חפש בעלי מקצוע:

חיות, דין ומשפט

+ הוספת הודעה

בעל החיים נלקח להסגר, קיבלתם קנס בגין האכלת חתולי רחוב, השכנים התלוננו כי חיית המחמד מהווה מטרד? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהלת פורום: עו"ד סיון זבולון-נוה

עו"ד סיון זבולון-נוה, עוסקת בתחום "דיני בעלי חיים" ופועלת שנים רבות למען זכויות בעלי החיים בישראל באמצעות ייצוג פרטי של אנשים הזקוקים לסיוע משפטי מקצועי בסוגיות הקשורות לבעלי חיים וכן באמצעות  ייעוץ משפטי וייצוג של עמותות הפועלות בנושא זכויות בעלי חיים ואכיפת חוק צער בעלי חיים.

האם כשעושים העברת בעלות בעירייה צריך להביא כלב או שאני יכולה לעשות את העברה ללא כלב.

בשבוע הבאה יש לכלבה ניתוח ורופא מבקש לבצע העברת בעלות האם זה כרוך בתשלום?

תודה
סופיהבמשך כשנה אנו סובלים מדייר ששכר דירת קרקע הצמודה לבית שלנו. הוא עובר דרך הגדר, נושך את צינור המים וגורמים לפיצוץ וכן את חוטי החשמל שמיועדים לתאןורה בגינה. האם אני יכולה לתבוע את הבעלים בגין נזק? עלי לציין כי 3 פעמים תיקנו את הנזק על חשבוננו. הפעם השכן פשוט מתעלם מאיתנו ואינו מוכן לקחת אחריות. (בפעמים הקודמות הוא אמר שיתקן, אך לא תיקן ואנחנו עשינו זאת חוץ מפע אחת שבה לחצנו אותוו והוא סידר באופן חלקי. עכשיו נאלצנו שוב לסדר והוא פשוט מתעלם מאיתנו ועוד כועס עלינו שאנחנו פונים אליו בעניין זהשלום..יש לי שאלה האם יש חוק שאוסר על הכלב שלי לעשות צרכים בגינה הפרטית שלי..?שלום
הכלב שלנו נפטר מסרטן בגיל 7 לפני יומיים.
הכלב התחיל להקיא לקחנו אותו לוטרנר הקבוע שלנו.
הרופא לא אבחן שלפי הבטן הנפוחה מדובר בסרטן למרות שהכלב שקל ב 24 קילו שזה ממש מעט לכלב בגודל שלו כשהוא שקל כבר 35 בתקופות מסויימות.
הוא קיבל טיפול שבכלל לא היה קשור למה שיש לו. אבא שלי שם לב אחרי הטיפול שהכלב במצב לא טוב והלך שוב למחרת לוטרינר.
הוטרינר שוב נתן לו טיפול שלא קשור בכלל למה שיש לו. טען שיש לו גזים בבטן.
לאחר כמה שעות הכלב פשוט התחיל ליפול מהרגליים ואבא שלי נלחץ והלך אליו שוב וצעק שהכלב עומד למות איך אתה לא רואה את זה??
הפעם הוטרינר עשה אולרסאונד וראה שיש לו סרטן שכבר התפרץ ולכן הוא התחיל להקיא באותו יום.
כמו כן אבא שלי הסביר שהכלב נוצן צואה שחורה. משמע מלאה בדם .
הוטרינר ניסה לתת דם לכלב אבל זה לא עזר ונאלצנו להרדים אותו.
הוא גבה 300 שח עבור הטיפול הראשון ו350 על השני שהם בכלל לא היו רלוונטיםם למחלה.
ראוי לציין שלא משנה מה היה עושה זה כבר היה מאוחר מדי.
כמו כן הנושא הוא לא כספי בכלל כי אבא שלי היה משלם גם מיליון דולר בשביל שהכלב יחיה. ועכשיו עוד יש לנו חשבון לשלם על ההרדמה והפינוי של הכלב.
השאלה היא האם היה באחריותו לגלות מוקדם יותר שיש לכלב סרטן ואז ניתן היה להציל אותו.
אבא שלי הלך לוטרינר עם כל דבר קטן שהיה לכלב והפעם האחרונה שהיה אצלו הייתה לפני כחודש וחצי והייתה לו פציעה ברגל אבל הבטן שלו הייתה נפוחה ואנחנו חשבנו שזה בגלל משקל.
הוטרינר לא עשה לו שום בדיקת אולטרסאונד שום בדיקת דם וגם לא הציע לנו בדיקות כאלה.
אנחנו לא רופאים וסמכנו על הוטרינר שהוא יודע לזהות את זה ולדעת לעשות את הבדיקה הפשוטה הזו.
אבא שלי הלך אליו המון פעמים בשנה בכל דבר קטן שהיה לכלב.
האם זה נחשב לרשלנות? חוסר יכולת לזהות את המחלה ? היו סימנים שעבור רופא צריכים להדליק נורה אדומה ולבדוק אותם.
לא הוצעה לנו שום בדיקה שכזושלום לכולם,
הסיפור פה קצת מורכב ומאוד מלחיץ, אני יושבת פה ערה כל הלילה ולא יודעת מה לעשות!

יש לי כלבה חביבה ומבוגרת מאוד, בת 15 עוד מעט. מאוד רגישה וטובה מעולם לא נשכה אף אחד. מידי פעם אני לוקחת כלבים לאומנה והיא תמיד מסתדרת איתם יופי.

לפני כמה ימים חברה טובה ביקשה ממני לקחת כלב דחוף לאומנה שמצאה במצב רע בצפון ופשוט לא ידעה מה לעשות איתו.. למרות שאין לו שבב ובדרך כלל אני לא לוקחת כלבים בלי שבב (כי אין היסטוריה רפואית), הפעם הסכמתי כי היא ממש התחננה והכלב נראה מתוק ולא מזיק. כמובן ששמתי אותו בחצר ולא עם הכלבה שלי למקרה שהוא חולה, ולקחתי לבדיקה רפואית.

אתמול בבוקר הבן הקטן שלי שיחק איתו קצת בחצר ובטעות דרך לו על הזנב, מה שגרם לו לנשוך אותו קלות ברגל (ראיתי וזה באמת היה נשיכה של כלב מבוהל מכאב, לא משהו אחר). לצערי ירד לו קצת דם, אז אחרי שחיטאתי ושמתי יוד לקחתי למרכז הרפואי בשביל חיסון טטנוס וכלבת, היות וזה כלב בלי חיסון.

הבעיה היא שברגע שמדווחים על כזה דבר משרד הבריאות מיד מדווח לוטרינר העירוני ומוציאים צו הסגרה נגד הכלב.

כשחזרתי הביתה התקשרו אלי מההסגר וביקשו שאביא את הכלב תוך 24 שעות. ניסיתי להסביר להם את המצב ולבקש שישאר בהשגחה אצלי כי וטרינר בדק אותו והוא לא באמת תוקפני.. אבל כמובן שהתחנונים נפלו על אזניים ערלות והם דרשו שאביא את הכלב תוך יום.

עכשיו הצרות באמת מתחילות - כנראה שהכלב איכשהו הרגיש שמשהו רע הולך לקרות כי במהלך הלילה הוא פשוט חפר מתחת לגדר וברח החוצה! חצי יום חיפשתי אותו עם האוטו אבל פשוט נעלמו עקבותיו.

התקשרתי להודיע להסגר על מה שקרה והם בתגובה רמזו לי "בעדינות" שהם יכולים לבוא לבדוק ולקחת אותו ושצפוי לי כנס גדול אם אני משקרת. כמובן שבהתחלה לא הייתי לחוצה כי אני דוברת אמת, אבל אז פתאום נפל לי האסימון - מה אם הם יבואו ויחליטו לקחת את הכלבה שלי במקום? מבחינתם הם אמורים לקבל כלב ויש להם את הכתובת שלי, הם לא יודעים איזה כלב..

ממש לא אכפת לי לשלם כנס אבל אני מפחדת על הכלבה שלי שזקנה מאוד ולא תוכל להסתדר בהסגר..
האם זה יכול לקרות? הם יכולים באמת לבוא בהפתעה ולקחת לי את הכלבה? יש לי הוכחות שהיה אצלי כלב אומנה (שיחות פייסבוק ותמונה) אבל האם זה בכלל יעניין אותם?

כשדיווחתי על המקרה כמובן שסיפרתי על הכלב אומנה אז הם יודעים את הסיפור המלא, אבל אני מאוד מפחדת שממקום של הקטנת ראש או אפילו רשעות הם יחליטו לפגוע בכלבה שלי במקום.

אשמח לכל תשובה או יעוץ מה אפשר לעשות..
תודה!

מירי.היי אתמול הכלבה שלי שקטה מישהו ברחוב (לא נכחתי באירוע זה היה עם אבא שלי) ככל הנראה הבן אדם התלונן על השריטה ועכשיו דורשים ממני להסגיר את הכלבה ל10 ימים. האם הדבר חוקי הרי היא נשכה.
תודההאם שווה להילחם על החוק הגורף של קשירת כלב ברצועה, לא משנה מיזגו, בטענה של סתירה לחוק צער בעלי חיים? יש אנשים הרבה יותר מסוכנים מכלבים, שאותם לא קושרים....שלום רב, היום קיבלתי 2 קנסות בדואר בסכום של 475 אחד משום שהכלבה שלי לא מחסנת והשני בטענה שהיא ללא שבב בנוסף כתוב בקנסות כי יש צילום של הכלבה שלי ליד הבית.
בתאריך ובשעה שבו נצפתה הכלבה ככתוב בקנס לא הגיע שום פקח ובדק האם היא מחוסנת או האם יש לה שבב לכן אני לא מבינה מאיפה הטענות המגוחחות האלו.
בנוסף לכלבה יש שבב והיא עברה חיסון 4 ימים לאחר שנכתב בקנס שהיא נבדקה והיא לא מחוסנת. עוד אוסיף ואומר שלפי התאריך על הקנס המקרה היה בסוף אפריל ואנחנו קיבלנו את הקנס רק ביוני כך שאין מצב שחיסנו את הכלבה מכדי להימנע מהקנס המגוחך הזה. שאלתי היא כיצד אני מבטלת את הקנסות האלו ומהי נטל ההוכחה עליי ועל העירייהקבלתי דוח מנהלי כלב משותפת ללא תמונה ללא מיקום לשעה יש לי ילדה מה נכה 100%שליפעמים בורח לה הכלב אבל הוא חוזר תוך 10דקות הוא לא מושך ולא תוקף'ביום שבת יצאנו מהבית וראינו ברחוב את שני הכלבים הגדולים של השכן יחד איתו כאשר שניהם משוחררים ומהלכים חופשי. החתול שלנו שאיתנו כבר 8 שנים היה במקרה באותו מקום כמוהם ואחד מהכלבים, שהיו משוחררים לחלוטין תקף את חתולנו שמת מפצעיו רגעים קצרים לאחר שחילצנו אותו. רציתי לשאול מה אפשר לעשות במצב זה במישור המשפטי מאחר שזה הגיע למצב זה כתוצאה מרשלנות של הבעלים שלהם.שלום
יש לי שכנה שמסתובבת עם הכלב שלה הקטן משוחרר (הכלב שלי תמיד עם רצועה).
יש מקרים שאנחנו יוצאים או חוזרים הביתה והכלב שלה רץ בנביחות לכלב שלי.
הכלב שלי לא אוהב זאת ומנסה לתקוף אני פוחדת שיןם אחד הוא יצליח.ביקשתי מהשכנה לשים ךו רצועה אבל היא ממשיכה להסתובב איתו משוחררשלום רציתי להתייעץ האם ניתן לתבוע מאלף שלקח את הכלב שלי לפנסיון אילוף של 21 ימים בהבטחה שהכלב יהיה מאולף ברמה גבוה ויחונך הביא לי טופס של נושאים שיעבוד עליהם ויפתור אותם סך התשלום היה 4,000₪ שביקש שנשלם לו במפגש השני בביתו, הכלב לא אולף בכלל לא מחונך לצרכים ומתנהג ברכושנות אנחנו אבודים כפי שהיינו לפני ב4,000₪ שקלים הכלב יודע רק לשבת ולעשות ארצה מעבר לזה שום דבר.. המאלף לא מוכן לעשות שום דבר בנידון ואף עונה בצורה מאוד לא נעימה, בנוסף הוא לא מציג בפני חשבונית מקור על התשלום ששילמתי לו. אני חיילת עם אחות קטנה ואמא מבוגרת שמחזיקה את הבית רצינו להשקיע בכלב חד פעמי כדי שיהיה לנו קל איתו ועכשיו אנחנו לא יודעת מה לעשות. אשמח לתשובה אם זה אפשרי להגיש תביעה נגדו כדי לקבל בחזרה את התשלום. כי הוא לא מוכן לבוא לקראתנו. תודה רבה מראשהכלבה שלי נשכה אותי
הייתי בבית חולים ומשם לקחו אותי ללשכת הבריאות שם אמרו לי שאצטרך לשים אותה בהסגר ל10 ימים למרות שהיא מחוסנת
אך לא הביאו לי צו הסגרה אמרו לי שסומכים עליי ולא צריך
האם זה אומר שאוכל להימנע מזה?אשמח לקצת עזרה. יש לנו בבניין חתולה ששייכת לאחת הדיירות שבמשך תקופה ארוכה עושה קקי ופיפי בפתח ביתנו. מה האיסור מצד החוק? האם היא מחוייבת בקנסות, בעלת החתולה?
תודה לעונים.
אשמח להפניה בחוק, אם יש.שלום לכם יש לי חתול מסורס ומחוסן בן 10 חודשים אשר פעמים חדר לבית השכנה היא נבהלה מאוד
אתמול זה קרה והיא איימה שתלונן במשטרה במשרד הבריאות ובוטרינה של הרצליה שיקחו את החתול להסגר
החתול כעת בבית והוא שמור אצלנו של יעבור
עדכנתי את מוקדת הרצליה 106 האם עלי לגשת לעריה ולדבר עם הוטרינר
הראשי
כמו כן לפני חודשיים הוא שם מודעה בדלת הכניסה שישים נגד נמלים
ריסוס אך לא עשה זאת והוריד את המודעה לאחר שבוע
0לולרי שלי 0549807795
אבקש תגובה אני בדאגה בעיקר לחיות תודה רחלי שרייבמן ה ה הרצליהשכן התלונן לשרות הוטרינרי בעיר על מישהו שמגדל עז,
השרות הוטרינרי מסרב לתת היתר לגידול העז בעיר בגלל שיש תלונה משכן
מה עושיםאני מחזיקה בבית 6 כלבים
מגזע אסקי לאחרונה קבלתי מכתב מבית המשפט
לדלל את כמות הכלבים
רציתי לדעת אם זה חוקי לבקש ממני למסור 2 מהכלבים שלי
ואם יש חוק כזה שאוסר עליי החזקה של 6 כלבים
ואם אין מה אני יכולה לעשות על מנת להשאיר את כל הכלבים אצלי
הכלבים הם אמא אבא ו4 גורות
כולם עם שבב מחוסנים אני לא מעונינת למסור או למכור אף אחד מהם אני רוצה את כולםשלום,
אני גר בבית פרטי מוקף גינה ללא גדר גבוהה, ומגדל חתולה בת 10 שגדלה כל הזמן הזה בבית הזה ורגילה לצאת לגינה דרך דלת חתולים. היא גם נוהגת להסתובב בסביבות הבית ונכנסת גם לחצרות מסביב. לפני שנתיים השכן שגר סמוך אליי התחיל להתלונן שהיא עושה את צרכיה בגינה שלו (גם הבית שלו לא מוקף גדר גבוהה). עד עתה עשיתי מאמצים רבים לפתור את הבעיה - קניתי מספר גלאי תנועה שמשמיעים רעש שמבריח חתולים ושמתי אצלו בגינה, קניתי חומר שמפיץ ריח שאמור להבריח אותה ופיזרתי אצלו, לטענתו כל זה לא מועיל. לפני מספר חודשים התחלתי לכלוא אותה בבית ולהרגיל אותה לעשות צרכים בארגז, ואז אני משחרר אותה לכמה שעות מיד אחרי שעשתה צרכים. לטענתו יש פחות צרכים אבל היא עדיין חופרת בגינה וזה מאד מפריע לו, והוא מאיים עליי בתביעה. לתפיסתו אני צריך לכלוא אותה באופן קבוע בבית. האם החוק לצידו? לי נראה כמו התעללות להשאיר את החתולה רק בתוך הבית בגיל כזה אחרי שכבר התרגלה, הרבה פעמים היא יושבת לי החלון ומייללת רומזת לנו שהיא רוצה לצאת וזה שובר לב.
תודה, ואשמח לעצתכם.יש לנו ארנבונים בחצר, בנינו להם כלוב רחב עם חצר מגודרת. הארנבונים ברחו לשכנים, השכן התלונן והתקשר לשירות הוטרינרי במועצה? אלו התקשרו להזהיר אותי...
תנאי השטח מאוד מאוד מורכבים ללכידת הארנבות, התקשרתי ללוכדים דרך האינטרנט שכל מה שהיה להם להציע זה רעל...
השאלה היא האם יש קנס על ארנבות מחמד שברחו מהכלוב? ועד כמה אני צריכה לסכן את עצמי ואת ילדי כדי לתפוס את הארנבות (שכן תנאי השטח מורכבים)?! ובאופן כללי מה החוק סביב העניין הזה?לא ידוע לי על קיומו של חוק עזר בעניין ארנבונים ובכלל זאת קנסות בקשר "לשוטטותם". גם לא ניתן להוכיח בעלות בעניינם. זה לא כמו כלב שדורש שיבוב וקיימת הוכחה בדבר זהותו והבעלות בו. בכל מקרה יש לבדוק את הדבר בהתאם לחוקי העזר הרלוונטים של כל רשות ורשות.שלום רב,
ברשותנו דירה שנקנתה לפני המון שנים. בעת הרכישה כל הדיירים חתמו על תקנון בו נרשם שאסור להכניס כלל חיות מחמד למתחם הפרויקט, גם לא לדירות עצמן.
יצויין כי מדובר בפרויקט על קרקע פרטית אך מסווג תחת אזור נופש (מתחם כפר הים בחדרה).
האם סעיף כזה בכלל חוקי?במידה ורוצים לערער על הוראות התקנון יש להדרש להליכים משפטיים ספציפים תוך בקשה לבית המשפט להשארת הכלב במתחם , חרף הוראות התקנון.שלום,
אני גרה בישוב קהילתי ובו אנחנו מגדלים כשמונה תרנגולות נקבות, היה לנו זכר אך נאלצנו למסור אותו לחברים במושב כי הרעש הפריע לשכנים.
בני מאוד אוהב לגדל אותם, הוא משחרר אותם בגינה שלנו(כדונם), מאכיל, מלטף ומטפל ואף אנו נהנים מביצי חופש.
לאחרונה פנו אלינו השכני וטענו שגם הרעש של התרנגולות מפריע להם.
מה החוק אומר במקרה כזה?עצם החזקת תרנגולות בחצר מוסדר בחוקי העזר העירוניים השונים ותלוי בחקיקה של כל מועצה ומועצה. לענין מטרד רעש במידה והעיריה רוצה לקנוס או לשלול את הזכות להחזיק בבעח חיים בשל מטרד רעש, עליה להכבד ולהוכיח את הדברים.כמו כן ברוב הרשויות במידה ורשות מוצאת שהחזקת בעל חיים כלשהו עלול לגרום למפגע היא יכולה גם לדרוש הרחקתו. לפיכך במידה ויתקבל קנס או דרישת פינוי מהרשות או השכנים יפעלו באופן פרטי יש לבדוק את הדברים בצורה פרטנית במסגרת פגישה מסודרת.31 | 30 | 29 | 28 | 27 | 26 | 25 | 24 | 23 | 22 | 21    הקודם»   »