הקומיקאי והשחקן ריקי ג'רביס בקריאה נרגשת לממשלת אנגליה

הצילו את החיות האקזוטיות! הסחר בחיות בר בעולם לא פסק. חיות הבר מוצאות מסביבתן הטבעית בטבע ומנוצלות לצרכים פרטיים או לצרכי הרפואה הסינית וניסויים רפואיים.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

ריקי ג'רביס ביחד עם כוכבים נוספים מהממלכה המאוחדת וביניהם ודיים ג'ודי (M מסרטי ג'יימס בונד) חתמו על מכתב פתוח אשר קורא לראש הממשלה בוריס ג'ונסון לקחת צעדים ממשיים בשם המדינה למלחמה בסחר בחיות אקזוטיות.

במכתב שנשלח בשם האירגון העולמי להגנה על חיות והקמפיין הכללי להגנה על חיות בר (CEWT) ציינו כי ברחבי העולם חיות בר נלקחות מביתם הטבעי ומגודלות בחוות המשבשות את סגנון החיים הטבעי שלהם ופוגעות בהן אנושות. וכל זאת בכדי ש"יתאימו" לצרכים המעוותים לדבריהם של הלקוחות הפוטנציאליים שחלקם אפילו לא מגדלים את החיות ומשתמשים בחלקים מהם לצורך הרפואה הסינית וניסויים. הם אף ציינו כי לשטיתם תופעה זאת היא אחת מההשפעות העיקריות ליצירת נגיף הקורונה.  כיום, בכל שנה מיובאים אלפי חיות מחמד מוגנות כגון צבים, פיתונים ולטאות צג, שנלכדו מהטבע ונשבו.

לדבריהם:

הדרישה עבור חיות בר ומוצרים שמקורם מחיות בר היא הסיבה העיקרית להתפרצות נגיף הקורונה ועוד תחלואות בריאותיות רבות שהתרחשו בעולם בעבר כגון הסארס והאבולה אשר בכולם חוקרים מאמינים כי מקום ההדבקה עבר מחיות-בר לבני-אדם.

"סיום ניצול חיות הבר לשימוש בתעשיות האקזוטיות, הרפואה המסורתית והבידור ייקח אותנו צעד אחד קרוב יותר לשמירה על בריאותנו ולעולם טוב יותר השומר על הטבע.

סונול באדיאני-האמנט, מההגנה העולמית על בעלי חיים, אמר: "עלינו לבנות מערכת אכיפה חזקה יותר כדי להתמודד עם הגורמים לנגיף, להימנע מחוסר מעש בעקבות מגפות קודמות ולעבוד יחד עם מדינות ברחבי העולם כדי לסיים את הסחר בחיות הבר בכדי למנוע התפרצויות זואנוטיות בעתיד.

עוד מאמרים בנושא

בדגימות נמצא חומר רעל הן בעז והן בנשרים, לפיכך ניתן לקבוע בוודאות כי מדובר בהרעלה.
9 נשרים מתים בשטח. מדובר באירוע חמור וקשה מאוד אשר פוגע משמעותית באוכלוסיית הנשרים בדרום.

פט נט אתר התוכן הגדול בישראל לכל מה שאתם רוצים לדעת על חיות מחמד