חפש בעלי מקצוע:

וטרינר בשדה-יעקב

- נמצאו 1 תוצאות

תוצאות חיפוש עבור וטרינרים בשדה-יעקב

חיסונים לכלב או לחתול? חיית המחמד שלכם לא מרגישה טוב? רוצים להתייעץ עם וטרינר? אינדקס הוטרינרים של Petnet מציג עבורכם את כל המרפאות הוטרינריות בשדה-יעקב כך שתוכלו למצוא את הוטרינר בשדה-יעקב הקרוב אליכם בזמן הקצר ביותר. כל שעליכם הוא לחפש רופא חיות בעיר הקרובה אליכם, להיכנס לכרטיס העסק של הוטרינר וליצור איתו קשר.

 

דלקות בדרכי השתן - דלקות בדרכי השתן גורמות לחתול לתחושת כאב חזקה בזמן מתן השתן . חתולים רבים מקשרים בין תחושת הכאב לבין ארגז החול, ומתחילים לחפש מקום חלופי, בו הם לא ירגישו בכאב זה. לכן, בכל פעם שחתול שהיה רגיל לעשות צרכים בארגז החול בלבד מתחיל "לפספס" יש לקחת אותו לבדיקה וטרינרית מקיפה, הכוללת גם בדיקת שתן .

בעיות רפואיות נוספות - לחתולים קשישים קשה לעיתים לקפוץ לארגז החול אם הוא ממוקם במקום גבוה. כמו כן, אם הארגז נמצא בקצה הרחוק של הבית , לעיתים הם יחליטו שההליכה ארוכה מדי עבורם, ויחפשו מקום קרוב יותר לעשיית הצרכים. במקרים כאלו, כדאי להתחשב בהם, להניח את הארגז על הרצפה , ולשים מספר ארגזים באזורים שונים של הבית. ישנן בעיות רפואיות אשר עשויות לגרום להשתנה מרובה או שלשול, ובמקרים כאלו החתול לא תמיד יספיק להגיע לארגז החול. ברוב המקרים הללו, כאשר הבעייה הרפואית מטופלת , בעיית הצרכים נפתרת גם היא .

נקיון ארגז החול - כפי שאנחנו נמנעים משימוש בשרותים מלוכלכים, כך גם חתולים לא אוהבים להשתמש בארגז חול מלוכלך. יש להקפיד על נקיון הארגז באופן יומיומי. במקרה והחתול קפדן במיוחד, יש לנקות את הארגז מספר פעמים ביום. כמו כן, חשוב לנקות את הארגז באופן יסודי כל תקופה מסויימת , בהתאם לסוג החול .

כמות ארגזי החול בבית - בבית בו יש יותר מחתול אחד, מומלץ להחזיק מספר ארגזי חול. באופן כללי, המספר המומלץ הוא ארגז אחד יותר ממספר החתולים. דבר זה ימנע מקרים בהם חתול אחד ישמור על הארגז ולא יאפשר לאחרים להשתמש בו. גם כאשר יש רק חתול אחד, אך הוא מקפיד במיוחד על נקיון הארגז, מומלץ להחזיק מספר ארגזי חול, ולנקותם בתדירות גבוהה .

עומק החול בארגז - מומלץ שעומק החול בארגז יהיה כ-5 ס"מ. ישנם חתולים אשר מעדיפים חול עמוק או רדוד יותר, ויש להתחשב בהעדפותיהם .

סוג החול - כאשר חתול מתרגל להשתמש בסוג מסויים של חול, החלפת סוג החול עשוייה לגרום לו להפסיק להשתמש בארגז. ישנם חתולים אשר רגילים לטקסטורה מסויימת, או לריח ספציפי. חול מבושם עשוי להיות נעים יותר עבורינו , אך העדפות החתול חשובות יותר במקרה זה. חשוב להשתמש בחול רך ועדין במיוחד עבור חתולים אשר עברו ניתוח עקירת ציפורניים, מפני שבמקרים רבים , חתולים אלו סובלים מכאבים כרוניים בכפות רגליהם, ועשויים להמנע מהארגז עקב הכאב שהם חשים בזמן החפירה בחול .

-מיקום ארגזי החול - כפי שאנחנו לא נוהגים לאכול בשרותים, כך גם חתולים לא אוהבים לעשות צרכים כאשר הארגז ממוקם בסמוך לכלי המים והאוכל שלהם . מכיוון שהם אינם יכולים להעביר את ה"מטבח", הם מחליטים להעביר את השרותים , ומתחילים לעשות צרכים במקומות אחרים. מומלץ למקם את ארגז החול בחדר אחר. רצוי לא לשים את הארגז ליד דברים אשר עשויים להפחיד את החתול , למשל מכונת כביסה, שואב אבק, מדיח כלים או מייבש כביסה (גם אם מכשירים אלו אינם פועלים במשך רוב היום).

מידות ארגז החול - גודל הארגז צריך להיות מותאם לגודל החתול. חתול גדול יתקשה לעשות צרכים בארגז קטן, ולכן צריך שאורך הארגז יהיה גדול מאורך החתול. כמו כן, לגור חתולים יהיה קשה לטפס לארגז עם דפנות גבוהות .

סוג ארגז החול - אנשים רבים מעדיפים ארגזים סגורים (דמויי איגלו), מכיוון שריח הצרכים מתפזר פחות. בדיוק מסיבה זו, ישנם חתולים אשר לא משתמשים בארגז - הריח בתוכו חזק מאד, ומפריע להם. עבור חתולים כאלו מומלץ להשתמש בארגז פתוח, או להסיר את המכסה. ישנם חתולים אשר חוששים מהדלת של הארגז הסגור, ובמקרים כאלו כדאי להסיר את הדלת. לעיתים, אחרי דלקת שתן, החתול זוכר את הכאב שהוא חווה, ומקשר אותו לארגז החול. במקרה כזה, כדאי להביא ארגז השונה ככל האפשר מהארגז הקודם בגודל, צבע וצורה, וכן לנסות להשתמש בחול מסוג אחר .

סימון טריטוריה באמצעות שתן - חתולים מסמנים טריטוריה באמצעות ריסוס שתן. סימון כזה יהיה על גבי משטחים אנכיים, בניגוד לשלולית שנשארת על משטחים אופקיים במתן שתן בצורה הרגילה. סימון שכזה הוא בעל ריח חזק יותר משתן רגיל. גם זכרים וגם נקבות, וגם חתולים מסורסים וחתולות מעוקרות מסוגלים לרסס שתן באופן זה. חתולים מסמנים טריטוריה בתוך הבית כאשר הם בלחץ (stress), ולכן יש למצוא את הגורם ללחץ בכדי לפתור את הבעייה. בנוסף, זכרים לא מסורסים משתמשים בסימון שכזה בכדי לסמן לזכרים אחרים שטריטוריה זו תפוסה, במיוחד בעונת הייחום של נקבות . סרוס בגיל צעיר ימנע ברוב המקרים התפתחות של התנהגות זו. בגיל מבוגר יותר, כאשר ההתנהגות מושרשת, יש צורך בטיפול התנהגותי בכדי לשנות הרגל זה .

סימון טריטוריה באמצעות צואה - סימון כזה נדיר יותר מאשר סימון באמצעות שתן. חתולים משאירים צואה לא מכוסה בגבולות הטריטוריה שלהם, כסימן לחתולים אחרים ששטח זה תפוס. ניתן לזהות סימון שכזה כאשר החתול לא מנסה כלל לחפור ללפני ואחרי עשיית הצרכים. גם סימון זה מתבצע כאשר החתול בלחץ, ואינו מרגיש בטוח בטריטוריה שלו. בכדי לפתור בעייה זו דרוש ברוב המקרים טיפול התנהגותי .

גור אשר עדיין לא למד להשתמש בארגז החול - כאשר גורי חתולים נשארים עם אמם עד גיל 3 חודשים (הגיל המומלץ להפרדת גורים מאמם ומאחיהם), הם מתחילים להשתמש בארגז החול בסביבות גיל 4 שבועות. הם מחקים את תנועות החפירה בחול אותן מבצעת האם, ובהמשך מתחילים להשתמש בארגז החול. כאשר גורים מופרדים מאמם מוקדם מדי, הם לא מספיקים ללמוד את רזי השימוש בארגז . במקרים כאלו עלינו ללמד אותם דבר זה. קודם כל, יש לחפור בחול באמצעות האצבעות. אם תוך מספר ימים הגור לא מתחיל לחקות התנהגות זו , אפשר לקחת אותו בעדינות, להניח אותו בארגז, לקחת את רגליו הקדמיות ובעדינות לבצע תנועות חפירה. ברוב המקרים, דברים אלו מספיקים בכדי לגרום לגור להתחיל להשתמש בארגז, ותוך זמן קצר הוא יתחיל להשתמש בו באופן בלעדי .

חרדת נטישה - כאשר חתול עושה את צרכיו במקומות בהם יש ריח חזק של הבעלים (כדוגמת כביסה מלוכלכת, מיטות, ספות או נעליים), ייתכן שהחתול סובל מחרדת נטישה. במקרה זה, לרוב יש צורך בייעוץ התנהגותי בכדי לפתור את הבעייה .

ריח שתן וריחות דומים - כאשר חתול מריח שתן, הסיכוי שהוא יעשה את צרכיו באותו המקום גדולים יותר. בנוסף, אמוניה הנה מולקולה הדומה מאד לשתנן המצוי בשתן יונקים, וריחה דומה מאד. ישנם חומרי ניקוי שונים המכילים אמוניה, ושימוש בהם עשוי לגרום לחתול להתחיל לעשות צרכים במקום בו מנקים באמצעות חומרים אלו. בכל מקרה בו יש ריח שתן או ריח דומה, יש לנקות היטב עם חומרי ניקוי (שאינם מכילים אמוניה), ולאחר מכן להשתמש במסיר ריחות אורגניים (ניתן לרכוש בחנויות ציוד לחיות מחמד).

 

בכל מקרה בו החתול לא עושה צרכים בארגז, אין לכעוס או להעניש אותו. עונשים וצעקות רק מלחיצים את החתול, ועשויים להחריף את הבעייה. יש לקחת את החתול לבדיקה וטרינרית מקיפה, ובמקרה הצורך לקבל ייעוץ התנהגותי .


כל הזכויות שמורות לאיילה נאור

וטרינרים קרוב אליך
וטרינרים בתל אביב-יפו וטרינרים בנתניה וטרינרים בירושלים וטרינרים בחיפה וטרינרים באילת וטרינרים באשדוד וטרינרים ברמת גן וטרינרים בראשון לציון וטרינרים בפתח תקווה וטרינרים בגבעת זאב וטרינרים בחדרה וטרינרים במגדל העמק וטרינרים במודיעין-מכבים-רעות וטרינרים בערד וטרינרים בקרית ביאליק וטרינרים בקרית גת וטרינרים ברחובות וטרינרים בלוד וטרינרים בבת ים וטרינרים בבאר שבע וטרינרים באשקלון וטרינרים בכרמיאל וטרינרים בזכרון יעקב וטרינרים במעלה אדומים וטרינרים באבן יהודה וטרינרים באור עקיבא וטרינרים באריאל וטרינרים בבנימינה וטרינרים בגדרה וטרינרים בגבעתיים וטרינרים בגן יבנה וטרינרים בדימונה וטרינרים בהוד השרון וטרינרים בהרצליה וטרינרים בטירת הכרמל וטרינרים ביבנה וטרינרים ביהוד-מונוסון וטרינרים ביוקנעם וטרינרים בכפר סבא וטרינרים במבשרת ציון וטרינרים בנהריה וטרינרים בנשר וטרינרים בנס ציונה וטרינרים בעכו וטרינרים בפרדס חנה-כרכור וטרינרים בקרית אונו וטרינרים בקיסריה וטרינרים בקרית שמונה וטרינרים בראש העין וטרינרים ברמת השרון וטרינרים ברמלה וטרינרים ברעננה וטרינרים בשוהם וטרינרים בקרית ים וטרינרים בקרית מוצקין וטרינרים בקרית אתא וטרינרים באביחיל וטרינרים באבן שמואל וטרינרים באור יהודה וטרינרים באורות וטרינרים באורנית וטרינרים באושרת וטרינרים באחווה וטרינרים באחוזם וטרינרים באלפי מנשה וטרינרים באמציה וטרינרים בביצרון וטרינרים בבית יצחק וטרינרים בבית ניר וטרינרים בבן שמן וטרינרים בבני יהודה וטרינרים בבני ציון וטרינרים בבצרה וטרינרים בגבעת עדה וטרינרים בגבעת שפירא וטרינרים בגבת וטרינרים בגן יאשיה וטרינרים בגן נר וטרינרים בהר אדר וטרינרים בהררית וטרינרים בחבצלת השרון וטרינרים בחולון וטרינרים בחוסן וטרינרים בחניאל וטרינרים בחצור אשדוד וטרינרים ביד נתן וטרינרים בינוב וטרינרים ביסוד המעלה וטרינרים בכוכב יאיר -צור יגאל וטרינרים בכפר גלים וטרינרים בכפר ויתקין וטרינרים בכפר ורדים וטרינרים בכפר ידידיה וטרינרים בכפר יונה וטרינרים בכפר רות וטרינרים בכפר שמריהו וטרינרים בכפר תבור וטרינרים בלהבים וטרינרים במזכרת בתיה וטרינרים במזרע וטרינרים במיתר וטרינרים במנוחה וטרינרים במעוז חיים וטרינרים במעלות תרשיחא וטרינרים במשמר השרון וטרינרים בנוגה וטרינרים בנווה מונוסון (נווה אפריים) וטרינרים בניר חן וטרינרים בסגולה וטרינרים בעוצם וטרינרים בעין הבשור וטרינרים בעין ורד וטרינרים בעין צורים וטרינרים בעין שריד וטרינרים בערוגות וטרינרים בעתלית וטרינרים בפרדסיה וטרינרים בצור הדסה וטרינרים בצור משה וטרינרים בקדימה-צורן וטרינרים בקריית טבעון וטרינרים בקריית עקרון וטרינרים ברמת ישי וטרינרים בשבי ציון וטרינרים בשדה בוקר וטרינרים בשדה דוד וטרינרים בשדה ורבורג וטרינרים בשדה יעקב וטרינרים בשדה משה וטרינרים בשדה נחום וטרינרים בשדמה וטרינרים בשדמות דבורה וטרינרים בשחר וטרינרים בשערי תקווה וטרינרים בתובל וטרינרים בתל מונד וטרינרים בתל שבע וטרינרים בתלמים וטרינרים בקרית חיים וטרינרים בעמק חפר וטרינרים בצור יצחק וטרינרים באפיקים וטרינרים בתמרת וטרינרים בכפר האורנים