חפש בעלי מקצוע:

חיות, דין ומשפט

+ הוספת הודעה

בעל החיים נלקח להסגר, קיבלתם קנס בגין האכלת חתולי רחוב, השכנים התלוננו כי חיית המחמד מהווה מטרד? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהלת פורום: עו"ד סיון זבולון-נוה

עו"ד סיון זבולון-נוה, עוסקת בתחום "דיני בעלי חיים" ופועלת שנים רבות למען זכויות בעלי החיים בישראל באמצעות ייצוג פרטי של אנשים הזקוקים לסיוע משפטי מקצועי בסוגיות הקשורות לבעלי חיים וכן באמצעות  ייעוץ משפטי וייצוג של עמותות הפועלות בנושא זכויות בעלי חיים ואכיפת חוק צער בעלי חיים.

היי שמי ליאת אני יהיה בת 17 בפברואר אני עובדת בצהרון פרטי גן פרטי ועלה רעיון שאני יעשה פעם בשבוע פעילות כיפית אם הכלבה שלי לילדים [כמובן שהכלבה יודעת להתנהג ונהנית בחברתם והילדים נהנים איתה] יש אישור הורים מההורים של הילדים לנושא הכלבה בריאה מחוסנת וידידותית והפעילות תהיה בתוספת למשכורת שלי עכשיו אבנתי שיש את העניין הזה של הביטון וכל אחד אומר לי משהו אחר אמרו לי שבזכות זה שזה גן פרטי אז זה פשוט יותר אשמח לתשובה [=שלום לכולם רציתי לדעת מבחינה חוקית מה הסיבוכים או ההגנות של דוג ווקר למקרה והכלב שהוא מוציא נשך אדם אחר.. האם האחריות היא עליו? האם בעליי הכלב יכולים לתבוע אותו על התרשלות? וכדומה. אשמח מאוד להבהרה בעניין
תודה מראש ויום נפלא!שלום, בפתח תקוה יש גינת כלבים ואליה מגיעים הרבה כלבי מהאזור , בגינה אין שער כפול וביקשנו מהעירייה לשים שער כפול כדי למנוע מכלבים לברוח לכביש הסמוך או לגן השעשועים של הילדים הסמוך אך אנחנו נופלים על אטימות העירייה. מה אומר החוק לגבי שער כפול בגינות הכלבים????שלום חוק ההסדרה קובע בענין זה כך:
11. (א) המחזיק בכלב לא יאפשר את יציאתו מתחומי חצריו (להלן – החצרים), אלא אם כן הכלב מוחזק בידי אדם המסוגל לשלוט בו, באמצעות רצועה שאת אורכה וטיבה יקבע השר.
(ב) ראש רשות מקומית רשאי לקבוע אזורים ומועדים שבהם לא תחול חובה כאמור בסעיף קטן (א) ואת התנאים לכך; ראש הרשות המקומית יפרסם, בדרך שימצא לנכון, וברשומות הודעה על האזורים והמועדים שקבע; הוראה זו לא תחול באזור שהוכרז כנגוע לפי פקודת הכלבת.
כלומר החוק לא קובע את התנאים הרלוונטים לגינת כלבים. יחד עם זאת ידוע לי כי יש סטנדרטים לגינת כלבים בנוהל או הנחיה של השירותים הוטרינרים. לא ידוע לי אם יש הנחיה בענין זה לשער כפול. ניתן לבקש במסגרת בקשה לחופש המידע את ההנחיה. בהצלחה.יש לי שתי חתולות. הן הותקפו לפני כשבועיים על ידי שני כלבים שהיו בטיול עם הבעלים שלהם ללא רצועה או זמם. אחת החתולות ננשכה בבטן וברחה - לאחר חיפושים רבים לא נמצאה. כעבור יום היא חזרה הביתה עם זיהום בבטן שהסתבך ועד עכשיו עלה כמה אלפי שקלים אצל הוטרינר. החתולה השניה מאז מסרבת לצאת מהבית (ומהחדר שלה) ונבהלת מכל רחש קטן.
האם אני יכול לתבוע את הבעלים לנזיקין?

תודה,
אלעדבוודאי שאתה יכול לתבוע פקודת הנזיקין קובעת כי אחריות של בעלים על מעשי כלבו הינה אחריות מסוג קפידה, מה גם שנראה כי היתה כאן רשלנות באופן החזקת הכלבים ובנוסף הפרת חובות חקוקות.מבקש התייחסות לחוקיות ההוראה/תקנת עזר עירונית לאיסור על הכנסת כלבים לגינות ציבוריותהחוק אוסר לשחרר כלבים במקומות ציבוריים למעט מקומות שהוכרזו ככאלה מכוח סעיף 11(ב) לחוק ההסדרה לפיקוח על הכלבים. לגבי כניסת כלבים כשהם מולכים ברצועה על פי חוק לגינות ציבוריות הטענה העקרונית היא שמדובר בשטח ציבורי ולרשויות יש חובות נרחבות של סבירות/מידתיות/נאמנות לציבור וכו' ועל כן במידה והן קובעות בחוק עזר עירוני שאין להתיר כניסת כלבים לגינות ציבוריות עליהן להצדיק זאת בסיבה ממשית. כמובן שניתן לתקוף תקנות מסוג זה בתקיפה ישירה או עקיפה במידת הצורך. כמובן שיש לבדוק את התקנה הספציפית מכוחה נאסר להכנס לשטחים ציבוריים כדי ליתן תשובה מלאה וספציפית לאיסור.שאלתי בהתייחס למי שמחזיק כלב/ים בחצר ביתו (יום ו/לילה), וזה סמוך לבית שכנו שמתגורר ב'דו'.
בלילה הכלבים נובחים ללא הפסקה/ברמות המדירות שינה מהשכנים.
האם יש חוק שמחייב במצבים אלה את מחזיק הכלב$ים להכניסו הביתה/למצוא פיתרון למניעת הנביחות ?
תודהקיים איסור לגרום מטרד רעש. מהו מטרד זהו דבר שיבחן בנסיבות העניין הקונקרטי בהתאם לכל מקרה מקרה. על פניו במידה ומוכיחים כי הכלבים נובחים ללא הפסק קל וחומר בשעות הלילה חזקה שהדבר יחשב כמטרד ועל הבעלים מוטלת החובה להפסיקו.שלום,
יש לי 2 כלבים ולפני כחודש עברנו דירה. השכנה מאיימת לבעל הדירה כי תפנה לערייה ותקרא לפקח כיוון ומדובר במטרד, טוענת שהם נובחים כל חצי שעה ובעיקר בצהריים. יש לציין כי האישה הזו אינה עובדת וכל היום בבית , גם על הדיירים הקודמים היא איימה, במקרה היו להם גם 2 כלבים , בלית ברירה אחרי שנתנו להם אזהרה הם נעלו את הכלבים בממד בכל שעות היום. אני ממש לא מאמינה בלסגור את הכלבים בחדר לכל שעות היום. האם יש משהו לעשות ?? אני מוכנה לקנות מצלמה ולראות בדיוק כמה זמן הם נובחים... אשמח לעצה/ פתרון ולדעת האם יש ממה לפחד...שלום, השכנים משחררים מדי פעם את החתולה שלהם (גרה איתם בבית, לא חתולת רחוב) בכניסה לבניין. לא מזמן, חזרתי מטיול עם הכלב והחתולה ישבה בכניסה ותקפה את הכלב שלי כשהוא רק ניסה לברוח ממנה. מכיוון והכלב נשרט ונותר חתך מדמם, ניגשתי איתו לוטרינר לטיפול.
כשנעגשתי לשכנים עם הקבלה הם התנערו מאחריות וטענו שהם לא צריכים לשלם, גם אם זה החתול שלהם. האם יש ביסוס משפטי לטענה שלהם? (הם טוענים שכן, רק לא אמרו מהו)
תודה רבההבעלים הקודמים של הכלבה שלי ביקשו אותה ליום אחד כי הילדים שלהם מגיעים מרחוק ורוצים לראות אותה, הסכמנו
מפה לשם הם לא מוכנים להחזיר לנו אותה, שנה וחצי היא הייתה אצלנו ואצלם פחות מחצי שנה.
הבעיה שלא עשינו העברת בעלות כל הכלבה
מה אני עושה?? בא לי לבכותלאורך הליכה במעבר צר בין שני חצרות , נובח כלב בצורה מאיימת ,מפחידה ומבהילה עד כדי חשש להשתמש במעבר .
הכלב משוחרר בגינה סגורה הגובלת במעבר.
הכלב קופץ על הגדר ( אולי בשלב מסוים ידלג מעליה) , נוהם ונובח לאורך ההליכה במעבר.
האם ניתן לכפות על בעל הבית לקשור את הכלב באופן שירחיק את הכלב מהגדר על מנת שלא יבהיל את העוברים במעבר ?שלום,
האם מותר למדריך בהוסטל כל יום להגיע עם כלבו לעבודה ולהכניס את הכלב ללא חוסם לבית שבו שוהים דיירים עם מוגבלות? הוא לא משאירו בחצר הסגורה.

הכלב נמצא מסתובב בין הדיירים בסלון ובחדרים.

יש לציין שהעירו לעובד אך הוא ממשיך.

רציתי לדעת אם יש חוק האוסר על הכנסת בע"ח להוסטל או מקום ציבורי?
ולמי לפנות על מנת לאכוף את הכנסתו.?
תודהשלום, אין לנו גינת כלבים באזור ולכן משחררים את הכלבים בדשא ציבורי ( זה לא בסדר נכון)
במהלך המפגש הכלב שלי וכלבה אחרת רבו והבחןר טוען שהכלב שלי תקף. הוא לקח את כלבתו לוטרינר וכעת רוצה תשלום.
מה הדין לגבי זה? שניהם היום משוחררים.
תודהשלום, לפני כשמונה חודשים עצר אותי פקח על הליכה עם כלב ללא רצועה, דיברנו ובסוף לא נתן דוח.
לפני מספר ימים, כשמונה חודשים, כאמור, לאחר המקרה, קיבלתי דואר רשום של הדוח.
האם זה הגיוני וחוקי?
מה לעשות?
תודה מראש,שלום רב,

אני מחפש לאמץ כלב , ונתקלתי במודעת אימוץ של כלב מקסים.
העברית במודעה היתה מוזרה, ושלחתי הודעה.
בעלת הכלב ענתה בפירוט ועם תמונות רבות, שהיא גרה בהונגריה, שאלה המון שאלות חשובות לפני אימוץ אבל עדיין משהו נראה לי מוזר.
העברית היא גוגל טרנסלייט בוודאות, אבל מה שמוזר לי זה מדוע למסור כלב לאימוץ במדינה אחרת? האם יכול להיות שיש פה איזושהי הונאה שתבוא אחכ? הכלב יגיע לארץ ואיתו התחייבות שלא נאמרה? אולי טריק אחר? משהו נראה פה מוזר אבל אולי אני טועה.
יש בפורום הודעה על הונאה ואימוץ כלבים ללא תוכן ממיל skaftory@gmail.com אם מישהו יודע משהו על זה?
אשמח לתגובותכםאני לא יודע מנסיון, אבל אפשר להניח שיבקשו כסף רב לשלוח את הכלב... הכסף ילך... והכלב לא יבוא. ברור?שלום רב,
בעלת הבית שלי פיזרה בגינה על עכברים והכלב שלי ושל שכנה נוספת הועלו. למזלנו הם שרדו.
כאשר היא שלחה לי הודעה כי תפזר רעל בגינה, עניתי לה כי אני מבקשת שלא, שכן בעלי חיים ואנשים עוברים בה. היא אף נתנה לי מלכודת דבק.
במכתב דרישת תשלום הוצאות היא מכחישה, וטוענת כי הודיעה לי וחוסר האחריות עליי. אני רוצה להתלונן במשטרה ולפנות לתביעות קטנות. מישהו יכול לייעץ לי? ומהו החוק המפורש? איזה סעיף בחוק. תודה!!היי
אני מוריד את 2 הכלבים שלי לחצר של הבניין ללא רצועה.
אתמול תפס אותי פקח ורצה לתת לי דוח ובדק שבבים.
מדובר ב2 כלבים קטנים.
אמרתי לו שבאמת לא ידעתי שאסור להסתובב בלי רצועה בשטח פרטי ששייך לתושבי הבניין ושחשבתי שהחוק תקף רק במקום ציבורי.
בסופו של דבר הוא רק נתן לי אזהרה.
השאלה האם באמת נכון הדבר ואסור לי לשחרר אותם באזור פרטי של תושבי הבניין?ישבנו בגינה הציבורית לבד, הכלב שלי קשור ברצועה, פתאום הגיעה אישה עם עגלה וכלה שרצה ללא רצועה שרצה הלוך וחזור ליד הרגליים של האישה, היא עברה לידינו במרחק 20 ס"מ עשתה חצי סיבוב ונעצרה מולנו הכלב שלי היה נרגש ניסיתי כל הזמן לרסן אותו אבל הוא השתחרר לי מהיד רץ ותקף את הכלבה שלא הייתה קשורה ברצועה, רצתי אחריו ושיחררתי אותו, האישה צרחה שתשים אותו בהסגר ושהוא מסוכן, ושהוא כל הזמן נובח על כלבים אחרים, היא רוצה שנישא בכל העלויות, לדעתי גם לה יש אחריות בדבר.אין בסביבתי גינת כלבים שיחררתי את הכלבה שלי בשדה ומשום מקום הגיע אלי פקחית לבושה אזרחי ללא מדים רק מירס עליה וקורא שבבים לדבריה טוענת שהיו תלונות באזור הזה ספציפית על כלבים והיא רושמת לי דוח על זה ששיחררתי את הכלבה. הדוח לא ניתן לי ביד אלה בשישי בערב אחרי כניסת שבת שמו לי את הדוח בדואר.
האם הפקחים חייבים תמונה של הכלבה שלי ללא רצועה והאם ההתנהלות על אזרחי ללא הצגת תעודה וללא מתן דוח ביד ומתן דוח בשבת זה תקין תקף רלוונטי מה באפשרותי לעשות תודה .שלום רב

קיבלתי דוח על שוטטות של הכלב שלי בחוף הים.

1. כלב שלי לא שוטט בשום צורה אלה ישב צמוד לכיסא (פומריניין, בן 10, חם לו)
2. מיקום הצלייה שלנו הייתה כ 150 מטר מגבול של החוף המוכרז/ציבורי

שאלתי האם ניתן לבטל את הדוח על סמך סעיף 1 בלבד או סעיף 2 בלבד?שבוע שעבר שכני הודיע לי שפקח של המועצה נכנס לחצרי והלך עם מכשיר בדיקת ציפ לבדוק את כלבי
האם מותר לפקח להכנס לחצר שמגודרת בגדר בגובה 2 מטר אם אזהרת כלב בחצר
ואם במקרה הכלב ( רואה קוקזי גדול 65 ק"ג ) היה משוחרר והיה תוקף את הפקח מי היה אשם
ואם במקרה שהיה אסור לפקח להיכנס . איך מונעים את הכניסה הבאה?
תודה29 | 28 | 27 | 26 | 25 | 24 | 23 | 22 | 21 | 20 | 19    הקודם»   »