חפש בעלי מקצוע:

בעיות עור ופרווה

+ הוספת הודעה

הכלבה סובלת מקרחות, מצאתם פרעוש על הכלב והחתול סובל מקרציות? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן.

מנהל הפורום: ד"ר רמי תמיר

ד"ר רמי תמיר הינו בוגר בית הספר לרפואה וטרינרית של האוניברסיטה העברית ובעל ניסיון של כ-20 שנה ברפואת חיות בית קטנות. ד"ר תמיר מקפיד להתעדכן בחידושים האחרונים בתחומי וטרינריה השתלמויות בכל תחומי הרפואה, בארץ ובחו"ל. לפרטים נוספים>>

הכלבה שלי מעורבת (כנענית) מתגרדת המון לאחרונה עד כדי פציעה של עצמה בעיקר במפרקים. היום סיפרתי אותה במספרת כלבים וכעת העור הפצוע גלוי ומגורה - כמו כן יש לה מן רעידות בגוף (מקור?)
--האם אפשר ורצוי למרוח על העור המגורה אלוורה או פולידין או משחה אחרת תעזור?שלום.. איך אני יודעת מה ההבדל בין נשירה טבעית שקורת אצל ארנבים.. לבין נשירה שדורשת טיפול אצל וטרינר (בגלל טפיל או משו..)?..
תודה רבה.אהלן מיטל,
במקרה קרה לי אותו דבר עם הארנב שגידלתי לפני כמה שנים..
פניתי לוטרינר מדהים בתל אביב,שהמליץ לי על שמפו שעזר מאוד לנשירה..
תוכלי למצוא אותו באתר הזה www.regevet.com
מקווה שיעזור לך גם.שלום רב,

אימצתי חתולה חדשה לפני כחודש. היא בת שנתיים והייתה לפני זה בתנאים מוזנחים. החתולה היא סוג של פרסית מעורבת - הפרווה ארוכה. החתולה אינה מתנקה בכלל. הפרווה שלה שומנית וקשה וההחתולה מתחילה להריח לא נעים. חוץ מלנקות את רגליה מדי פעם היא לא מתנקה בשאר הגוף. ברגע שאימצתי אותה היא עברה בדיקה וטרינרית כללית ולא נמצא שיש בעיה כלשהיא. קיבלה חיסון ותילוע. החתולה לא יוצאת החוצה. חשוב לציין שהיא אינה מעוקרת. מכיוון שהיא התייחמה כמה ימים לאחר שאימצתי אותה לא ביצעתי עדיין עיקור. השאלות שלי הן: האם יש קשר לייחום ולחוסר התנקות? האם זו יכולה להיות בעיה בריאותית / התנהגוית אחרת? איזה בדיקות אפשר לבצע כדי לדעת מה יש לחתולה ( מכיוון שהמדדים הכלליים נורמליים). ושאלה נוספת היא, האם אפשר לעקר אותה בזמן הייחום. הוטרינר שלי אמר שאין לו בעיה לעקר עכשיו אבל קראתי שזה קצת יותר מסוכן ואני קצת חוששת...

המון תודה מראש!!שלום רב

אני רוצה להיתעץ אונליין בקשר לבעיה עם חתולי. אף וטרינר לא מכון לדבר או לראות, רוצים שאני אני ישר אגיע למרפאה. יש לחתולי גולה על הראש, נראה כנו חצ'קון, זה קשה. הוא לא מגרד או מתייחס איהשהו, אין שינויים בהרגלים. אני מצרף לינק לדרופסוקס עם 2 תמונות. מה זה יכול להיות?

https://www.dropbox.com/sh/lrui1pycyy0ujeh/AABwttjh0XGJPo2t4S94E0Jxa?dl=0

תודה רבהכמה שבועות לא הקפדתי לסרק את המלטזית שלי והיום כשסירקתי אותה גיליתי מאחורי האוזן פצע עגול לבן קטן, קוטר 0.5 ממ בערך ומסביב כמו קריש דם שנראה כאילו הוא עומד להתלש עם השיערות.
הפצע כואב לה כי היא לא נותנת לגעת בו.
היא מאוד נקייה ואין לה פרעושים. מה זה יכול להיות??
תודה מראשאני מאכילה חתולת רחוב במרפסת שלי -היא בת שנה וכבר חדש חש לה התקרחות מאחורי האוזניים עם פצעים קטנים וכן מעל העיניים -שם השיער נהייה קשה וזיפי ולא פרוותי.
איך לטפל? היא מגרדת הרבה.דרושים עובדים ועובדות לעבודה קלה מהבית, העבודה היא במגוון תפקידים ואפשרויות לבחירה: שירות לקוחות, טלמרקטינג, טלמיטינג, או מכירות, שכר גבוהה! בין 5000-12000 בחודש! לפרטים נוספים אפשר לפנות במיל avodaanddrusim@gmail.comהעבודה במגוון תפקידים ואפשרויות לבחירה כגון: שירות לקוחות, טלמרקטינג, טלמיטינג או מכירות. השכר גבוה ונע בין 5000-12000 ₪ בחודש! לפרטים נוספים ניתן לפנות גם במייל: avodaanddrusim@gmail.comדרושים עובדים ועובדות לעבודה קלה מהבית, העבודה היא במגוון תפקידים ואפשרויות לבחירה: שירות לקוחות, טלמרקטינג, טלמיטינג, או מכירות, שכר גבוהה! בין 5000-12000 בחודש!, לפרטים נוספים אפשר לפנות במייל avodamhabite002@gmail.comשלום , יש לי פומרנאין שפיץ בן שנה וחצי לא מסורס, לאחרונה הופיעו אצלו 2 נקודות חומות כהות ליד איבר המין הנקודות מורגשות כמו נקודות חן וקצת בולטות האם יש סיבה לדאגה?דרושים עובדים ועובדות לעבודה קלה מהבית, העבודה היא במגוון תפקידים ואפשרויות לבחירה: שירות לקוחות, טלמרקטינג, טלמיטינג, או מכירות, שכר גבוהה! בין 5000-12000 בחודש!, לפרטים נוספים אפשר לפנות במייל avodamhabite002@gmail.comדרושים עובדים ועובדות לעבודה קלה מהבית, העבודה היא במגוון תפקידים ואפשרויות לבחירה: שירות לקוחות, טלמרקטינג, טלמיטינג, או מכירות, שכר גבוהה! בין 5000-12000 בחודש!, לפרטים נוספים אפשר לפנות במייל avodamhabite002@gmail.comדרושים עובדים ועובדות לעבודה קלה מהבית, העבודה היא במגוון תפקידים ואפשרויות לבחירה: שירות לקוחות, טלמרקטינג, טלמיטינג, או מכירות, שכר גבוהה! בין 5000-12000 בחודש!, לפרטים נוספים אפשר לפנות במייל avodamhabite002@gmail.comדרושים עובדים ועובדות לעבודה קלה מהבית, העבודה היא במגוון תפקידים ואפשרויות לבחירה: שירות לקוחות, טלמרקטינג, טלמיטינג, או מכירות, שכר גבוהה! בין 5000-12000 בחודש!, לפרטים נוספים אפשר לפנות במייל avodamhabite002@gmail.com ..דרושים עובדים ועובדות לעבודה מהבית, העבודה היא במגוון תפקידים ואפשרויות לבחירה: שירות לקוחות, טלמרקטינג, טלמיטינג, או מכירות, שכר גבוהה! בין 5000-12000 לחודש, לפרטים נוספים אפשר לפנות במייל avodamhabite002@gmail.com גלעדשלום, יש לי כלבה מעורבת בת כשנה וקצת. לפני זמן קצר התחילה לה קרחת בפרווה שמתחת ללסת התחתונה (אזר הצוואר). זה התחיל מקצת דילול באזור וכעת יש שם ממש קרחת. מה יכולה להיות הסיבה לכך?
תודהשלום,
הכלבה שלי סובלת כבר חצי שנה מגירודים באזור הזנב והבטן (לא באופן רציף, הבעיה באה והולכת) ..
הלכנו לווטרינר שאמר לנו שהיא סובלת מפשפשים ונתנו לנו כדורים ושמפו מיוחד (שלצערי אני לא זוכרת את השם שלהם) שעזרו לה לתקופה של שבועיים ולאחר מכן שוב חזרו הגירודים וכבר שמנו לב שיש לה פצעים. הפצעים לא נראים כאילו הם מגיעים מהגירוד אלא ממש כמו אלרגיה מסויימת ,הם בצבע אדמדם עם נקודות בולטות במרכז ובצדדים. כששוב לקחנו אותה לווטרינר עדיין אמרו לנו שהבעיה היא פשפשים .. כל שבועיים יוצא שאנחנו רוחצים אותה עם חומר נגד פשפשים והבעיה חוזרת כל פעם מחדש כבר במשך חצי שנה .. היא סובלת ומתגרדת כל הלילה ואני מפחדת שבסופו של דבר היא תפצע את עצמה באופן חמור.
חוץ מללכת לווטרינר ולקבל את אותה התשובה בכל פעם אנחנו לא יודעים יותר מה לעשות ..

תודה מראששלום רב,
יש לי כלבה קאנה קורסו מעורבת בת 5 עם היפותירואידיזם. היא מטופלת באלטרוקסין מזה 3 חודשים. לפני שגילינו את המחלה, היתה לה בעיית קשקשים שידוע לנו שזה חלק מתת פעילות. ברגע שהתחלנו עם הטיפול באלטרוקסין, החלו קילופי עור בכל חלקי הגוף. הוטרינרית אמרה שזה אמור להפסק תוך כדי טיפול, אך נראה שזה רק מחמיר. הכלבה לא מתגרדת ולא נראה שזה מפריע לה.. (אך הבית שלנו מחא בקילופים האלה).
ייתכן ויש לה מחלת עור כלשהי ללא קשר לתת פעילות?
תודה רבה,
רעות.שלום לרופא . יש לי כלב מסוג ויסלה כאשר בין 2 אצבעות ברגלו יש נפיחות גדולה מאוד בצבע אדום. בוודאות לא מפציעה או מכה .
אשמח אם תוכל להסביר או להציע פתרון .
ערב טוב .«   «הבא   | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1    הקודם»   »