כלב - מדור כלבים   חתול - מדור חתולים   סוס - מדור סוסים   ציפור - מדור ציפורים תוכים ובעלי כנף   זוחל - מדור זוחלים נחשים ואיגואנות   אוגר - אוגרים וחיות אחרות הפורטל הישראלי לאוהבי חיות מחמד: כלבים, חתולים, סוסים, ציפורים, זוחלים, מכרסמים ואחרים
כלבים   חתולים   סוסים   בעלי כנף   זוחלים   מכרסמים
 
מאמרים          שאלות ותשובות        לוח מודעות        תערוכות ואירועים        גלריות        עמודים פרטיים        בלוגים        חדשות                     חיפוש חיות
 >> כלבים  >> שנאוצר  >> גזע החודש עמוד הבית
0
כלב החודש -  כלבים  - שנאוצר
הכל | כלבים |  חתולים 
   
עמודים פרטיים |  גלריית תמונות |  מועדון הגזע |  הגזע בתערוכות | 

שנאוצר

שנאוצר

שמות נוספים: SCHNAUZER

ארץ מוצא: גרמניה

תולדות הגזע:

השנאוצר בצורתו הנוכחית הינו יציר המאה ה -19 וה-20 אך מקורותיו מובילים אותנו אל תקופת האבן ואף קודם לה.
משמעות המילה שנאוצר בגרמנית היא אזור החרטום והפה, כך שהגזע קיבל את שמו לפי תכונותיו החיצוניות הבולטות.
עד למאה ה – 19 השנאוצרים נחשבו לפינצ'רים בעלי שיער ארוך ועבה.
ישנם שלושה סוגי שנאוצרים.
מקור השנאוצר הסטנדרטי אינו ידוע כיוון שהוא קיים זמן כה רב. ייתכן ושורשיו נעוצים בתופס החולדות ארוך השיער או בגזעי הרועים השונים. השנאוצר הסטנדרטי שימש בתחילה לחיסול מזיקים.
השנאוצר הענק ככל הנראה נוצר כתוצאה מהכלאה של השנאוצר הסטנדרטי, דני ענק ורועה בלגי. השנאוצר הענק נוצר באזור וורטמברג, תפקידם היה לשמור על קרונות החווה ולנקות את האורוות ממזיקים.
השנאוצר הננסי פותח בשנת 1880 על ידי בחירה מוקפדת של גזעים קטנים להכלאה. באירופה השנאוצר הענק הוא הפופולארי ביותר אך בארצות דוברות אנגלית זהו השנאוצר הננסי.
תפקיד וייעוד:
התכונות המאפיינות את השנאוצר הבינוני הן: עירנות, חושים מחודדים ומפותחים, אומץ, פקחות, מרץ, רצון לעבוד וכושר הסתגלות והתמדה אשר עושים אותו לכלב שמירה ולוויה מעולה.
השנאוצר הענק בעל תכונות זהות לשנאוצר הבינוני ומדגיש את גודלו ועוצמתו דווקא בביטחון העצמי שלו והופעה מעוררת כבוד ויראה. הוא פקח, אמיץ ולמרות גודלו זריז ומהיר מאין כמוהו.חוסנו הגופני ועמידותו בקשיי מזג אויר כמו גם בפני מחלות, הופכים אותו לכלב עבודה מעולה כמו גם לכלב שמירה ובן לוויה מעולה.
בדומה לשנאוצר הבינוני, ניחן השנאוצר הננסי באותן תכונות ממש אך בהתאם לגודלו הקטן. אישיותו חורגת הרבה מעבר לננסיותו ואכן הסעיף בתקן הקובע כי למרות שמו ננסי – אין הוא כלב ננסי באופיו. גודלו מאפשר להחזיקו גם בדירות קטנות, דבר ההופך אותו אידאלי לעידן האורבני של ימינו.

עצות:
שנאוצרים לא אמורים להיות סגורים בבית. הם פעילים וזקוקים למרחב והתעמלות על מנת לשמור על בריאותם הפיזית והמנטלית. הם זקוקים להרבה יומית וטיפוח מקצועי אחת לשלושה חודשים.

תיאור :
השנאוצר הוא גזע כלבים הכולל בתוכו שלושה גזעים דומים בשלושה גדלים: שנאוצר ענק , שנאוצר בינוני והשנאוצר הננסי.
שלושה גדלים זהים במראם, עוצמתיים אך אלגנטיים עם פרווה זיפית, ואופי שאין שני לו.
כבן למשפחת הפינצ'רים גם השנאוצר ריבועי, קומפקטי ונמרץ.
השנאוצר הוא טמפרמנט ומרץ בלתי נדלה, שליו ומלא בטחון, תמיד עירני ומעורב אך לא נבחן או טרדן. הוא מלא חיבה, קשור לבעליו ובמיוחד לילדים.
מתייחס בחשדנות לזרים אך לא באגרסיביות ותמיד יבחר את ידידיו בעצמו.
משקלו של השנאוצר הבינוני 14-20 ק"ג וגודלו 45 עד 50 ס"מ, משקלו של השנאוצר הננסי 7-4.5 ק"ג וגודלו 30 עד 35 ס"מ,  משקלו של השנאוצר הענק 35-45 ק"ג וגודלו 60 עד 70 ס"מ.מאמרים נוספים באתר:
השנאוצר בישראל


מחלות גנטיות בשנאוצר


טפול קוסמטי בשנאוצר  בכל חודש נספר לכם על גזע אחר של כלב או חתול, במדור מופיעים כל גזעי החודש שפורסמו עד כה.

למידע נוסף על כל גזע היכנסו לגזעי כלבים ולגזעי חתולים,
לשאלות ותשובות או ל"גזעי גזעי".
חזרה למעלה לדף הבית שלח לחבר
למעלה דף הבית שלח לחבר גרסת הדפסה