכל הוא לא אם האמא? להשאיר אותו פה או שאפשר לקחת אותו? קצת כואב לי לראות אותו פה לבד וכל היום מגרשים אותו מהחצר של הגן (מובן בהחלט בגלל פרעושים וכדו'). האם כדאי בכלל לקחת אותו מלחתחילה? או פשוט להפסיק לתת חלב בתקווה שלא יחזור עוד?
תודה רבה על העזרה!אל תתני לו חלב. לחתולים גורים זה עושה שלשולים וחתולים בוגרים זה עושה כאב בטן.הי, החתולה שלי בת 3, מאושפזת מיום רביעי לאחר שהיה לה חום, הקאות ולא אכלה כלום. הרופאה נתנה אנטיביוטיקה, אבל החתולה לא שיתפה פעולה, לא אכלה ולא שתתה ולכן היא באישפוז ומחוברת לעירוי. גם שם לפי דיווחי הצוות היא לא אוכלת, או ממש מעט-מעט. כבר אין לה חום. כשבאתי לבקר אותה היא הסכימה לאכול ולכן ביקשו ממני לבוא כל יום לבקרה.
הווטרינרית אמרה שאם היא תמשיך לא לאכול יכניסו לה צינורית הזנה לוושט. ביום שלישי היא צריכה לעבור אולטראסאונד בטן כדי לשלול עוד בעיות. אין לי כל-כך בעיה עם זה, אבל יש לי הרגשה שהיא עושה "שביתת רעב" ושחלק מאי האכילה שלה באישפוז הוא התנהגותי. היא חתולה מאוד פחדנית מטבעה, רגילה להסתובב גם בחצר וגם בבית כרצונה (אנחנו גרים בבית קרקע), ויתכן שהיא נמצאת בטראומה די רצינית להיות לבד בכלוב בסביבה לא מוכרת ועם אנשים לא מוכרים.
הדילמה שלי היא אם להוציא אותה משם, לקחת אותה הביתה ואולי אז היא תאכל, או לקחת אותה הביתה גם עם הצינורית ואולי היא תרצה לאכול לבד. רע לי מאוד להשאיר אותה שם... מצד שני - אם היא לא תאכל בבית, אז???? אשמח לעזרה. תודהמאד יכול להיות שהיא לא אוכלת בגלל הסטרס. הבעייה היא שבחתולים זה מצב מסכן חיים, ואם גם ככה היא לא במצב יותר מדי טוב אז יכול להיות שצינורית ההזנה תמנע החרפה.

קשה לי לייעץ לך בנושא.היי
דיברתי איתך לפני שנה, אז הצטרף גור חדש למשפחה שמנתה חתול בוגר בן 10 ועוד שלישיה של חתולות בנות 4.
ההיכרות בין שלושת החתולות והגור דאז לא צלחה, הזמתי ייעוץ ונראה לי שהוא גרם נזק, כיום הגור שכבר בן שנה וחצי עדיין מופרד ומאוד מפוחד משלושת החתולות. כבר כמה חודשים אנו בייעוץ התנהגותי אצל וטרינר מומחה להתנהגות והן מקבלות כדורים לצערי. השיפור לא נראה באופק אשמח מאוד מאוד לעזרתך.1. לפנות למי שאת מטפלת אצלו ולדבר איתו על כך.
2. אם אין לו הצעות אחרות, אפשר לפנות למישהו אחר לייעוץ.היי.
לפני יומיים אימצנו חתול קטן וחמוד בן חודשיים, החתול התחבר אלינו מתקשר מתלטף משחק והכל טוב אבל הוא כל הזמן נכנס מתחת לספה ולארגז מצעים של אחת המיטות (אני לא מרשה וכל הזמן מוציא אותו משם בעדינות ואומר לו לא להכנס).
איך לחנך אותו שאסור לו הכנס לשם?ולכן המקומות האלה אידאליים עבורו. אם תספק לו מקומות קטנים אחרים להתחבא בהם מצד אחד, ומצד שני תחסום (פיזית!) את הגישה למקומות אליהם אתה לא רוצה שהוא יכנס, כנראה שהוא יפסיק. בנוסף, כשהוא יגדל, כנראה שמקומות אלה יהיהו קטנים מדי עבורו.שלום,
ברצוני להתייעץ בנוגע לחתול מקסים ממש- קודי.
בעלי ואני גרים כרגע ביחידה במשק באופן זמני (למספר חודשים) ועוברים מאוד בקרוב להרצליה.
במשק שאנו גרים בו עכשיו הכרנו והתחברנו מאוד לחתול מבוגר (גיל לא ידוע) שעד כה טופל על ידי האיש שגר ביחידה לפנינו.
אנחנו מאוד מתלבטים מה נכון יותר בשביל החתול - האם לקחת אותו איתנו או להשאיר אותו פה. מספר גורמים משפיעים על התלבטותנו-
מדובר בחתול שמתסובב המון שעות במשק, יש לו המון פינות לא ידועות והוא אפילו לא תמיד ישן בבית.
אנחנו עוברים לעיר- אמנם תהיה לנו גינה אבל אולי זה לא אותו הדבר.
היחידה שאנחנו גרים בה במשק הולכת להיעקר ממקומה (יחידה זמנית) ואנחנו תוהים אם זה לא דבר שיהיה מאוד טראומתי לחתול…
בעל המשק נשאר כאן וימשיך להאכיל את החתול כפי שעשה גם מספר פעמים בעבר- אבל לא עם קרבה רגשית גדולה מדי.
הסתבר לנו שלפני האדם שגר כאן לפנינו החתול עבר המון ידיים בין יחידות במשק וננטש מספר פעמים על ידי האנשים שאימצו אותו לחיקם לתקופות מסוימות עד שעזבו את המשק לאורך השנים.

היינו רוצים לעשות את הדבר הנכון ביותר בשביל קודי. ממה שהבנתי חתולים יכולים להגיב לא טוב לשינויים. גם מעבר בגיל כזה, וגם עוד פרידה והפעם גם ממבנה שנראה לו כבית בשנים האחרונות- יכולים להיות טראומתיים בשבילו.

מאוד מאוד נשמח לעזרה.
תודה ויום נפלא.מעברי דירה לא קלים עבור חתולים, במיוחד לא חתולים מבוגרים שבילו את כל חייהם במקום אחד. מצד שני, שינויים במשק בו אתם גרים והעדר טיפול גם לא יהיו קלים עבורו.94 | 93 | 92 | 91 | 90 | 89 | 88 | 87 | 86 | 85 | 84    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...