בהמשך לדיווח על מות 9 נשרים ביום ראשון

בדגימות נמצא חומר רעל הן בעז והן בנשרים, לפיכך ניתן לקבוע בוודאות כי מדובר בהרעלה.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
הרעלת נשרים בדרום

בהמשך לדיווח על מות 9 נשרים מיום ראשון בנחל קינה ונחל כמריר.

הנשרים והעז נלקחו לדגימה במכון הוטרינרי בבית דגן. בדגימות נמצא חומר רעל הן בעז והן בנשרים, לפיכך ניתן לקבוע בוודאות כי מדובר בהרעלה. רשות הטבע והגנים ממשיכה לחקור את נסיבות ההרעלה במטרה למצוא את האחראי לתמותת הנשרים שהם מין בסכנת הכחדה חמורה.

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג: "אירוע הרעלת הנשרים הוא חמור ביותר. בעידן של הכחדה המונית ומשבר מגוון ביולוגי, אנו לא יכולים להרשות לעצמנו לאבד את המין החשוב הזה. לאור המקרה המצער, המשרד להגנת הסביבה יתמוך בהצעת חוק של ח"כ מוסי רז לתיקון מקיף לחוק להגנת חיות הבר, שלפיו ייאסר שימוש ברעל ובחומרי הדברה בנסיבות שיש בהן חשש לפגיעה בחיית בר, ויסייע בקידומה בועדת השרים לחקיקה ובכנסת".

שאול גולדשטיין מנכ״ל רשות הטבע והגנים: ״ אנחנו פועלים עם מג"ב והמשטרה בכדי לתפוס את האשמים בהרעלה החמורה. לצערי הסיכוי לא גדול . הקלות הבלתי הגיונית בה ניתן לבצע הרעלה שכזו במדינה ערכית ומודרנית ולא להיענש חייבת להשתנות. אני שמח על דחיפתה של השרה להגנת הסביבה את השינוי לחוק הגנת חיית הבר ומקווה שגם המערכת השיפוטית תוקיר את מאמצינו ותחמיר בענישת העבריינים.

עוד מאמרים בנושא

צפו בתיעוד:פקחי רשות הטבע והגנים הצילו חמישה עופות דורסים נודדים ששקעו בבריכת טיהור מי שפכים בערבה ושחררו אותם חזרה לטבע
סיבת המוות אינה ידועה. אני מקווה שנצליח לאתר את סיבת המוות. אך ניתן לשלול חשד להרעלה נוספת. מדובר בנשרים מקומיים
9 נשרים מתים בשטח. מדובר באירוע חמור וקשה מאוד אשר פוגע משמעותית באוכלוסיית הנשרים בדרום.
הקשר שבין סחר בחיות בר אקזוטיות לנגיף הקורונה

פט נט אתר התוכן הגדול בישראל לכל מה שאתם רוצים לדעת על חיות מחמד