כלב - מדור כלבים   חתול - מדור חתולים   סוס - מדור סוסים   ציפור - מדור ציפורים תוכים ובעלי כנף   זוחל - מדור זוחלים נחשים ואיגואנות   אוגר - אוגרים וחיות אחרות הפורטל הישראלי לאוהבי חיות מחמד: כלבים, חתולים, סוסים, ציפורים, זוחלים, מכרסמים ואחרים
כלבים   חתולים   סוסים   בעלי כנף   זוחלים   מכרסמים
 
מאמרים          שאלות ותשובות        לוח מודעות        תערוכות ואירועים        גלריות        עמודים פרטיים        בלוגים        חדשות                     חיפוש חיות
 >> כלבים  >> רועה קווקזי  >> גזע החודש עמוד הבית
0
כלב החודש -  כלבים  - רועה קווקזי
הכל | כלבים |  חתולים 
   
עמודים פרטיים |  גלריית תמונות |  מועדון הגזע |  הגזע בתערוכות | 

רועה קווקזי

רועה קווקזימאחר וזהו גזע קרוב מאוד לטבע, הנקבות כמו זאבות מתייחמות פעם בשמונה חודשים עד שנה.
אזורי המחייה העיקריים של הרועה הקווקזי הם הרפובליקות של גרוזיה, ארמניה, אזרבייג'אן, קברדינו-בלקרי, דגסטאן וקלמוקי, אזורי הרמות של צפון הקווקז והאורים המקיפים את אסטראחן. באזורי עבר-הקווקז הכלבים בעלי מבנה רחב יותר, ואילו באזורי הרמה הם קלים, גבוהים יותר על הרגליים ולעתים קרובות בעלי פרווה קצרה.

שמות נוספים: Caucasian Owtcharka

ארץ מוצא:קווקז ואולי מוצאו מהמסטיף הטיבטי

תולדות הגזע:

בין הים השחור לים הכספי ממוקמת קווקז, ארץ של הרים גבוהים ועמקים מפותלים. באזור זה התפתח הרועה הקווקזי מהמולוסרים הפרה-היסטוריים בקווקז.
רועי העדרים המקומיים פיתחו גזע זה בכדי שיגנו על הכבשים שלהם מפני חיות טרף וגנבים.
גודלו, עוצמתו וכושר עמידותו בעבודה קשה, נשמרו לאורך השנים עם דגש רב.
הטיפוסים של הכלבים היו שונים וזאת בעקבות אזורי המחיה שלם (בהרים או בעמקים).
הצורך בכלב המגן על עדרים דעך במהרה, אך בעזרת מגדלים ממזרח אירופה שנשבו בקסמו של הגזע הענק והמיוחד הזה הפופולאריות שלו נשארה גבוהה.
בהרי הקווקז הנקבות היו ממליטות את גוריהן במאורה, הרועה היה הורג את רוב הנקבות ומשאיר את הזכרים. גם אז, לא כל הגורים היו מגיעים לבגרות, רק החזק היה שורד.
תפקיד וייעוד:
בעבר הגזע שימש ככלב שמירה על העדר מפני זאבים וחיות טורפות אחרות, כיום הוא עדיין משמש ככלב שמירה ומכיוון שגזע זה אינו פוגע בבבע"ח אחרים, הוא מתאים בעיקר לשמירה על חוות ומשקים חקלאיים.
הרועה הקווקזי הוא שומר מצוין, הוא מגן בחירוף נפש על בעליו ומוכן להתקיף כל זר שיכנס לתחומו, מחוץ לתחומם הם בד"כ לא תוקפניים כלפי זרים, אלא אם כן יש איזו שהוא איום על בעליהם. זהו כלב של בעלים אחד, אך מקבל בהבנה את כל בני הבית.

עצות:
הרועה הקווקזי הוא כלב חכם, בעל בטחון עצמי גבוה, אופי יציב, עוצמה ונאמנות בלי סוף לבעליו.
הזכרים עלולים להיות מאוד אגרסיביים, הנקבות רגועות יותר.
חשוב מאוד לדעת שכלב זה אינו מתאים לכל אחד, הוא זקוק לבעלים דומיננטי מאוד.
אין צורך לאלף רועה קווקזי, הוא יודע בדיוק מה עליו לעשות.
הכלב דורש תזונה מספקת אך בשום פנים ואופן לא אכילת יתר.
טיולים ארוכים בקצב רגוע באספלט הכרחיים.
טפל בו באהבה ובסבלנות, ותקבל חבר טוב ומגן ללא חת, אשר ילך אתך לאורך כל הדרך.

תיאור :
טיפוס בעלי פעילות עירנית רבה, חזק – מאוזן – שקט. תגובות ההגנה המתבטאות בצורה הפעילה מופתחות היטב. מזג תוקפני וחשדנות כלפי זרים הן תכונות מאפיינות.
הוא יציב מאד ובעל ביטחון עצמי, הוא אינו אגרסיבי מדיי כלפי בני אדם וחיות המשק, הוא נאמן לבעליו ויש לו רצון לעבוד ולשמור. הכלב הקווקזי מצטיין בשתי תכונות מיוחדות: נאמנות בלא גבול וזיכרון טוב. משום כך לא כדאי להעביר כלב בוגר לבעלים חדשים, גם גור יזכור את המגדל שלו זמן רב.
כלבי הרועים מאזור קווקז הם כלבים העולים בגודלם על הממוצע ובעלי גודל רב, מבנה חזק ואפילו גס, תוקפנים וחשדנים כלפי זרים באופיים. לתכונות ייחודיות אלו יש לצרף את הסיבולת, חוסר הדרישות והיכולת להסתגל לתנאי חום ומזג אוויר שונים, המאפשרים שימוש בכלב הרועים הקווקזי כמעט בכל אזורי ברית המועצות.  בכל חודש נספר לכם על גזע אחר של כלב או חתול, במדור מופיעים כל גזעי החודש שפורסמו עד כה.

למידע נוסף על כל גזע היכנסו לגזעי כלבים ולגזעי חתולים,
לשאלות ותשובות או ל"גזעי גזעי".
חזרה למעלה לדף הבית שלח לחבר
למעלה דף הבית שלח לחבר גרסת הדפסה