גולני למען הטבע: חיילי היחידה ניקו וטיפחו את שמורת נחל חצור במסגרת מיזם "צבא הגנה לטבע"

סרן יהונתן פיטוסי: ״חיילי סיירת גולני הוכיחו את רוח הלחימה הטבועה בהם בכך שלקחו יוזמה לנקות
חיילי גולני למען איכות הסביבה

חיילי סיירת גולני נרתמו לעשייה ערכית והתנדבותית למען הטבע במסגרתה טיפחו ופינו כמויות גדולות של אשפה משמורת נחל חצור בשיתוף רשות הטבע והגנים. במסגרת הפעילות פונו משטח אש 100 שבשמורה עשרות שקיות אשפה ושתי עגלות עמוסות בפסולת ברזל וגורטאות. על פי הערכות פונה מהשטח טון של ברזל.


הפעילות בשמורה בוצעה במסגרת מיזם "צבא ההגנה לטבע – מפקדים לוקחים אחריות על סביבתם", הנמצא תחת אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה"ל. בכדי לעמוד במטרותיו של המיזם – לסייע לצה"ל ומפקדיו לשאת באחריותו לשמירה על הסביבה, הטבע, ואתרי המורשת בשטחים שבאחריותו ובסביבת הפעילות שלו, חברו בצה"ל, בהובלת חיל הטכנולוגיה והאחזקה באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה ומשרד הביטחון, לארגוני הסביבה המובילים בישראל – רשות הטבע והגנים, החברה להגנת הטבע ורשות העתיקות – ויחדיו הם מפעילים כיום כ-65 מוקדי עשייה בכל החיילות והזרועות, באוויר בים וביבשה, מאצבע הגליל ועד אילת, מהשומרון ועד חופי הים התיכון.

סיירת גולני מנקים את השטח למען חיות הבר


לדברי הדס כהנר פקח רשות הטבע והגנים גליל עליון מזרחי שהוביל את הפעילות יחד עם החיילים: "תודה גדולה למפקדי וחיילי סיירת גולני אשר נרתמו במסירות ובנחישות ראויה לציון למען ניקיון השטח הערכי שהינו בית גידול ומרחב שוטטות חשוב לחיות הבר. אני מברך על שיתוף הפעולה עם החיילים והמפקדים במסגרת פרויקט 'צבא הגנה לטבע' שהינו מכפיל כוח משמעותי למען שמירת הטבע בישראל תוך שילוב עשייה התנדבותית, ערכית ומשמעותית גם לחיילים ולמפקדים שלוקחים בו חלק".


לדברי מ״פ בסיירת גולני, סרן יהונתן פיטוסי: ״חיילי סיירת גולני הוכיחו את רוח הלחימה הטבועה בהם בכך שלקחו יוזמה לנקות את שמורת נחל חצור. אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, ובתוכו חיל הטנ״א, מחברים את היחידות השונות לשמירה על ערכי שמירה על הטבע והחיבור לארץ ישראל ונופיה. חיילי סיירת גולני לקחו הפוגה מאימוניהם האינטנסיביים למען ניקיון הנחל לרווחת המטיילים ולשמירה על ניקיון המדינה. החיבור שבין הלוחמים לטבע בו הם מבצעים את שגרת האימונים שלהם ממחיש עד כמה שמירה על ניקיון ואיכות הסביבה הוא נדבך בהגנת הארץ".

קרדיט צילום תמונות: מוהנא נאסר, רשות הטבע והגנים

עוד מאמרים בנושא

ביום שישי האחרון ב 3.12.2021 יצאו אלפי מתנדבים ב 80 נקודות לאורך חופי ישראל, פעילי סיביה ואזרחים שאכפת להם
בגן החיות בדנבר, בנדהו הקרנף מנגן ביום ההולדת ה 12
בדגימות נמצא חומר רעל הן בעז והן בנשרים, לפיכך ניתן לקבוע בוודאות כי מדובר בהרעלה.

פט נט אתר התוכן הגדול בישראל לכל מה שאתם רוצים לדעת על חיות מחמד